SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 511885

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
_Szajba_
Pewnie z tego powodu bieganie metodą Gallowaya polega na naprzemiennym biegu i marszu. Bieg póki mamy z czego biec i marsz by dość do siebie i naskrobać sił na kolejny zryw.

Osobiście na własnych błędach (vide HIM Malbork) nauczyłem się że przed zawodami i w trakcie o ile trwają dłużej niż dwie godziny, odżywianie jest nieodzowne, a wszelkie pomysły by nie jeść bo się będzie lżejszym na biegu skutecznie z głowy wybije pierwsze pierydolnięcie głową o przysłowiową ścianę.


Dlatego można robić ładowanie 2 dni wcześniej.
Wtedy ewentualnej treści jelitowej można się pozbyć.

No ale już waga i tak skoczy od nagromadzonego gliko.

Mi ciężko podopiecznym wytłumaczyć że te 600g na wadze jest mniejszym złem niż brak mocy w trakcie.
(zresztą sam miałem z tym problem w pewnym czasie)...

Dyskusji z superkomensacją gliko nie ma, to udowodnione po 1000 razy.

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12221 Napisanych postów 22080 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627875
Dampaz - a jak to się ma do tych "przepisów" na maraton, ze każą od pon do czwartku nie jeść węgli, a potem dopakować w piątek i sobotę, aby w niedzielę biec.
Czy ten etap wypstrykania się z glikogenu jest konieczny?
Jak Ty sobie to planujesz pod takie długie wyscigi? Jeśli to nie tajemnica of course..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12980 Napisanych postów 20742 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607934
Przejrzałam właśnie Czas na ultra autorstwa Świerca i tam owszem, nie poleca ciężkostrawnych potraw przed zawodami podobnie jak płatków owsianych na śniadanie w dniu biegu bo mają dużo błonnika i przyspieszają perystaltykę jelit. Ale to nie oznacza głodówki a jedzenie węgli prostych jak ryż, makaron, białe pieczywo..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12980 Napisanych postów 20742 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607934
I jeszcze taka ciekawostka dla Paatik, żeby nie spamować Damianowi w dzienniku bieganiem
Autorzy książki "Ultra. Dobiegniesz dalej niż myślisz" 2 tygodnie po Maratonie Cracovii przebiegli Ultramaraton Podkarpacki 116km, a 3 tygodnie później Bieg Rzeźnika 78km Zupełnie wbrew zasadzie "tylko 2 maratony w roku"

13.09 poniedziałek

Spokojny rozruch 5km wolnym tempem. Ten tydzień wg planu luźniejszy, z objętością ok. 25-30km i zawodami w sobotę. Tym razem Runmageddon 6km. Lokalizacja kiepska, znowu zalew Kryspinów Dużo wody, zjeżdżalnia której nienawidzę. Trochę żałuję że się zapisałam, ale miałam nadzieję że drugi raz w tym samym miejscu nie zrobią i będzie tam gdzie w zeszłym roku. Szkoda.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12221 Napisanych postów 22080 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627875
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5940 Napisanych postów 9101 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 346048
Paatik
Bo ja jeszcze nie awansowałam do książek o ultra:)


Paatik zatrzymała się na 8-smym kilometrze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12221 Napisanych postów 22080 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627875
Dokładnie:)
No nie, Jawor nie przesadzaj - dwa razy w życiu dyszkę przeleciałam!





Zmieniony przez - Paatik w dniu 2021-09-13 18:14:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 22626 Napisanych postów 11153 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356364
10 km to takie ultra dla stumetrowców.
2

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12980 Napisanych postów 20742 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607934
Paatik poczytać zawsze można. Nawet w ramach ciekawostki, że może być inne podejście do biegania. Bo ja im więcej czytam tym bardziej się przekonuje że biegi uliczne i górskie to dwa różne światy.
Akurat książka "Ultra. Dobiegniesz dalej..." jest dość lekkim poradnikiem, jako jedna z niewielu pozycji napisana została przez pasjonatów którzy nie walczą o podium tylko biegają dla przyjemności i widoków Nie ma tej całej presji na dobry wynik, raczej takie minimum co zrobić żeby ukończyć dany dystans.
A najpszy jest cytat Jurka Scotta - ultra to zawody w jedzeniu i piciu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2598 Napisanych postów 5130 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78473
Viki, odnośnie osób które biegają często długie dystanse bardzo często (to co napisałaś wyżej).
Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Z nogi na nogę, podziwiając widoki i przybijając piątki z kibicami to można przebiec maraton co tydzień. Pytanie tylko czego oczekujesz od treningu i zawodów. Jeśli tego o czym napisałem to spoko, jeśli jednak człowiek chce się ścigać albo ze swoimi rekordami albo z innymi, to jednak powinno się określić zawody priorytetowe i nie biegać na takiej objętości.
Takie jest moje zdanie, chyba że są ludzie którzy potrafią w takim rytmie ścigać się o pudło na zawodach
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

forma lato