SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504365

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607784
Kabo pierwsze 2 tygodnie to najlepiej leżeć z nogą do góry ale na urlopie nie było jak
U mnie stawanie na nogę 3 tygodnie od złamania to i tak szybko, bo złamanie niewielkie więc nie ma potrzeby 6 tygodni gipsu.
W poniedziałek idę do fizjo i mam nadzieję że ogarniemy to chodzenie. Na razie tracę równowagę stając na bucie więc muszę mieć kulę, dwoma łatwiej się podpierać niż jedną.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607784
Dziś mnóstwo roboty w domu i pół dnia na zakupach. Więcej staje na nogę, więc łapy nie są tak dojechane i mogę więcej chodzić. Pod koniec dnia nawet udało się trochę pochodzić z jedną kulą
Miały być ćwiczenia na nogi ale zupełnie brakło czasu, od 14 do 19 chodzenia po sklepach za prezentem.
Tyle co wróciłam a jeszcze ogórki trzeba zrobić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Viki a tak jeszcze zupełnie serio. Wiesz jak poprawnie chodzić z dwoma i z jedną kulą? Pokazał Ci ktoś lub sprawdziłaś sobie w necie? wiem, trochę za późno te pytania ale czytając Twoje relacje mam wrażenie, że coś tu jest nie halo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607784
Kabo sprawdzałam sobie jak chodzić, ale mam wrażenie że u mnie brzuch komplikuje sprawę. Raz że mam łącznie z butem w sumie jakieś 8-9kg na plusie, dwa że jednak środek ciężkości przesunięty, a trzy to niestety przenoszenie nóg w górze obciąża brzuch, a takich "ćwiczeń" robić się nie powinno. Ogólnie to staram się chodzić ostrożnie, żeby przypadkiem się nie przewrócić, nie uderzyć a zdarza mi się stracić równowagę i zachwiać. Jak za dużo chodzę, to brzuch mam napięty i ciągnie. Trzeba uważać.

I jeszcze jedno - mnie teraz wszystko bardziej męczy niż wcześniej i wiele rzeczy robi się coraz trudniej.
W poprzedniej ciąży na tym etapie bardzo dużo chodziłam, za to lekki siłowy z gumami to max 2x w tygodniu a czasem tylko raz. A teraz łapy codziennie pracują.


Zmieniony przez - Viki w dniu 2020-07-25 22:19:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
No ale ja właśnie o tym mówię, że chodząc o kulach nie powinno się przenosić nóg w górze , w sensie więcej niż to wymaga normalny chód - przynajmniej mnie tak uczyli
na zdrowej stąpasz normalnie a na chorej stąpasz z kulami czyli masz 3 nogi (lub na początku zdrową dostawiasz do chorej podpartej 2 kulami)
natomiast nie wiem jak to jest z tym butem, ale u mnie żadnego przenoszenia nie było, podpierałem się tylko trochę na rękach, a nie targałem na łapach cały ciężar wraz z chorą noga w górze
rozumiem że u Ciebie jeszcze brzuch obciąża, ale mimo wszystko po tylu OCRach to chodzenie _prawidłowo_ o kulach nie powinno być żadnym problemem, a przynajmniej tak mi się wydaje


Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2020-07-25 22:34:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627504
Brzuch komplikuje sprawę (środek ciężkości, plus "luzy" na stawach)... Viki, daj sobie spokój - w poniedziałek sprawdzisz z fizjo co i jak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151014
Ano Marcin dobrze prawie, ciąża w zasadzie bardzo mało zmienia w kontekście prawidłowego trójtaktowego chodu , "jedynie" większe obciążenie idzie na stawy KG
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607784
Kabo ortopeda zabronił stawać na nodze w gipsie, zarówno jeden jak i drugi. Te 2 pierwsze tygodnie jak wspomniałam wogóle nie powinnam chodzić tylko leżeć, ale się nie dało. Zresztą ból przez ponad tydzień był taki, że nawet bym nie stanęła na tą nogę. Spać w nocy nie mogłam, przeciwbólowych też nie.
Dopiero teraz mogę zacząć tą nogę obciążać. Tyle, że nie mam do niej zaufania. Facet raczej nie zrozumie, ciąża zmienia bardzo dużo, również w głowie. Podświadomie unikam pozycji niewygodnych i niestabilnych. Dziś chodziłam bardzo dużo i już się pojawił ból w odcinku lędźwiowym Przeszkadza mi brzuch coraz bardziej.
I naprawdę czuję te dodatkowe kilogramy na każdym kroku.

Poza tym... po tylu OCR również podciągnie, dipy czy nawet pompki nie powinny być problemem a jednak są nie macie pojęcia jak spada siła i sprawność. Przyniesienie siatki z zakupami potrafi zmęczyć. Organizm działa zupełnie inaczej, morfologia się rozjeżdża.


Zmieniony przez - Viki w dniu 2020-07-25 23:05:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Jeżeli zabronili to zmienia zupełnie postać rzeczy. Widocznie różne są zalecenia przy chodzeniu o kulach. Ja miałem od początku wskazanie żeby obciążać .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607784
Pewnie zależy od urazu, ja miałam zalecenie leżeć z nogą do góry Buta też od razu nie dostałam bo gips miał być minimum tydzień. Powiedzieli że stawanie na nogę może spowodować komplikacje i wtedy musi być operacja a tego u ciężarnych się nie robi. Podobno więzadło było na tyle mocne że przy wykręceniu stopy pociągnęło kość do której było przyczepione i się złamała. A kości słabe bo dziecko wyciąga (zresztą mała ilość wapnia w diecie w okresie ciąży i karmienia niesie ryzyko osteoporozy w późniejszym wieku, trzeba tego pilnować).
W każdym razie zostaje teraz przekonać głowę że nogę można już używać, bo nic już nie boli
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium