SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504679

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Fighter dzięki

Dampaz to jest przeszkoda techniczna. Trzeba opanowac odpowiedni sposób. Niestety jest też dość ryzykowna i można sobie zrobić krzywdę - polecieć do tyłu na plecy, przywalic drążkiem w twarz itp. Facetom to jakos łatwiej idzie z tego co widziałam, a dla dziewczyn to bardzo trudna przeszkoda i wiele kobiet sobie z nią nie radzi.


15.08 czwartek

Trening na świeżym powietrzu. Oprócz drabiny próbowałam tez kołkownicy (nie mam niestety filmiku) a także był challenge hula hop, ale nie idzie mi to Póżniej było ognisko. Miska wg rozpiski, wpadła tylko kiełbaska z ogniska.

Waga cały czas na poziomie 58,8-59,2kg. Trzeba by pewnie zejść jeszcze z kcal, żeby coś ruszyło (bo aktywności dokładac nie mogę, za chwile sezon startowy). Niestety już chodze głodna i samopoczucie gorsze.

Sezon startowy zapowiada się bardzo intensywnie:
31 sierpień - Runaway
7-8 wrzesień - Mistrzostwa Polski
14 wrzesień - Commando Race
15 wrzesień - Bullet Run
29 wrzesień - Barbarian Race (najwazniejszy dla mnie bieg)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Zacne plany

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24265 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Zawsze najbardziej obłożone miesiące to czerwiec i wrzesień, bo w tych miesiącach wszyscy organizatorzy na raz robią biegi
Z regeneracją powinno być ok, szczególnie że to krótkie dystanse. Niektóre są też bardziej dla zabawy
Bardziej się martwię, że przy tak napiętym kalendarzu nie ma czasu na porządne treningi, a ten najważniejszy bieg jest na końcu i nie chciałabym żeby forma spadła.

Jeszcze takie krótkie wyjaśnienie, już kiedyś o tym wspominałam w innym dzienniku.
W OCR mamy dwie główne kategorie- Open i Elita. To dość młoda dyscyplina więc nie ma jeszcze wyraźnego podziału na amatorów i zawodowców.

W Open ludzie biegają dla zabawy. Są inne zasady, mniej rygorystyczne. Można sobie pomagać w pokonywaniu przeszkód, np. podsadzajac się na ściankach czy przenosząc na baranach na przeszkodach wymagających zwisu. Zwykle też nie ma tu podium ani nagród (choć są wyjątki).

W Elicie biegają wszyscy bardziej ambitni, którzy chcą się ściągać. Póki co każdy może się do Elity zapisać i stanąć na starcie np. z mistrzem Europy Cena wyższa, są nagrody. Ja biegam w elicie i rywalizuje z dziewczynami mającymi na koncie sukcesy międzynarodowe czy medale na Mistrzostwach Świata.
Najważniejsza zasada elity - obowiązek samodzielnego pokonania wszystkich przeszkód. Pomoc jest zabroniona. Na starcie każdy z elity dostaje charakterystyczną opaskę, na głowę lub ramię, po której można poznać że jest elita a nie open. Ilość prób na przeszkodach jest nieograniczona, ale jest limit czasu na całą trasę. Jeśli ktoś przekroczy czas lub nie da rady pokonać jakiejś przeszkody wtedy oddaje opaskę i nie jest klasyfikowany w elicie.
I własnej ta opaska dla wielu to główny cel żeby ją utrzymać do samej mety. A często się zdarza że ostatnia przeszkoda tuż przed meta jest najtrudniejsza i zbiera żniwo opasek

Na biegach rangi Mistrzowskiej są jeszcze kategorie wiekowe. Zasady takie same jak Elita, ale konkurencja mniejsza, bo tylko osoby w podobnym wieku.

31 sierpnia biegnę w elicie, ma być 6km i tu celem jest utrzymanie opaski i pokonanie trudnej, legendarnej przeszkody zwanej Invictus. Jeszcze mi się nie udało.

Na Mistrzostwach Polski biegnę krótki dystans 5km w kategorii wiekowej. Moze też sztafetę. Długi dystans odpsuzczam. Celem jest opaska, bo przeszkody są bardzo trudne.

Później jest Commando Race, biegnę krótszy dystans 7km w Elicie. Tu bym chciała powalczyc o podium
Na drugi dzień Bullet Run 5km, ten akurat w Open bardziej dla zabawy.

No i na koniec chyba najtrudniejszy bieg w Polsce czyli Barbarian, w elicie i celem jest opaska. Dystans 13km, bieg górski.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24265 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Jak traktujesz niektóre biegi lajtowo, to potraktuj je jako treningi i przygotuj plan tak by to uwzględniał. Wtedy delikatniejsze treningi przed weekendem (czw i pt), a mocne biegi i mocne poaczatki tygodnia(nd-wt). Tak powinno się udać budować formę i startować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Viki chyba chodziło o trening na przeszkodach, na każdym biegu mogą być inne, a trenować trzeba pod konkretne które będą w następnych biegach i są jej słabszą stroną
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Kabo ma rację. Biegowo bez problemu to ogranę. Trochę szkoda, że będę musiała ograniczyć podbiegi, szczególnie że ostatni bieg będzie górski. Ale tym się nie martwię. Gorzej będzie z łapami. Zawody 31.08, 7.09 i 29.09 to będa ciężkie biegi pod względem przeszkód. Nie wiem jak szybko łapy będą się regenerowały. Zarówno mięśnie jak i skóra na łapach. Już to przerabiałam nie raz. Kilka dni wolnego po, trochę luzu przed i się okazuje, ze nie ma kiedy zrobić porządnego treningu. A pewne słabsze elementy pasowałoby cwiczyć.

Tak naprawdę jedyny bieg dla zabawy jest w niedzielę 15.09, biegnę w open a nie w elicie. A dzień wcześniej będzie 7km gdzie chcę powalczyć o dobre miejsce. Na szczęście przeszkody nie są bardzo trudne. I tylko dlatego, że ten drugi jest na luzie zdecydowałam się na dwa starty w jeden weekend.
Nie lubię tak napiętego kalendarza, ale co zrobić jak wszyscy nagle organizują wszystko na raz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
16.08 piątek


Trening

Udało się jednak zrobić trening, bo mi przełożyli robotę na poniedziałek.
Były podbiegi 8x200m i 5x100m.








Później w domu jeszcze krótki zestaw na nogi:
1a. wejścia na stołek
10kg x10 (na nogę) /5kg x20 /ccx30
1b. rdl jednonóż z hantlą
5kg x12 /5kgx12 /5kgx12
2a. przysiad z podparciem
cc, 3x10
2b. wznosy bioder
3x30

Dieta

Tym razem ciągle w biegu, więc nie zjadłam wszystkiego wg rozpiski, mimo że głodna byłam, tylko czasu brakowało.

Suple

- żelazo
- chrom
- omega 3
- wit D + K
- wapń
- witaminy
- Sleep Pro
- magnez
- Crea Fight
- bcaa
- glutamina
- Flex
- izotonik

I taka ciekawostka odnosnie omega 3. Wcześniej miałam zwykłą z AllNutrition i nawet o tym wspominałam, że starsznie się odbija rybą. Teraz kupiłam wersję Strong i żadnego problemu nie ma


17.08 sobota

Trening

Moje ulubione zajęcia OCR combo. Niestety jakoś siły nie było, spac mi się chciało a łapy nie trzymały się przeszkód. Myślałam, że to kwestia niewyspania (ostatnie dwie noce mało spałam), niskich kcal wczoraj i zmęczonych łap. Niestety zaczeło mnie bolec gardło i jakas osłabiona jestem. Młody od dwóch dni z glutem, więc może jakis wirus. Dawno nie byłam chora
Zobaczymy jak będzie jutro. W planach bieganie (szybkość), ale jak będzie kiepskie samopoczucie to odpuszczę.

Dieta

Od rana chodzę ciągle głodna, więc dziś miska nieliczona i wpadło więcej jedzenia niż zwykle Waga cały czas na tym samym poziomie, ale dziś w lustrze na zajęciach zauważyłam, że sylwetka zmieniła się na plus, góra bardziej sucha, lekki zarys kraty więc jakiś efekt tej redukcji jest


Suple

- żelazo
- chrom
- omega 3
- wit D + K
- wapń
- witaminy
- Sleep Pro
- magnez
- Crea Fight
- bcaa
- glutamina
- Flex
- izotonik







Zmieniony przez - Viki w dniu 2019-08-17 19:59:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627506
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
A ja przeczytałem na początku "zarys klaty"

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium