SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504419

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
No z bieganiem to ja się raczej z minimum pół roku spotkałam. Pewnie warto by w środowiskach biegowych zapytać o doświadczenia bo to jednak jest różnica ile ktoś biegał przed ciąża. Ale póki relaksyna działa to lepiej MDM nie narażać... A wszystkie mamy KPI podziwiam. Moja koleżanka prawie rok tak pociągnęła. Wiadomo że przy rozszerzaniu diety to już mniej te same odciągania ale jednak...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607784
Szajba fajne to rozciąganie Odpocząć można i poleżeć, poczuć że coś się rozciąga, nogą pomachać więc nie jest nudno Mam nadzieję, że uda się robić w miarę regularnie. Dzięki za filmik.

Julietta ja w sumie byłam unieruchomiona jak miałam nogę w gipsie, mało się ruszałam, ale o kulach coś tam chodziłam. A jak tylko gips ściągnęli to wróciłam do aktywności.

Paula znane mi zawodniczki wracały do biegania po połogu czyli po 6 tygodniach. Więc ja i tak ostrożnie podchodzę do tematu. Z tego co czytałam, to sytuacja trochę wygląda jak z bieganiem w ciąży - jak wczesniej nie biegałaś to w ciąży lepiej nie zaczynać, ale jak biegałaś to kontynuowac można. Ja biegałam dopoki nogi nie złamałam Ogólnie osoby biegające szybciej wracają do treningów.
A co do KPI to nie wyobrażam sobie tak funkcjonować przez rok. Jeszcze jakiś czas to pociągnę, ale nie wiem ile. Mąż juz powiedział, że jak mi ciężko to możemy przejść na mm.


Dziś zrobione ćwiczenia na brzuch 15 min. i rozciąganie 10 min. Ćwiczenia, które jeszcze 2 tygodnie temu były trudne teraz wydaja sie zbyt proste. Dla urozmaicenia dorzucę sobie kilka ćwiczeń, które robiłam w ciąży (głównie z tego kanału), np. to:



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607784
22.11 niedziela

Dziś mija 4 tygodnie od porodu. Za 2 tygodnie mam wizyty kontrolne więc dowiem się, czy mogę juz wracać do ambitniejszych treningów. Póki co będę robić to co do tej pory plus jak tylko będzie okazja to spacer z kijkami

Dziś nadszedł ten dzień, kiedy po kilku tygodniach przerwy założyłam buty do biegania
Spokojnie, nie biegałam Był SAMOTNY spacer z kijkami. Cisza, spokój - bezcenne. Tak dla odmiany, zamiast spaceru z wózkiem, którego nie było. Głowa odpoczęła a nogi się zmęczyły. Kondycja w lesie, tętno w kosmosie
Ostatnio czytam po dziennikach, że zimno, że ciężko się zebrać - ja już po 5 rano miałam strój przygotowany i tylko czekałam na okazję, aż Mała zaśnie i będę mogła się wyrwać Nawet 0 na termometrze i szron mnie nie przestraszyły. Super było. A jak mi się biegać chciało...

Wpadło tez trochę rozciągani nóg - dwójki w siadzie, skręt. Dłuższe rozciąganie to tak tylko 2, maks 3x w tygodniu, a pozostałe dni to 10-15 minut, ale dobre i to



















Zmieniony przez - Viki w dniu 2020-11-22 16:21:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
Viki

Ostatnio czytam po dziennikach, że zimno, że ciężko się zebrać - ja już po 5 rano miałam strój przygotowany i tylko czekałam na okazję, aż Mała zaśnie i będę mogła się wyrwać Nawet 0 na termometrze i szron mnie nie przestraszyły. Super było. A jak mi się biegać chciało...



bo Ty masz braki w temacie treningów, a już tym bardziej biegania
u mnie w sobotę o 8 rano było -7 stopni - wołami, by mnie z domu nie wyciągnęli

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Jednak fajnie tak poczuć znów dreszcz samotnego treningu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627504
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607784
Ja najbardziej nie lubię momentu po biegu, jak jestem rozgrzana a do domu mam kawałek, zawsze mi wtedy zimno. Nie mogę się już śniegu doczekać, ciekawe czy w tym roku będzie W sumie nie miałam do tej pory problemu z bieganiem jesienią i zimą.


23.11 poniedziałek

Trening

Rozgrzewka: mobilizacja z kijem, krążenia na piłce, krążenia tułowia, halo 15x

1a. wejscia na step 2x15
1b. zejscia 2x10 (tutaj zakres w złamanej stopie mnie ogranicza)
1c. spacer z guma w bok 2x15

2a. łopatki na drążku z nogami na podłodze 3x15 (ciężko, nie wyborażam sobie robić tego w zwisie )
2b. pompki przy stole (wysoko) 2x15

3a. pullover z gumą i unoszeniem nóg 2x10
3b. wznosy z opadu na piłce 2x10

Do tego rozciąganie góry, m.in. klatka i nadgarstki i trochę nogi. Porolowałam też czwórki i pasmo.
Spaceru nie było, bo Młody ma katar i jakiś niewyraźny był. Jakbym była tylko z Małą to byśmy poszły, bo mam dużą, głęboką gondolę i żadna pogoda nam nie straszna. Ale Młodego nie chciałam brać, bo mocno wiało i padało.

I na koniec taka fotka - karmienie z butelki ma swoje zalety



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
No takie fotki rozczulają

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627504
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3173 Napisanych postów 4131 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 130088
Ale słodko się patrzy na takie zdjęcia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium