SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 512033

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12225 Napisanych postów 22084 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627919
No 8kg to już ładny klopsik:)
U nas wet zgłupiał jak zobaczył Toniego jako szczeniaka - bo za duży na Yorka. I mówię mu - panie to nie York. I okazało się ze wet rasy nie znał….
W obu przypadkach jak kupowałam psy to byłam oglądać i matkę i ojca i przed i w trakcie… i w umowie jest odkup psa przez hodowcę jeśli w ciągu pierwszego roku jakieś choroby genetyczne wyjdą…
I obie hodowle sprawdzałam w związku kynologicznym..,
ale psiak chociaż charakterem sie udał??


Zmieniony przez - Paatik w dniu 2021-11-13 09:01:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12982 Napisanych postów 20744 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607944
Paatik bo tak to powinno wyglądać. I pewnie oba psy mają metryczki czyli coś jak akt urodzenia który wystawił wet i na podstawie którego związek wyrabia rodowód.
Tu nikt nawet matki nie widział, babka pokazała szczeniaki na zasadzie - proszę sobie wybrać. W umowie jest zaznaczone że jakiekolwiek wady czy problemy które pojawią się po zakupie psa nie stanowią podstawy do zwrotu i sprzedający nie bierze za to odpowiedzialności.
Trzeba uważać bo oszustów i pseudohodowli nie brakuje.

Paatik właśnie plusem całej tej sytuacji jest to, że pies zupełnie nie ma charakteru Yorka


Zmieniony przez - Viki w dniu 2021-11-13 09:17:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
A sprawia problemy wychowawcze? Bo psy z pseudi często nie tylko "nie wyglądają", ale też są lękliwe albo nadpobudliwe etc. Jak jest w miarę zrównoważony to jeszcze pół biedy, ale powinnaś zmyć głowę temu, kto wpadł na taki szkodliwy pomysł i wspiera pseudohodowlę. Czasami mam wrażenie, że ludzie chcą dać się nabrać, bo tę całą sprawę z rasowością i rodowodem uważają za fanaberię :/

Ale ten rodowód na papierze kredowym... Uśmiałam się :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12982 Napisanych postów 20744 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607944
Hesia siostra męża była przekonana że kupuje psa z hodowli, z prawdziwym rodowodem i dlatego taki drogi. Nie miała pojęcia jak powinna wyglądać hodowla i papiery. Niektórzy ludzie naprawdę nie znają się na tym więc łatwo ich nabrać. Natomiast w dobie internetu gdzie wszystko można sprawdzić powinno się kierować rozsądkiem a nie na zasadzie jaki słodki piesek.

Pies póki co raczej bezproblemowy, no może poza tym, że jest wiecznie nienajedzony, ciągle żebra, potrafi zabrać jedzenie z talerza czy wyrwać dziecku z ręki, a jak coś ze stołu spadnie to w locie łapie. Pożera wszystko, łącznie z warzywami i owocami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12225 Napisanych postów 22084 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627919
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
Jak 8kg to jeszcze spoko, Jaga tak miała przy wadze 30 kg i żeby wypić głupią kawę trzeba było ją ze trzy razy siłą ze stołu/kolan ściągać. I to jeszcze dobry refleks mieć, bo ona w sekundę potrafiła się do tej kawy dorwać i wsadzić jęzor :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12982 Napisanych postów 20744 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607944
Paatik jeszcze nie wykastrowany, boją się że będzie jeszcze gorzej i za bardzo przytyje


13.11 sobota

Dziś badania wydolnościowe, czyli krótko i intensywnie.
Ogólnie lipa, w styczniu 2019 przy poprzednich badaniach forma była dużo lepsza, skończyłam wtedy bieg przy prędkości 16km, a dziś prawie umarłam przy 14km. Na pełne wyniki trzeba poczekać tydzień. Nie było żadnego spadku tętna, więc te problemy to kwestia mojego sprzętu. Zamówię nowy pas i zobaczymy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12982 Napisanych postów 20744 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607944
Pojawiły się dziś wyniki klasyfikacji drużynowej

Mega cieszą takie wyniki i ogromna motywacja żeby walczyć dalej, jak człowiek ma świadomość że wśród tych 2 tys. punktów ponad 180 to moja cegiełka do wyniku drużyny
Aż się nie mogę doczekać kolejnego biegu!



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12982 Napisanych postów 20744 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607944
14.11 niedziela

Bieganie w lasku. Na spokojnie w S2, tylko na podejściach trochę S3. Biegałam w moich startowych inov-8 i niestety idą w odstawkę, ponieważ slizgają sie na liściach i błocie. Dużo bezpieczniej biega mi się w tańszych o połowę butach z Decathlona.
Ogólnie mam teraz niedoczas. W zeszłym tygodniu byliśmy u tesciów, w tym mąż ma urlop więc mnóstwo spraw do załatwienia i ciągle w biegu. Jak dobrze pójdzie to Mała w przyszłym tygodniu zacznie chodzić do żłobka na 2-3h więc będę miała trochę czasu dla siebie.

Wrzucam jeszcze podsumowanie ostatnich tygodni. Jeszcze 3 tygodnie wprowadzenia, gdzie stopniowo zwiększam objętość a później będzie baza gdzie dojdą kolejne środki treningowe, m.in. podbiegi, zbiegi, przebieżki.









...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6534 Napisanych postów 62341 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778092
Dzieciaczek w żłobku = bezcenne

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

forma lato