SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 512051

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12982 Napisanych postów 20744 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607949
Fighter jeszcze chwila i będzie trzeba biegać w krótkich gaciach/spódniczkach i z brzuchem na wierzchu

Strong tętno wysokie, bo takie było założenie treningu - trzy mocne odcinki tuż pod progiem mleczanowym
Tam gdzie jest takie wolne tempo to była rozgrzewka, m.in przysiady, wykroki, różne wymachy, podskoki i skipy. Trening wyglądał tak - rozgrzewka w biegu, ćwiczenia rozgrzewkowe a później 3 mocne odcinki, pomiędzy nimi 3 minuty przerwy, na koniec spokojny trucht. Zawsze przed mocniejszymi akcentami robię ćwiczenia na rozgrzewkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12982 Napisanych postów 20744 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607949
24.03 czwartek

Ciężki dzień treningowy wyszedł. W planie były podbiegi i krótki trening chwytu w domu, ale przekombinowałam i wyszedł godzinny trening góry Na szczęście jutro off, odpocznę. Zależało mi żeby górę i podbiegi zrobić dzisiaj, żeby mieć dwa dni odpoczynku przed zawodami. W sobotę tylko spokojne bieganie po płaskim będzie.




Trening biegowy - najpierw spokojne bieganie, ćwiczenia na rozgrzewkę a później 6x przełamania górne (20sek) i 6x przełamania dolne z bardzo stromym podejściem + zejście. Niestety telefon mocno wypłaszcza górki i ani na zdjęciach ani na filmiku nie widać, że było stromo, a było prawie pionowo w dół Pierwsze zejścia mega ostrożne, później już głowa zaczęła się przełamywać. Potrzebuję sporo takiej pracy po zimie.















Później trening
1. Zmiany rąk na drążku + wznosy nóg
2. Zwis jednorącz na kółkach (niski) + wiosło
3. Zwis jednorącz nunczaka + pompki
4. Podciągnie nunczaka + wyciskanie na barki
5. Zwis na nunczakach z ciężarem + pompki tricepsowe
6. Zwis na ugiętych nunczaka + wejścia na stołek
7. Podciągnie ufo + wznosy kolan na kółkach
8. Zwis ugięte ufo + swing
9. Zwis ufo + uginanie na piłce



Zmieniony przez - Viki w dniu 2022-03-24 19:30:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020319
Viki
Fighter jeszcze chwila i będzie trzeba biegać w krótkich gaciach/spódniczkach i z brzuchem na wierzchu



Ja tam sobie pozwalam pokazać trochę skóry, zawsze to odrobina witaminy D wpadnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151021
Sąsiadki z okna mają na co oko zawiesić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020319
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1815 Napisanych postów 2921 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 73572
Viki
Nadinka a bardzo by się taki plan do maratonu różnił od tego co teraz robisz? Jaka to byłaby objętość tygodniowa?

Do górskich biegów 40-50km można się podobno przygotować robiąc tygodniowo 50km a w końcowym okresie który trwa 4 tygodnie wychodzi maks. 70-80km. Ale to zupełnie inne bieganie jest.





Zmieniony przez - Viki w dniu 2022-03-23 13:26:44


Nie wiem Viki, aż tak się nie wgłębiam ale trochę longow musi być.
No i to rzeczywiście inne bieganie niż ultra. Przebiec to bym przebiegła ale ja chciałabym coś więcej niż tylko ukończyć.
1

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12982 Napisanych postów 20744 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607949
Nadinka a jaki wynik chciałabyś uzyskać?
Tak z ciekawości spojrzałam na plany Pana S., tam na wynik 3:15 jest bieganie 5x w tygodniu, raz dłuższy bieg 20-28km, raz tempo 15-20km a reszta to jednostki średnio ok. 15km. Czyli wychodzi 50-70km na tydzień. Dla mnie taka ilość biegania po płaskim jest zaporowa, nudy
Tak w ramach ciekawostki plan do płaskiego maratonu jest taki sam jak plan do górskiej połówki, te same akcenty i taka sama objętość, tyle że zamiast po płaskim i w oparciu o tempo, biega się krosy oparte na tętnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12982 Napisanych postów 20744 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607949
25.03 piątek

Off



26.03 sobota

Spokojny bieg po płaskim. W jedną stronę ścieżką wzdłuż wałów, wiało mocno,momentami myślałam że w miejscu biegnę. Tym razem udało się zacząć spokojnie, na niskim tętnie. Pierwsze 4km biegło mi źle i ciężko, później już było fajnie. Odkryłam nową fajną ścieżkę, niestety skończyła się w parku i dużą część trasy musiałam wracać asfaltem. Z jednej strony nie lubię, ale... na asfalcie jakoś samo się biegnie, nic nie męczy, nogi niosą, tętno ok. Jest to motywujące jak w tlenie zegarek pokazuje tempo 5:35-5:45 Zresztą dobrze to widać na wykresie tętna i widać na mapce gdzie się asfalt zaczął












Tomasz jeśli tu zaglądasz - widziałeś już mapkę Zbója 42km? Długi limit bo aż 10h, trzy punkty odżywcze, tylko przewyższenia spore bo aż 2500 Aż nie chce myśleć ile będzie na 60km, nogi mi chyba odpadną albo na czworakach to przejdę Zaczynam się zastanawiać czy to był dobry pomysł





Zmieniony przez - Viki w dniu 2022-03-26 19:52:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12225 Napisanych postów 22084 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627919
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7305 Napisanych postów 12498 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87777
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

forma lato