SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504737

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151014
Myślę, że robiąc 100 burpee spokojnie spalisz więcej kcal niż gdybyś podniosła w tym samym czasie 100 razy 80kg, Twoje ciało podczas poprawnego burpee raczej wykona więcej "pracy" ogółem.

W opcjach dot. intensywnych minut możesz ustalić "umiarkowane" na 1 lub 2 strefę tętna. Daj sobie na 1 (bo prawdopodobnie masz ustawione na drugiej) na trzy dni i zobaczysz różnicę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Krzychu ale z tego wynika, że w takim razie lepiej robić te wszystkie turbospalnia i skalpele przed tv w domu niż ćwiczyć siłowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151014
W kontekście wykonanej pracy i spalonych kcal tak Co innego zachodzące dalsze adaptacje metaboliczne czy zmiany w LBM itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24265 Napisanych postów 25219 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020288
Ilość spalonych kalorii, nie oznacza, że trening jest lepszy i przyniesie lepsze efekty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
Nene87
Hesia
No to naprawdę szuja z tego Twojego Garmina. Moje kalorie z bardzo nieruchliwego dnia, nawet po domu dość mało łaziłam. 2000 kroków i godzina jogi w tętnie poniżej 100.





Hesia jestes cięższa, młodsza i wyższa stąd ta różnica w spoczynkowych, ja mam 1 535kcal bo jestem wzrostu Viki nie ma co tego porównywać w ogóle


Przecież nie porównuję w ogóle spoczynkowego tylko kalorie aktywne. Spoczynkowe znalazło się na skrinie i tyle. Wiadomo, że aktywne też zależą od wagi itd. ale mimo wszystko mam procentowo dużo więcej chociaż ja cały dzień siedziałam w bezruchu (btw mi Garmin ciągle pokazuje, że nawet w pracy odpoczywam).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
u Ciebie była aktwyność w postaci jogi. Viki miała 6,4k kroków i aktywne 83 kalorie, Ty miałaś 2k kroków i jogę i aktywne 131kcal, więc jest to porównywalne. - biorąc pod uwagę, że mogłaś mieć wyższe tętno.

ja mam spoczynkowe 45-49 to nic nie robiąc spalę mniej niż osoba, która ma spoczynkowe 60 takie pierdoły, a wy się sprzeczacie


Zmieniony przez - Nene87 w dniu 2022-01-21 10:32:26
1

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1801 Napisanych postów 2912 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 73499
Jakie rozkminy

Mi coros pokazuje kalorie tylko te , które wypracowałam.
Za pracę fizyczną wcale nie mam ich tak dużo.

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
No, w tętnie poniżej 100, więc w strefie regeneracyjnej. Za jogę to mi Garmin potrafi dać 20 kcal, serio Jakbym spędziła dzień jak Viki to bym miała minimum 200 bez dodatkowej rejestrowanej aktywności.

Może to kwestia stref tętna. Od ilu Ci się w ogóle zaczynają strefy? Bo IMO powinny iść właściwie od tętna spoczynkowego, ale czasami jak się ustawia to zaczyna 1 strefę wyżej, mi raz automatycznie przy zmianie wyższych stref 1 ustawiło na ponad 90, a jak robię spkojnie jakieś rzeczy w domu to mi raczej nie skoczy aż tyle. I wtedy chociaż coś robisz to dla Garmina nie robisz, bo jesteś jeszcze w jakiejś zerowej strefie. Ale to tylko gdybanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
94-112 mam 1 strefę tętna ( ustawił ją Garmin )
80-140 Viki ma 1 strefę ( ustawiła sobie Viki )
więc różnica jest kolosalna w strefach
i co to zmienia?
serio pytam

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151014
Zmienia wszystko bo kcal liczone z tętna 2 strefy nalicza w innym stopniu niż w 1. Garmin nie rozróżnia czy masz ustawione wg BPM, wg % max czy wg % LT tylko patrzy na czyste cyfry
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium