Witam.
Trenuję karate shotokan od dwóch lat. Trenuję od poniedziałku do piątku godzinę (treningi karate) ,rozciąganie (poniedziałek, środa, piątek), od poniedziałku do piątku drążek ( plan Armstronga). Chciałbym poza treningami karate poprawiać ogólną sprawność( szybkość, siła statyczna, dynamiczna, rozciąganie) i znaleźć jeszcze czas na technikę( w domu). Nie wiem jak rozplanować sobie te ćwiczenia. Istnieje może jakiś plan treningów ogólnorozwojowych dla osób trenujących sztuki walki? Słyszałem że co jakiś czas powinno się przerywać treningi lub zmniejszać ich intensywność aby dać organizmowi odpocząć ( nie wiem jak długie te przerwy mają być, i co jaki czas). Z góry dziękuje za wszelkie porady.
Trenuję karate shotokan od dwóch lat. Trenuję od poniedziałku do piątku godzinę (treningi karate) ,rozciąganie (poniedziałek, środa, piątek), od poniedziałku do piątku drążek ( plan Armstronga). Chciałbym poza treningami karate poprawiać ogólną sprawność( szybkość, siła statyczna, dynamiczna, rozciąganie) i znaleźć jeszcze czas na technikę( w domu). Nie wiem jak rozplanować sobie te ćwiczenia. Istnieje może jakiś plan treningów ogólnorozwojowych dla osób trenujących sztuki walki? Słyszałem że co jakiś czas powinno się przerywać treningi lub zmniejszać ich intensywność aby dać organizmowi odpocząć ( nie wiem jak długie te przerwy mają być, i co jaki czas). Z góry dziękuje za wszelkie porady.
Krzysztof Piekarz