SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504817

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22025 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627520
Mała Zołza by chciała aby Mamusia trochę polezala i pogłaskała brzucho a nie ciagle szalała...
jaka Mamusia taka córeczka zreszta...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607793
Paatik przez nogę i tak dużo leżę, no ileż można Ale to leżenie mało przyjemne. Pamiętam że Młody był spokojny jak chodziłam a chodziłam dużo.
Gdzieś ostatnio czytałam, że jak dziecko w brzuchu ruchliwe to później spokojne i na odwrót. No cóż, u Młodego się nie sprawdziło Zresztą przecież nie muszą mieć adhd po mnie, mogły by być spokojniejsze jak Tatuś
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607793
3.08 poniedziałek

Rano wizyta u fizjo i kolejne ćwiczenia na wzmacnianie nogi i stawanie.
Później moja nowa aktywność, przynajmniej do czasu aż pójdę z kijkami w teren Mąż naprawił wczoraj mój stary, byle jaki rowerek stacjonarny, ale lepsze to niż nic. Wpadł krótki trening, bo nogi słabe (tym razem jeszcze w bucie, kolejny raz już będzie bez). Po południu wizyta u ortopedy. Od jutra koniec z zastrzykami i z butem Na razie mam chodzić tylko po domu, spokojnie i wzmacniać nogę. Za 2 tygodnie mogę już iść na spacer z kijkami Autem tez mogę jeździć o ile nic nie boli - przetestowałam, nie boli
Na zegarku dziś 10 tys. kroków.

Trening

5 minut spokojnie na małym oporze, następnie 5x30s/60s na większym i niecałe 8 minut znowu spokojnie na małym. Wystarczyło żeby zmęczyć nogi, czuję czwórki po tym










Zmieniony przez - Viki w dniu 2020-08-03 19:48:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22025 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627520
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2096 Napisanych postów 2464 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 29237
10 tys. kroków w tym bucie... nieźle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607793
Paatik za gorąco było na inne obuwie a na bosaka się nie dało, za duża różnica w wysokości stóp

Tsu do buta już się przyzwyczaiłam i dobrze opanowałam chodzenie. Paradoksalnie teraz jak już go mam nie zakładać to znowu jest problem,nie umiem chodzić bez. Nie potrafię stanąc normalnie na nogę, chodzę krzywo, powoli i podpieram się jedną kulą. Trochę lepiej jest jak założe opaskę usztywniającą na kostkę, ale w tym też nie mogę chodzić cały czas. W piątek znowu fizjo, może w końcu ogarnę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607793
4.08 wtorek

Cały dzień bez buta, tylko poza domem opaska na kostkę. Rano trochę chodzenia z jedną kulą, ale starsznie krzywo chodziłam więc zrezygnowałam. Zresztą Garmin z kulą mi nie liczył kroków
Były ćwiczenia od fizjo a później trening. Zmęczyłam się. Po treningu czułam górę i mocno czwórki, na dwójki i posladki ćwiczenia z gumą i machanie nóżką to chyba za mało, żeby coś poczuć. Po południu zawiozłam Młodego na trening, trochę chodzenia było. W niedzielę przy okazji biegu Spartan Race jest też bieg dla dzieci, więc planujemy się wybrać z Młodym.


Trening

Rozgrzewka - m.in. mobilizacja z kijem, łopatki w podporze tyłem ( łapy w końcu odpoczeły, więc udało się zrobić ćwiczenia w podporze)

1a. dipy łopatkowe
3x8
1b. inverty
3x: 5L + 5P + 8 oburącz
1c. koci grzbiet
3x20

2a. podciąganie na pałkach (nogi oparte o podłogę)
2x8
2b. uginanie na bicka z gumą
10x /12x
2c. prostowanie zza głowy z gumą
10x /12x
2d. bird dog
2x10

3a. prostowanie nogi z gumą
2x20
3b. odwodzenie w tył z gumą
2x20
3c. odwodzenie bok z gumą
2x20

Fajny trening, po dipach i invertach w końcu coś poczułam





Po południu dopadł mnie koszmarny ból łydek, szczególnie w lewej (zdrowej). Pod koniec dnia już nie byłam w stanie stać na nogach tak bolało. Obawiałam się skurczów w nocy, ale ból odpuścił i było ok


Obecnie koniec 28 tygodnia (dokładnie 27t 5d). Waga się waha w przedziale 68-68,5kg w zależności od pogody. Jak są upały to puchnę, jak jest chłodniej jak wczoraj i dziś to wtedy waga niższa. Poprzednio w 28 tygodniu waga podobna - 68kg. Po tym pierwszym gwałtownym wzroście teraz jest raczej stabilnie i waga rośnie powoli.

Poza tym od dwóch tygodni jem więcej nabiału ze względu na wapń. Wcześniej było tylko mleko do kawy i ser żółty, teraz dorzuciłam kefir, jogurt naturalny wzbogacony wapniem i twaróg. Nie są to jakieś ogromne ilości a i tak zaobserwowałam wyraźne pogorszenie skóry na nogach i dużo większy cellulit. Kolejny raz wychodzi na to, że nabiał mi nie służy.

W kwestii nogi - nie boli, ale nie umiem na niej normalnie chodzić. Chodzę sztywno, nie zginam jej w kolanie. Autem jeżdze bez problemu Jednak chodzenie znowu zrobiło się problematyczne, nie ma szans pójść gdzieś dalej bo zajmuje to dużo czasu. W piątek rano fizjo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2096 Napisanych postów 2464 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 29237
Nie ma się co dziwić, skoro uraz powstał przy chodzeniu, to teraz głowa do chodzenia podchodzi z dużą ostrożnością i może dobrze, bo obciążenie organizmu ciążą jest spore i nie wiadomo, na ile kości i stawy nadal nie są osłabione.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607793
Tsu chodzenie krzywo też nie jest dobre, ja przez to cały czas odczuwam większe napięcie po jednej stronie brzucha. Nie wspominając już o dużym obciążeniu zdrowiej nogi. Ortopeda powiedział, że na tym etapie usztywnienie i odciążanie nogi przyniesie więcej szkody niż pożytku.
Złamania są różne, u mnie było niewielkie. Mam mocne więzadła i zamiast się zerwać to pociągnęło mały kawałek kości do której było przyczepione. Teraz trzeba zacząć normalnie chodzić i przede wszystkim wyprostować się i równo rozłożyć ciężar ciała na dwóch nogach, co pomoże też lepiej trzymać równowagę przy większej wadze i przesuniętym środku ciężkości.
Tyle, że przez te kilka tygodni zapomniałam, jak się używa nogi
Połączenie głowa - noga szwankuje, trzeba to naprawić. Noga nie boli, ruchomość w stawie jest, po ostatniej wizycie u fizjo zakres ruchu niewiele mniejszy niż w drugiej nodze. Wszystko działa, teoretycznie można chodzić, w praktyce nie umiem Podczas ćwiczeń od fizjo potrafię stanąć równo na obie nogi ale chodząc odruchowo robię jakieś dziwne rzeczy Mam nadzieję że w piątek uda się to naprawić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607793
5.08 środa

Dziś bez treningu. Były najpierw ćwiczenia od fizjo, później rolowanie, rozciągnie i trochę jogi wg filmiku, ale zmodyfikowana bo nie wszystko mogę robić ze względu na nogę. Ruchów bocznych w kostce mam jeszcze unikać, stąd np. siadu skrzyżnego i podobnych ustawienia stopy na boku nie zrobię.





Po tych ćwiczeniach trochę lepiej mi się chodziło, ale cały czas mam sztywną stopę i nie mogę zrobić normalnego kroku. Ograniczyłam chodzenie, żeby nie utrwalać złego nawyku, byłam tylko zaprowadzić i odebrać Młodego. A tak to porządki w domu. Niby mało chodzenia a i tak prawie 7000 kroków na zegarku. Trochę się dziś narobiłam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium