SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504686

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Coś mi się wydaje, że nie potrzebujesz zegarka do biegania tylko dodatkowej motywacji w postaci nowego gadżetu
W Suunto mogę poustawiać interwały tak by każdy był inny, tak by przerwy pomiędzy nimi były różne, tak by pierwszy nakazywał biec w określonym zakresie tempa a przerwa była regulowana zakresem tętna, a kolejny interwał w tętnie od-do, a przerwa w tempie, a na kolejny może zmienić dystans. Każdy interwał może mieć inaczej ustawione zakresy tempa, tętna, dystansu czy czasu trwania. Podobnie z przerwami, każda może być inna. Podobnie można ustawić rozgrzewkę czy schłodzenie po treningu.
Kwestii dokładności GPS nie będę roztrząsał. Bez urazy, ale brak Ci elementarnej wiedzy w tym zakresie.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Szajba nie znam się na GPS dlatego czytam artykuły, recenzje, testy i opinie. Serie Polar Vantage śledzę od początku i od początku wszyscy użytkownicy narzekali na GPS. Miały być aktualizacje, poprawki itp. ale nadal nie jest tak jak było w V800 co potwierdzają setki użytkowników. Po ostatniej aktualizacji nic się nie zmieniło na lepsze i wielu specjalistów podkreśla, że nie jest to kwestia oprogramowania i aktualizacji a budowy zegarka. Polar podobno wcześniej korzystał z innych elementów a w serii Vantage przeszedł na inne (po szczegóły zapraszam na strony poświęcone tym zegarkom) więc są marne szanse że wszystko będzie działało jak w V800 czy M400. To są opinie specjalistów, nie moje a ponieważ się nie znam to na tym się opieram.

Druga rzecz - stare modele Suunto (i jak widać nie tylko Suunto) były znacznie lepsze. Suunto pomimo że jest fajnym narzędziem treningowym to jest mocno wadliwy i awaryjny (nowsze modele). Serwisu w PL nie ma, procedura idzie sprawnie ale i tak trzeba czekać nawet 3 tygodnie. Czasem można dostać nowy zegarek, a czasem odsyłać w kółko i być kilka miesięcy bez zegarka...

Ps. W moim Suunto nie dało się ustawić takich interwałów. Wszystko zależy od modelu.


Zmieniony przez - Viki w dniu 2020-02-07 12:03:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Heh, a garmin jaki awaryjny...

Wszystko co elektroniczne jest awaryjne

No może poza pomiarem mocy Favero Assioma

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Dampaz nie miałam do czynienia z Garminem. Mój Polar póki co serwisu nie wymagał a w starym M200 musiałam pasek tylko wymieć. Natomiast trochę bez sensu jak czytam o wadach zegarków za ponad 2 tys i to po kilku tygodniach czy miesiącach użytkowania.

Szajba nie chodzi o motywację, ale jak mi kiedyś Polar padnie albo zacznę ultra biegać to potrzebuje nowego sprzętu. A nie chce ładować kasy w coś co nie spełni oczekiwań i będzie mnie denerwować. Czytam na bieżąco grupy zegarkowe więc wiem mniej więcej jakie opinie czy problemy mają poszczególne modele.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
I jeszcze jedno - nie uważam że Polar V800 jest zły. Jedyne co mi nie pasuje to bateria krótko trzyma no i łatwej by było z tą funkcją średniego tempa interwałów Poza tym jest ok i się go trzymam. Tylko nie wiem na co w przyszłości go zamienić, bo nowsze Vantage okazują się jednak gorsze. Zawsze mogę M430 kupić Tylko bateria lepsza by się przydała.

A póki co u mnie nadal lenistwo. Noc prawie cała nieprzespana, bo nos mam całkiem zatkany, w nocy nie mogę oddychać, w dzień leje mi się bez przerwy. Masakra.
Dziś jedynie trochę spaceru w zimowej scenerii










Zmieniony przez - Viki w dniu 2020-02-07 18:03:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Kolejna kiepska noc, częściowo przez katar. Dawno już tak nie miałam, leje się z nosa i z oczu. Gdybym była w domu to pewnie dawno już poszłabym do lekarza. Na szczęście dziś wracamy, więc jest szansa że w końcu się wyśpię

Jeszcze w kwestii zegarków Ogólnie takie porównania samych marek Polar/Suunto/Garmin nie bardzo ma sens, lepiej porównać konkretne modele.
Jeśli chodzi o Polara to nowsza wersja tego co mam to właśnie Vantage (nie ma już w sprzedaży V800, tylko używane). Ale cały czas się okazuje że nowe nie znaczy lepsze

Z Suunto to mnie tylko 9 interesuje (bez baro), zegarek często porównywany z Garminowymi feniksami. Według wielu opinii do biegów trialowych lepszy niż Feniks. Użytkownicy chwalą sobie gps. Niestety z poziomu zegarka można ustawiać tylko proste interwały, a nie wiem jak na chwilę obecną działa aplikacja. No i jest ryzyko, bo temat wycieczki do serwisu to najczęściej pojawiający się temat na grupie Suunto

Garmin ma tych zegarków zdecydowanie więcej do wyboru, zarówno różne wersje Feniksów jak i forerunner. Tu się jeszcze dokładnie nie zagłębiałam. Z ogólnych informacji to ludzie narzekają na gps ale jednocześnie podobno są to najlepsze zegarki do biegania płaskiego. Są bardzo funkcjonalne. Niestety często mają sporo "niepotrzebnych" bajerów za które trzeba płacić. Cena zdecydowanie wyższa niż Polar czy Suunto.
Także czytam dalej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 338 Napisanych postów 7798 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 225727
Suunto 9 super szybko łapie GPS.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Ania a Ty masz Suunto 9?
Z Garminow to na razie czytam o forerunner 245 i feniksie 5. W jednej z recenzji przeczytałam coś typu: fajny zegarek, godny polecenia gdyby nie duży minus - brak opcji płatności zegarkiem Po *uj mi takie coś do treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627508
Viki - bo taki zegarek dużo ludzi nosi non stop - ale tez i fajnie jest mieć opcje ze Wracając z lasu kupię sobie w żabce wodę i zapłacę telefonem/zegarkiem. mój niby taka opcje ma ale nie z tymi kartami co ja mam.... kiedyś zabłądziłam w lesie i wyszłam daleko od domu - pamietam była żabka a ja nie miałam za co głupiej wody kupić...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 338 Napisanych postów 7798 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 225727
Viki
Ania a Ty masz Suunto 9?
Z Garminow to na razie czytam o forerunner 245 i feniksie 5. W jednej z recenzji przeczytałam coś typu: fajny zegarek, godny polecenia gdyby nie duży minus - brak opcji płatności zegarkiem Po *uj mi takie coś do treningu
mój chlop ma 9
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium