SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504822

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22025 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627520
Adam Kszczot oczywiście na LC na pewno nie jest... Nie chcę słuchać tych facetów, bo mnie złość jakaś ogarnia a nie lubię sobie psuć nastroju. Mam nerwa nie tylko o to co mowią ale i jak mówią.
Ty ciągle wracasz do tematu i sobie udawadniasz po raz kolejny, ze jednak węgle Ci są potrzebne. I już przyjmij wreszcie to jako jedyną słuszną Twoją prawdę i dla Ciebie - nie marnuj zasobów na myślenie co by było gdybyś na tłuszczach była. Ile by nie słuchać i nie czytać - wychodzi na jedno - nie dla każdego te tłuszcze są i sami musimy metodą prób i błedów wybrać co nam służy. Już miałaś etap prób i błędów - próbowałaś, nie szło. Zaakceptuj wynik experymentu.
Tłuszcze modne teraz są i tyle....
I ja to piszę, generalnie zwolenniczka LC przez długi okres...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607793
Paatik nie polecam słuchać, strata czasu. Widać że oni się tam wszyscy znają, dla mnie to jakby się umówili że bracia pogadają, zareklamują książkę a prowadzący po znajomości nie będzie przeszkadzać i nie będzie zadawać niewygodnych pytań.
Zresztą Kszczot wspomina że był na LC raz na jakimś zgrupowaniu. Niestety zero jakiś konkretnych wniosków czy rozwinięcia tematu. Stwierdził tylko że wytrzymałość była ok, stężenie mleczanu po ciężkim treningu mniejsze niż normalnie.

Ja nie wracam do tematu, raczej spotykam się z tym tematem w różnych książkach czy tak jak teraz na forum. Mnie akurat zirytowało że promują na bieganiu takie głupoty. Generalnie w dyskusji większość zarzuca że to głupoty, ale na pytanie dlaczego to głupoty i jakie są na to dowody/badania to już niestety nie padła odpowiedź.

Poza tym napisałam wyżej, że ja na LC funkcjonować nie umiem. Ale moje doświadczenia to za mało żeby użyć tego argumentu w dyskusji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22025 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627520
Bo to juz religią trąci w przypadku braci R. - a nie racjonalną dyskusją. Każdy wierzy w co chce i broni tej wiary jak niepodległości...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151014
Viki
Generalnie w dyskusji większość zarzuca że to głupoty, ale na pytanie dlaczego to głupoty i jakie są na to dowody/badania to już niestety nie padła odpowiedź.

Bo to retoryczne pytanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607793
9.05 wtorek

Spokojny bieg w terenie, na rozruszanie po zawodach.








10.05 środa

Bez treningu, za to robota na działce. Łapy mnie bolą jak po siłowym, takie tam kopanie rowów Trochę się zmęczyłam









Zmieniony przez - Viki w dniu 2023-05-10 17:38:48

Zmieniony przez - Viki w dniu 2023-05-10 17:39:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 441 Napisanych postów 906 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 10888
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607793
Może i mała ale dużo lepsza niż większa którą mam. Tamtą ciężko wbić w ziemię


11.05 czwartek

Dalszy ciąg zabawy z gumami. Trucht na rozgrzewkę, później 5x200m gumy. Następnie 3x200m i 3x100m. Bardzo dobrze to wyszło, nie pamiętam kiedy takim tempem biegałam odcinki. Nie wiem czy wogóle robiłam setki w mniej niż 24 sekundy. Dlatego mam zamiar nadal próbować z gumami, szczególnie że na forum bieganie rusza właśnie taki eksperyment









...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3359 Napisanych postów 4349 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108151
Chyba cos przeoczylam, cos mi sie nie rzucilo w oczy wczesniej u ciebie nic o tych gumach, a co to jest ten trening z gumami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607793
Madzia przed Wielkanocą Krzychu podrzucił mi linka do jednego podcastu:




Podejście ciekawe więc zaczęłam drążyć temat, poczytałam artykuły i dyskusję na forum, pooglądam filmy i zaczęłam eksperymenty z gumami.

https://bieganie.pl/trening/jacek-ksiaszkiewicz-czy-istnieje-ladne-bieganie/

Na razie ze względu na zawody niezbyt regularnie ale już widzę że zaczynam biegać inaczej. W gumach pracuję się zupełnie inaczej, później bez gum ten ruch też jest inny i momentami można złapać naprawdę fajny luz, lekkość i dynamikę. Dlatego chcę kombinować w tym kierunku. Szczególnie że autor tego pomysłu rusza właśnie z eksperymentem więc można liczyć na porady i wskazówki. Na dodatek, o czym już tu kilka razy wspominałam, odkąd zaczęłam ćwiczyć z gumami i zmieniłam sposób biegu przestały mnie boleć łydki i piszczele.
To jest taka praca nad techniką i siłą biegową, aktywacja pośladków w bieganiu. Fajnie to się czuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607793
I jeszcze taka ciekawostka. Kiedyś tu pisałam o Hyrox - takie połączenie biegania i crossfitu. Wygląda na fajną zabawę Dziś poszło oficjalne info, że Hyrox wchodzi do Polski i jeszcze w tym roku planowane są takie zawody u nas. Jak będę miała warunki żeby pod tym kątem potrenować to może kiedyś wystartuje dla zabawy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium