SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504435

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607784
Taka ciekawostka Skoro redukcji nie dam rady zrobić to postawiłam tak na przekór zrobić masę Żart, ale węgle znacznie zwiększyłam i w efekcie od trzech dni 1kg na minusie Senność i zmęczenie też już tak nie dokuczają i jakoś łatwiej rano wstać z łóżka. Zobaczymy co będzie dalej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3359 Napisanych postów 4349 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108138
Viki, ja to od zawsze ci mowie ze ty powinnas zwiekszyc kcal i nawet moze waga by ci spadala wlasnie. Wspomnisz moje slowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151014
O zobacz, jednak węgle nie takie straszne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
Czyli kortyzol spadł, to nawet nie jest jakieś wielkie zdziwko, bo dopiero co pisałaś u Paatik, że rano nie masz apetytu, a często przyczyną jest właśnie wysoki kortyzol.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607784
Hesia odkąd pamiętam mogłam rano dość długo nic nie jeść, na studiach śniadanie jadłam dopiero koło południa mimo że wstawałam wcześniej Za to wieczorem zawsze jestem głodna

Madzia ale bez przesady, ile można jeść

Krzychu wg autorów niektórych książek węgle są złe Ja akurat na HC średnio się czuje, bo mi tłuszczu brakuje i ciągle głodna chodzę a przy dość dużej ilości węgli do tej pory obserwowałam że sylwetka puchnie i robi się taka miękka. Z drugiej strony niedawno czytałam, że dużo się mówi o adaptacji do keto i lc, każdy o tej adaptacji wie, ale o adaptacji do wysokich węgli nie mówi się nic i mało ktoś zdaje sobie sprawę że do tego też trzeba organizm przyzwyczaić. No to niech się mój przyzwyczai, zobaczymy co z tego wyjdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607784
4.03 sobota

Znowu ciężki dzień przez to że ciągle w biegu. Zaliczyłam bieg w Lasku 3,7km. Czas lekko poniżej 20 minut, jestem zadowolona choć nie jest to wynik jaki miałam w zeszłym sezonie Akurat dziś były warunki do szybkiego biegania. Zaraz po biegu warsztaty OCR, tym razem nie skupialiśmy się na jednej konkretnej przeszkodzie, ale przerobiliśmy różne przeszkody które można spotkać na Barbarian Race. Na latającym czuję duży progres, spokojnie dolatuje do drążka i te skoki są już na luzie, bez strachu. Za to zapomniałam jak sprawnie przechodzić low rig i odstawiam takie kombinacje że aż sama się dziwię że tak umie
















W sumie tylko 20 minut mocnego biegu w okolicy progu, na samym końcu trochę powyżej progu i czuję teraz mocne zmęczenie, będzie trzeba położyć się wcześniej spać żeby nabrać sił na jutro. Zamiast 23km biegnę 5,7km więc znowu będzie szybko.


Zmieniony przez - Viki w dniu 2023-03-04 19:09:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151014
Viki, na miłości wszechświata - sam mogę napisać książkę nt. wpływu drugiej fazy księżyca na proces dorastania korzenia pietruszki przy równiku popierając „dowodami naukowymi” znalezionymi w zapiskach starożytnych Majów. Ale nijak to się będzie miało do NIEZMIENNEJ fizjologii człowieka.
Węglowodany były, są i będą podstawowym paliwem energetycznym dla każdego organizmu ludzkiego.
Masz racje - do wysokiej ilości węglowodanów także trzeba przyzwyczaić organizm. Dlatego tak dużo się mówi w sportach wytrzymałościowych o „treningu jelit”. Nie bez powodu najlepsi z najlepszych dostarczają nawet 600kcal na godzinę AEROBOWEGO wysiłku (jak to? przecież tlen to betaoksydacja FFA, a każdy ma tyle fatu na sobie, że to dziesiątki tysięcy kcal… chyba jednak nie do końca ).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24265 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
BroStyle
Viki, na miłości wszechświata - sam mogę napisać książkę nt. wpływu drugiej fazy księżyca na proces dorastania korzenia pietruszki przy równiku popierając „dowodami naukowymi” znalezionymi w zapiskach starożytnych Majów. Ale nijak to się będzie miało do NIEZMIENNEJ fizjologii człowieka.
Węglowodany były, są i będą podstawowym paliwem energetycznym dla każdego organizmu ludzkiego.
Masz racje - do wysokiej ilości węglowodanów także trzeba przyzwyczaić organizm. Dlatego tak dużo się mówi w sportach wytrzymałościowych o „treningu jelit”. Nie bez powodu najlepsi z najlepszych dostarczają nawet 600kcal na godzinę AEROBOWEGO wysiłku (jak to? przecież tlen to betaoksydacja FFA, a każdy ma tyle fatu na sobie, że to dziesiątki tysięcy kcal… chyba jednak nie do końca ).


Tylko najlepsi lecą na takie intensywności, że 80% energii jest potrzebna z glukozy, bo organizm nie jest w stanie przerobić tak szybko z kości glicerylowej energii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4078 Napisanych postów 3699 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 151014
Nie, nie lecą na „takiej” intensywności. Średnia HR podczas IM czy ultra najlepszych oscyluje w większej części S2, będąc na pograniczu S3. Przecież w tych zakresach % LTHR nie masz tylko utylizowania cukrów przez organizm, racja?
Poza tym niemożliwe jest pracować na obrotach czyli w okolicach LTHR 6-8-10-24 godziny nawet dostarczając ilości wydatkowane w trakcie. Jeszcze się taki nie urodził


Zmieniony przez - BroStyle w dniu 2023-03-05 07:16:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607784
A "taka" intensywność to jaka dokładnie?
Moim zdaniem najlepsi to właśnie potrafią szybko biegać na niskiej intensywności a ci słabej wytrenowani dość szybko łapią wysoki zakres tętna, często mimo wolnego biegu

Krzychu mimo wszystko na słuszność diety keto i LC są badania, są ludzie którzy taką dietę stosują - mają inną fizjologię? Znam zawodników OCR będących na LC którzy mają świetne wyniki i są w czołówce. Także bez węgli da się żyć, trenować i startować choć z drugiej strony ja np. nie potrafię na takiej diecie dobrze funkcjonować.

W każdym razie u mnie to nie jest zmiana z małej ilości węgli na większą tylko z dużej na bardzo dużą Wcześniej wychodziło "na oko" ok. 4g/kg mc, teraz to jest ok. 5-6g
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium