SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504565

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Fighter problem jest w głowie, nie przejdę do marszu na podbiegu na którym inni truchtają jak już jestem na trasie to nie umiem całkiem odpuścić.

Paatik nabiał mocno ograniczyłam, został tylko jogurt do sałatek i ser żółty jako dodatek do chleba czy potraw. Skyra nie jem od kilku miesięcy.

Madzia właśnie nie. Im bardziej będę musiała się zmuszać na redu do jedzenia tego za czym nie przepadam i im bardziej będę musiała rezygnować z tego co lubię tym szybciej braknie motywacji. Szczególnie że to nie jest kwestia zamiany słodkiego czy niezdrowego na zdrowe. Nawet bym powiedziała że teraz jest bardziej zdrowo, różnorodnie, kolorowo. Tylko upierdliwe i czasochłonne w liczeniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24265 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
madzia_666
"A zamiana kotlecików z soczewicy na mięcho tylko z powodu wygody liczenia kcal na redukcji średnio do mnie przemawia" - akurat taka zamiana to do mnie by wlasnie przemawiala, jaka oszczednosc czasu. Zawsze mozna opracowac kilka stalych posilkow i masz z glowy. Cos za cos :)
Takie 1,5 kg na plusie to prawie nic, moglabys zrobic szybka reedukcje w krotkim czasie jakbys sie zorganizowala i nie marudzila z tym jedzeniem, tylko praktycznie do tego podeszla :)


Dodatkowo lepsza przyswajalność mikroskładników i doskonale dostępna B12.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3359 Napisanych postów 4349 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108147
Ja wiem ze to nie bylaby zamiana niezdrowego na zdrowe, tylko jednego zdrowego na inne zdrowe, tylko inne smaki. Ale rozumiem ze jak bys sie musiala zmuszac do jedzenia miesa to wiadomo ze bez sensu, nie ma co.

Jedyna chyba sluszna opcja w takim przypadku to ustalic stale posilki z obliczona iloscia makro w ramach tych produktow ktore lubisz, i robic mniej wiecej w kolko to samo. Zeby skrocic czas przygotowywania to moglabys jednorazowo zrobic duzo tych twoich kotletow czy czegos tam, zamrozic popakowane w porcje.

Mnie np nie przeszkadza jedzenie w kolko tego samego, nie mam zadnych zachcianek, mam jakies stale zestawy i rotuje nimi, jak mam zmiane makro to tylko dodaje/odejmuje troche ryzu/kaszy/maki/miesa/ryby itd. Nie licze tego codziennie w aplikacji. Warzyw wlasciwie nie wliczam, leci na oko, idzie wszystko szybko i gladko. Ale to trzeba zalozyc i zaakceptowac, ze bedzie dosc monotonnie, nie kazdy tak lubi, ale jak jest potrzeba to mozna polubic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Właśnie ta monotonia mnie najbardziej zniechęca. Zawsze na redukcji jem ciągle to samo żeby było szybko i wygodnie. Większą ilość mogłabym zrobić jak będę miała trochę więcej czasu, najwcześniej po weekendzie bo póki co doba jest stanowczo za krótka. Są takie dni jak dzisiaj że prawie cały dzień na koktajlach bo wrzucam w biegu co mam pod ręką i jem też w biegu, zwykle w drodze idąc/jadąc. Brakuje czasu żeby ogarnąć porządnie redukcję a po nocach, kosztem snu to nie mam siły siedzieć w kuchni przy garach.

Zaległości nadrobię może jutro wieczorem. Wczoraj była góra i rozciągnie, dziś bieganie, krótkie podbiegi i nogi w domu. Nogi męcze z myślą o wrześniowym Szczeblu, bo mało czasu później będzie na przygotowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3359 Napisanych postów 4349 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108147
A ty masz w ogole jakis chociaz jeden dzien w tygodniu, kiedy nie jestes w biegu, nie masz treningu, nie masz rolowania ani mobilek, NIC nie robisz poza wiadomo normalnymi obowiązkami domowymi? Serio proponuje zebys taki dzien rozwazyla, bo to nie jest korzystne bycie w takim biegu, ani dla regeneracji, ani dla redukcji, ani dla wynikow i mialabys czas by sobie zaplanowac chociazby te posilki na spokojnie na kilka dni naprzod. Trenujesz duzo to i musisz miec czas na relaks.

Wiem wiem, nie masz czasu na taki dzien bo nie dopniesz planu, nie zdarzysz sie przygotowac, nog nie zrobisz jak trzeba etc etc - no, ale mimo wszystko radze rozwazyc taki dzien wolny


Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 2023-02-28 21:49:01
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 5118 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78323
Viki, a ja mam pytanie odnośnie ograniczenia nabiału. Jak samopoczucie, sylwetka i psychika? Pytam, gdyż noszę się z takim zamiarem ... od kilku lat
Viki, jeśli nie czujesz biegu to nie biegnij, nie przejmuj się. Sam odpuściłem w życiu klika i choć w danej chwili myślałem gdzie bym akurat był, jaka atmosfera itp. to jednak siła wyższa i rozsądek wygrały. Do takich decyzji trzeba dojrzeć



Zmieniony przez - tomaszS w dniu 2023-03-01 06:11:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Madzia bardzo rzadko zdarza się taki dzień, że nie jestem w biegu. Dnia bez treningu nie mam, próbowałam różnych zmian w planie ale wolę już robić codziennie trening, nawet taki krótki 30-40 minut niż później upychać wszystko w ciągu 6 dni bo w efekcie jestem jeszcze bardziej zmęczona.
Bardziej niż treningi męczy mnie natłok obowiązków i fakt, że wszystko jest na mojej głowie i nie jestem w stanie się rozdwoić, muszę robić kilka rzeczy na raz żeby zdążyć ze wszystkim. Trening jest dla mnie raczej taka odskocznią, wtedy mam czas dla siebie.


Tomasz ja od wielu lat ograniczam ilość nabiału bo zauważyłam że po pierwsze nie mam wzdęć i problemów z brzuchem a po drugie dawniej obserwowałam jeszcze poprawę jakości skóry. Teraz już takich znacznych zmian nie widzę ale to pewnie dlatego że nie jem tego nabiału dużo, więc to są zmiany typu "mało" na "jeszcze mniej lub wcale".
A zawodów nie chcę odpuścić, tylko dystans chce zmienić na krótszy. Nic mi nie da to 23km ani w klasyfikacji generalnej ani w wiekowej. Jedynie punkty moje zdobyć dla drużyny i dla siebie do klasyfikacji Iron GPK, ale akurat te punkty mogę też zdobyć biegnąc 5km zamiast 23km. Łatwiej mi będzie poukładać cały weekend przy takiej zmianie, może nawet będzie szansa pospać w niedzielę chociaż do 7 a nie znowu się zrywać z samego rana. Tylko czekam na jeszcze na info czy mąż pracuje w weekend i o której godzinie mam warsztaty z OCR żeby to wszystko dograć godzinowo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627506
No dobra Viki - żadna z rad nie spotkała się z życzliwym zainteresowaniem:) Rozumiem. Natomiast chciałabym wiedzieć co postanowiłaś? Planujesz jakieś zmiany pod kątem tej mikro redukcji - czy póki co zostawiasz jak jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Paatik na razie nic nie planuje bo nie widzę miejsca dla planów w rozkładzie dnia ja po prostu tak się zastanawiam na głos co zrobić żeby mieć więcej czasu na wszystko, ale póki co nie da się nic zrobić. Może jak będzie luźniejszy dzień to coś ogarnę, jakieś większe ilości jedzenia na zapas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627506
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium