SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504518

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Hesia smaruje przed dłuższymi biegami. Zwykle jak biegam rano czy do południa to nie jest źle. Ja ogólnie kiepsko znoszę upały i bardzo puchnę w ciągu dnia, nawet jak pilnuje żeby pić dużo wody i wieczorem to już się czuje jak balon. Dlatego podczas wieczornych biegów jest najgorzej.


Madzia rana niestety tuż pod kolanem, jak kucam czy mocniej zginam nogę to boli. A wczoraj zauważyłam że właśnie przy zgięciu skóra się naciąga i rana pęka. Na razie smaruje tribiotykiem i zobaczymy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1801 Napisanych postów 2912 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 73497
Konkretne obtarcia. A boli jak cholera.
Ja raczej grubych nóg nie mam ale jakbym założyła króciutkie spodenki to też bym się obtarła. Zresztą przy bieganiu w takich upałach to co trening nowe obtarcie. Pachwiny, pachy, od pasa. Na szczęście są one w miarę delikatne.
Pogoda ciężka na bieganie.

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
paula.cw Doradca
Ekspert
Szacuny 2451 Napisanych postów 12124 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 591096
Kiedyś oglądałam Alicję Puszke Bazan i ktoś ją pytał o obtarcia i pokazywała wazelinę więc nawet przy bardzo szczuplej sylwetce jak jest gorąco czy ja dłuższych dystansach to się będzie działo niestety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Paula na długich dystansach łatwo o obtarcia w różnych miejscach, ale 10km i godzina biegania to nie jest długi dystans...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Zaległości znowu się zrobiły, na szczęście tylko w wypiskach bo treningi są regularne. Postaram się nadrobić.

Rana na nodze powoli się zmniejsza, goi się na krawędziach a w środku jest kiepsko, co chwilę się rozwala od nowa.

Mąż ma teraz trochę wolnego więc staramy się jak najwięcej zrobić na działce. Tak się wydaje, ale samo odchwaszczanie i przekopanie to kupa roboty. Prace remontowe robi mąż, ogród to moja działka Na razie kwiatów mało, więcej będzie w przyszłym roku.


I na koniec jeszcze taka rozkmina
Denerwuje mnie podejście niektórych kulturystów którzy uważają, że skoro kulturyści na masie czy redukcji robią 20-60 minut cardio to znaczy, że trening siłowy można bez probelmu pogodzić z bieganiem i budować umięśnioną sylwetkę. Z góry zakładają że bieganie to takie tuptanie jak cardio. Nie mają pojęcia o treningu biegowym, o różnych akcentach, przerwach. A przecież wszystko zależy od piorytetów. Jeśli bieganie jest dodatkiem do siłowni to ok, ale jeśli ktoś realizuje konkretny plan biegowy to trening siłowy, zwłaszcza nóg może skutecznie utrudniać realizację planu a nogi mogą mieć problem z regeneracją. Ale co tam, skoro kulturysta robi cardio to nie ma probelmu...


I na koniec kilka fotek:



















Zmieniony przez - Viki w dniu 2022-07-24 16:32:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1801 Napisanych postów 2912 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 73497
Pięknie to wygląda
1

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1762 Napisanych postów 3274 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 54991
Ładnie to wygląda :) na przyszły rok z większą ilością kwiatów już wogole będzie pięknie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Ładnie to dopiero będzie
Jeszcze trochę kwiatków czeka na balkonie w doniczkach, ale to posadzę jak wrócimy od teściów bo po posadzeniu trzeba podlewać i doglądać.

A dziś mam w planach jechać na działkę sama, bez dzieci i mam nadzieję że uda mi się coś więcej zrobić niż zwykle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3359 Napisanych postów 4349 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108147
Viki
I na koniec jeszcze taka rozkmina
Denerwuje mnie podejście niektórych kulturystów którzy uważają, że skoro kulturyści na masie czy redukcji robią 20-60 minut cardio to znaczy, że trening siłowy można bez probelmu pogodzić z bieganiem i budować umięśnioną sylwetkę. Z góry zakładają że bieganie to takie tuptanie jak cardio. Nie mają pojęcia o treningu biegowym, o różnych akcentach, przerwach. A przecież wszystko zależy od piorytetów. Jeśli bieganie jest dodatkiem do siłowni to ok, ale jeśli ktoś realizuje konkretny plan biegowy to trening siłowy, zwłaszcza nóg może skutecznie utrudniać realizację planu a nogi mogą mieć problem z regeneracją. Ale co tam, skoro kulturysta robi cardio to nie ma probelmu...

To pewnie kwestia niedogadania sie w dyskusji o jaki trening biegowy i jaki trening silowy chodzi, no i o jakie cele sylwetkowe chodzi. Wg mnie to nieporozumieie wynika wlasnie z tego niedogadania sie, a nie glupoty kulturystow :) Czasem widze takie dyskusje, kazdy swoje, a na koniec okazuje sie ze kazdy mial na mysli co innego :) Niezaleznie czy ktos jest kulturysta czy zajmuje sie innym calkiem sportem, ale potrafi myslec logicznie to wie po prostu ze zaawansowany trening biegowy powiedzmy do maratonu to cos wiecej niz krecenie kardio i to wlasciwie wyklucza budowanie sylwetki typowo kulturystycznej. Ale nie wyklucza robienie dopasowanego wzmacniajacego treningu silowego i nie wyklucza posiadania sylwetki umiesnionej, no ale wiadomo, nie na takim poziomie jak u kulturysty, tu tez jest kwestia indywidualna co to znaczy 'umiesniona' - dla kogos zarys miesni to bedzie juz umiesniona :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Madzia zgadzam się, ale jeśli ktoś pyta czy można pogodzić budowanie masy mięśniowej z mocnym bieganiem, bo w internecie wszędzie piszą że się nie da, to wypadałoby napisać, że to zależy od celu, od treningu biegowego i siłowego. A nie na zasadzie - oczywiście że się da, przecież kulturyści na masie też robią cardio Po prostu mnie denerwuje, że ktoś uważa że bieganie to takie zwykłe cardio, a przecież trening biegowy może przyjmować różne formy.


Dziś wizyta u fizjo. Łokieć mocno nadwyrężony, wszystko bardzo pospinane, do tego stopnia że zaczął mnie pobolewać bicek i bark. Rozsmasowane, tejpy założone i ręka ma mieć trochę wolnego więc treningi góry odpadają. Za to muszę się w końcu zabrać porządnie za rozciągnie, szczególnie nóg bo trochę zaniedbałam i już czułam że są pospinane a dziś jak mi fizjo dwójki ugniatał to myślałam że się popłacze. Więc wg zaleceń góra odpoczywa a czas treningu ma być przeznaczony na rozciąganie
Akurat wyjeżdżamy na kilka dni to zamiast zabawek do wiszenia i ringów zabiorę wałek, piłeczkę i pistolet do masażu.
Biegać mogę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium