Kulturysta złotej ery Tom Platz miał legendarną karierę, a jego jedyna w swoim rodzaju sylwetka wciąż zachwyca w wieku 68 lat. Ostatnio na jego profilu na Instagramie pojawiło się nowe zdjęcie, które zachwyciło jego fanów.

Tom Platz rywalizował przeciwko byłej Arnoldowi Schwarzeneggerowi, Frankowi Zane, Chrisowi Dickersonowi i wielu innym mistrzom. Ustanowił rekord podnosząc 525 funtów (238 kg) w 23 powtórzeniach, który został pobity dopiero w 2023 roku przez Mitchella Hoopera. Na emeryturze nadal utrzymuje dyscyplinę podczas treningów. Mimo że zmagał się z zapaleniem żołądka i jelit, które spowodowało paraliż twarzy, Platz nigdy nie zaprzestał intensywnych ćwiczeń nóg. Swoją długowieczność przypisuje zdrowej żywności i mądrym decyzjom, które podjął jako początkujący kulturysta. Platz wypowiadał się publicznie na temat stosowania przez siebie sterydów, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Dokładnie wymienił, z jakimi związkami eksperymentował w ramach przygotowań do zawodów Mr. Olympia

„Pomiędzy konkursami próbowałem czegoś mocniejszego, na przykład Durabolin… Nie reagowałem dobrze na wysokie androgeny… Podczas każdej Olimpii leżałem na słońcu przez trzy godziny dziennie. Słona woda, opalenizna… i było to 20 mg Winstrolu i shot Deca [Deca-Durabolin]… Może 200 miligramów Deca tygodniowo i to wszystko! Takie było moje podejście do Olimpii. To było bardzo proste”.

Kiedy myślimy o najsłynniejszych nogach w historii kulturystyki, przychodzi nam na myśl jedno nazwisko - Tom Platz.  Mimo 68 lat na karku nadal zachwyca imponującą masą i definicją.

Komentarze (2)
lordknaga

cykl godny olimpi - 200mg deki tygodniowo i 140mg winka tygodniowo + 3h dziennie na sloncu :-) a coleman wygral pierwsza olimpie jako natural, by byl milicjantem.

5
lodzianin1

Chyba tylko ktoś niepełnosprawny umysłowo w to uwierzy

1