SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504542

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Paatik właśnie - wytrzymałość, a nie szybkość I na pewno inaczej jak ktoś zaczyna biegać w wielu 20 lat a inaczej jak się za to zabiera mając 35.

Jawor niektóre dziewczyny są ode mnie młodsze o 10-20 lat, ja za chwile będę biegać w kategorii masters.

W każdym razie biorąc pod uwagę fakt, że w niedzielę wpadło sporo górek, wczoraj siłowo nogi i dziś spore zakwasy to naprawdę ładnie to wyszło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345945
Viki po co Ci to masters? , wiek to tylko cyfra :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Viki
I tak jestem zadowolona


I o to chodzi
Mi osobiście Twoje tempo interwałów bardzo imponuje
I nie piszę tego by się zrewanżować za Twój post, ale dlatego iż sądziłem że jako osoba niższa ode mnie i płci odmiennej, biegać sprinty będziesz wolniej

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 44 Wiek 30 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 3213
Viki


Edit 2
Wg fizjo uroginekologicznego nie powinno się biegać przez rok czasu od porodu, bo mięśnie dna miednicy są zbyt osłabione. A już napewno nie należy biegać długo.


Zmieniony przez - Viki w dniu 2021-07-20 09:21:39

Rok to sporo. Jak Ty Viki odnosisz się do tych zaleceń, tzn. czujesz, że "dobrze gada" i ma rację, czy jednak to jest trochę za bardzo ostrożnościowe...? Twoje znajome biegaczki kiedy wracały do treningów biegowych? Pytam, bo ja też pytałam kilku fizjo urogin, kiedy można wracać do aktywności typu bieganie, i zawsze pada odpowiedź "to zależy".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 44 Wiek 30 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 3213
dubel


Zmieniony przez - Caroline435 w dniu 2021-07-21 00:03:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Jawor zawodnicy po 40 r.ż. są klasyfikowani osobno. I zgadzam się, że wiek to tylko liczba, zresztą moja koleżanka jest dobrym przykładem Jednak w przypadku rywalizacji na wysokim szczeblu, z najlepszymi w kraju, każde nawet najmniejsze ograniczenia mają znaczenie i wpływają na wynik. Akurat w tym przypadku sam wiek nie jest ograniczeniem, bo znam dwie świetne, czołowe zawodniczki z mojego rocznika, ale brak przeszłości biegowej już takim ograniczeniem jest. I w moim wieku nie nadrobię już tych kilkunastu lat.


Szajba dzięki Nie ukrywam że biorąc pod uwagę moje cele wolałbym utrzymać dobre tempo na dłuższym dystansie niż robić szybkie sprinty. Dlatego z zazdrością patrzę na Twoje biegi, gdzie robisz 15km ze średnim tempem 5:30

Caroline myślę że to jest kwestia indywidualna i mocno uzależniona od stanu mięśni dna miednicy. Ja napewno wcześniej nie byłam gotowa na dłuższe biegi, dopiero teraz mogę spokojnie biegać 10km bez żadnego dyskomfortu. Warto też pamiętać, że przy kp lepiej się wstrzymać nawet pół roku, bo tu dochodzi jeszcze osłabienie i rozluźnienie stawów i więzadeł przez co dużo łatwiej o kontuzję (moja znajoma co prawda nie w biegu, ale przy zeskoku zerwała więzadło ).
Wiele znajomych wracało do biegania dość szybko, czasem miałam wrażenie że nawet za szybko, ale z drugiej strony o tym czy odczuwały jakiś dyskomfort podczas biegu to już głośno się nie mówi. Więc ciężko stwierdzić czy organizm był gotowy.
Ja niestety obserwuje bardzo małą świadomość tego, że organizm potrzebuje czasu żeby wrócić do normalności po ciąży, że warto skonsultować się ze specjalistą za to jest wręcz wyścig kto szybciej wróci do formy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345945
Viki to w masters bedziesz miała za przeciwniczki które trenują biegi np. ponad 20 lat to do nich tym bardziej nie nadrobisz, bo 22-27 latki mogą mieć w open podobny do Twojego staż treningowy i łatwiej by było z nimi rywalizować :)
Ps. (droczę się) :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 5118 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78323
Za to będzie najmłodsza w Masters
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Jawor akurat OCR to dość młoda dyscyplina i w mastersach jest więcej kobiet które wzięły się za ten sport dość "późno" i są na zbliżonym poziomie, więc i rywalizacja jest bardziej wyrównana. Oczywiście te które trenują od lat nadal będą poza zasięgiem.

W biegach OCR poza Mistrzostwami Polski nie ma podziału na kategorie wiekowe, jest tylko elita i elita masters (40+). Wyjątkiem jest tu Spartan Race, który na każdym biegu ma tzw. Age group czyli właśnie podział na kategorie wiekowe. Można startować w Elite, w Age group (zasady takie same jak elita) albo open dla zabawy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
A tymczasem.. rano trening w klubie

21.07 środa

Poćwiczyłam rózne elemnty, m.in. progresja do drabiny i latanie które ostatnio się zepsuło Być może kwestia zmęczonych łap, przez które nie czuję się pewnie.
Były też ringi wysoko + deska + ringi nisko (nisko zawsze jakoś trudniej)








Plus taki, że w końcu udało się zrobić kołkownice, z którą długo miałam problem. Na koniec nawet co dwa poszła, ale tylko na jedna rekę, na drugą jakos nie umiałam dalej sięgnąć i wychodziło co jeden.






Jutro z samego rana planuje pobiegać a później jadę kibicowac koleżance na nagraniach do Ninja Warrior


Zmieniony przez - Viki w dniu 2021-07-21 15:07:43

Zmieniony przez - Viki w dniu 2021-07-21 15:16:57
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium