SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504544

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
Algorytmy Instagrama to dzieło sztuki Podrzuciły mi taki filmik na temat tego całego rozciągania hamstringów i chyba rozumiem, skąd to całe nieporozumienie. I może to jakaś wskazówka dla Viki. I ciekawe, czy lepsza mobilność nóg miałaby jakiś wpływ na bieganie. Tyle pytań!
https://www.instagram.com/reel/Cmcv3XfqPVC

Zaj**iste to zdjęcie wśród drzew!


Zmieniony przez - Hesia w dniu 2023-01-08 13:01:26
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Hesia dzięki Ostatnio natknęłam się na filmik na yt gdzie przy problemach ze spiętymi tyłami zamiast klasycznego rozciągania polecane było prostowanie nogi w leżeniu.



8.01 niedziela

GPK 23km etap 3/5

Nie zdążyłam przed biegiem zrobić rozgrzewki - za późno wyjechałam z domu bo nie spodziewałam się że przy tej wiosennej pogodzie będzie trzeba skrobać szyby rano

Bieg zaczęłam spokojnie i założenie na pierwszą pętlę było jak najbliżej progu tlenowego. Brak rozgrzewki jednak sprawił że tętno szybko poszło do góry, do tego nogi jakoś same przyspieszały więc musiałam się pilnować żeby nie przekroczyć 170. Zamiast tlenu pierwsza połowa wyszła w S3, ale wcale nie czułam zmęczenia. Na drugą pętlę wybiegłam jakbym dopiero zaczynała bieg po dobrej rozgrzewce. Od początku starałam się biec mocniej, pilnowałam tylko żeby nie przekroczyć progu mleczanowego. Biegło się naprawdę fajnie, jedyne co czułam to nogi, żadnej walki o oddech i umierania nie było. Tak to można biegać Na ostatnich 5km jak zawsze spotkaliśmy na trasie zawodników z dystansu 5,7km. Z racji że to krótki dystans to większość zawodników biegła dość szybko, co mobilizowało żeby też trochę przyśpieszyć, szczególnie że siły jeszcze miałam. Spotkałam też sporo osób z drużyny i przy okazji krzyczałam na nich że mają biec szybciej niż ja, bo oni dopiero zaczęli a ja tak biegam już ponad 2h to mogę biec wolniej Nie ma to jak odpowiednia motywacja
Końcówka wyszła dość mocna i to był jedyny moment podczas całego biegu kiedy poczułam że mam już dość. Poza tym biegło mi się naprawdę fajnie i lekko.
Czas poprawiony Najlepszy wynik w tym cyklu a wcale nie było walki o życie. Przy okazji wiem już że nawet jak nie biegnę pierwszej połowy w tlenie to i tak są siły na drugą. Następnym razem spróbuję pierwszą pętlę pobiec jeszcze trochę szybciej i zobaczymy jak to wyjdzie.




























Zmieniony przez - Viki w dniu 2023-01-09 09:38:04



I jeszcze na koniec podsumowanie tygodnia i porównanie ostatnich dwóch. Bardzo fajnie udało się wpleść te zawody w plan treningowy, wyszedł tylko mały progres w kilometrach i spory w przewyższeniu, czas treningów taki sam dzięki czemu ten tydzień z zawodami nie był nagłym skokiem obciążenia. Teraz będzie tydzień rege, niestety zakończony kolejnymi zawodami




Zmieniony przez - Viki w dniu 2023-01-09 09:42:20

Zmieniony przez - Viki w dniu 2023-01-09 11:43:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627506
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3359 Napisanych postów 4349 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108147
Gratulacje! :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Dzięki

Paatik koleżanka ma tyle energii ze mogłaby z 10 osób obdzielić też chce tak w tym wieku



9.10 poniedziałek

Dziś trening w domu, trochę inaczej niż do tej pory. W formie obwodów i więcej ćwiczeń w zwisie. Na tych warsztatach w sobotę czułam pod koniec że sił brakuje a pod koniec kwietnia mam półmaraton OCR więc trzeba więcej poprawiać w zwisach.


5x obwód
- podciągnie
- inverty jednorącz 5xL + 5xP
- podciągnie
- dipy 3x + wznosy kolan 10x
- podciągnie
- wyciskanie talerza jednorącz 5kgx8
- aby wheel 15x

W każdym obwodzie inne podciągnie:
1 obwód: podchwyt 5kgx1
2 obwód: kulki 2x + zmiany rąk 4x
3 obwód: nunczaka 5kg x2
4 obwód: ufo 1x + opuszczanie z zatrzymaniem
5 obwód: gibony 1x + zmiany rąk 4x

Po ostatnim obwodzie zmiany rąk na gibonach 8x
Triceps 5kg x15 +5
Pullover 5kg x10


Poza tym czuję nogi po wczorajszym biegu, tragedii nie ma, po schodach mogę chodzić normalnie ale zakwasy są. W sumie się nie dziwię, w niedzielę zrobiłam tyle przewyższeń ile zwykle robię w tydzień. Potrzeba więcej stromych i długich podbiegów w treningu, szkoda że nie mam w okolicy takich górek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
10.01 wtorek

Tydzień rege więc krótki spokojny bieg. Na podbiegach trucht, zbiegi trochę szybciej. W nocy zaczęło padać i tak leje bez żadnej przerwy. Szkoda że temperatura nie jest trochę niższa (teraz jest 2-3 stopnie) bo byłaby znowu piękna zima i można być w teren polecieć. A tak to wszystko płynie, więc było sporo asfaltu i trochę błotka.

Nogi jeszcze trochę czuję ale jest ok. Za to w łapach (szczególnie barki) mam takie zakwasy że ledwo rękami ruszam. Narazie nie wiem jak jutro zrobię trening góry









...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
11.01 środa


Najpierw górka w formie obwodu, po pierwszym obwodzie miałam dłuższą przerwę bo musiałam odebrać ważny telefon.

5x
- bar dip 2x
- narciarz z gumą 10x
- łopatkowe jednorącz na drążku 5x na ręke
- kipping przechwytem 3x
- wznosy nóg 3x
- wznosy tułowia na piłce 12x
- dead bug 16x


Po południu trening nóg, z racji tygodnia rege połowa objętości.

Rozgrzewka:
Rdl na jednej nodze 10kg 2x8 na nogę
Wznosy bioder 2x10

Ciężar 5kg
- wejścia 3x10
- wykroki 3x10
- nożyce 3x10
- przysiad z wyskokiem 3x10

Pierwszy raz po treningu czułam bardziej dwójki niż czwórki, może przez te ćwiczenia rozgrzewkowe.




12.01 czwartek

Krótki spokojny bieg, głównie po płaskim, w terenie gdzie dawno już nie byłam (akurat musiałam coś załatwić w okolicy więc przy okazji pobiegałam). Ogrom błota, podmokłe łąki, miejscami woda po kostki i połamany mostek nad niewielką rzeką tak, że trzeba było całego buta zamoczyć żeby przejść na drugą stronę
Po tych krótkich biegach to czuję się jakbym nic nie biegała poza tym w terenie kilometry lecą szybciej i zupełnie mnie taki trening nie męczy. W parku na pętli bardziej psychika się męczy niż nogi czy płuca.







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
I spam książkowy - czytam sobie kolejny raz Jedz i biegaj. I naprawdę autorowi daleko do fanatyka, zresztą sam wspomina że nie lubi mówić o sobie "weganin" bo to się właśnie kojarzy z nawiedzonym fanatykiem. W trakcie pierwszych startów przy nowym sposobie odżywiania wielokrotnie Scott zastanawia się czy problemy na trasie nie wynikają właśnie z nowej diety. Zupełnie inne podejście niż w Ukrytej sile, gdzie wątpliwości nie ma żadnych, bo rośliny to nadzwyczajna moc Poza tym nie ma tu tajemnych mikstur i składników, za to jest sporo ciekawych przepisów ostatnio bardzo mi posmakował sos z jednego z przepisów, trochę zmodyfikowany bo akurat nie mam wszystkich składników, ale i tak pyszny (dodaje do różnych sałatek na bazie liści). Zrobiłam też pastę do chleba z tofu i thanini Ciekawe są te smaki. Wrzucam dzisiejsze drugie śniadanie i obiad - burger z fasoli






...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
A jadłaś kiedyś ketchup bananowy? Pierwszy raz robiłam na sylwestra, smakuje trochę jak sos barbeque i łatwo się robi. Nie mam przepisu, bo robiłam na freestyle'u po przejrzeniu kilku ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Nie próbowałam ale brzmi ciekawie Poszukam przepisu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium