SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504441

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627504
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3173 Napisanych postów 4131 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 130088
Miałem do nadrobienia troszkę , teraz już na bieżąco zaglądam :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607787
Gnidusek zapraszam

Tomasz, Paatik ciekawa jestem jak długo będę czekać. Polar mnie trochę denerwuje bo z telefonem zupełnie nie chce współpracować, nie łączy się z apką, nie wiem czemu.

17.08 wtorek

Dziś bez treningu, jakiś kiepski dzień bo od rana jestem niewyspana i zmęczona. Na dodatek siedziałam 40 minut z dwójką znudzonych dzieci w przychodni tylko po to, żeby usłyszeć że lekarka nas nie przyjmie bo ktoś nas źle zarejestrował i ona ma dzisiaj chore dzieci a my musimy przyjść na zdrowe (choć na rozpisce przed gabinetem było że po południu jest "zdrowe dziecko") I w przyszłym tygodniu znowu muszę iść


I taka ciekawostka. Przejrzałam sobie jeszcze raz książkę Pod górę i Czas na ultra. Obie zawierają wskazówki i plany przygotowania do biegów górskich ale są zupełnie inne i prezentują całkiem inne metody. Ta druga, której autorem jest polski zawodnik to po prostu plany Pana S. zmodyfikowane pod biegi górskie. Plany zawierają m.in. rytmy 400-800 m robione na stadionie, akcenty np. 5x2km i oczywiście typową siłę biegową w postaci skipów i wieloskoków.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627504
Polar się obraził…

Nic nie mów o lekarzach - od piątku w pracy nie byłam bo po lekarzach latam. I dowiedziałam się ze pacjent który nie je może czekać 1,5 roku na wizytę w poradni dermatologicznej..,,
Wczoraj było 1:0 dla NFZ - dzisiaj zdobyłam skierowanie na oddział i może jutro będzie remis - czyli zobaczy Asa właściwy lekarz. O diagnozie czy leczeniu jeszcze nie ma mowy…
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607787
Paatik to jest dramat, jak tylko mogę to korzystam ze znajomości i chodzę prywatnie. A tu o zwykły bilans chodziło - zważyć, zmierzyć. No ale na to trzeba 20 minut a na chorym dziecku jest tylko 15 minut na wizytę, więc nie było czasu. Ręce opadają, ta cała służba zdrowia to kpina a odkąd jest covid i pozamykali się w przychodniach to jeszcze większy cyrk niż był.


Jeszcze zapomniałam wczoraj napisać, że zaczynają mnie łapać skurcze łydek w nocy. Dziwne bo tylko w ciąży miałam takie problemy. Magnez z potasem na skurcze łykam po każdym biegu.

Dziś miałam nastawiony budzik na 5 ale nie wstałam na dodatek zastanawiałam się gdzie mogę pobiec jakąś dłuższą trasą żeby wyszło +10km i niestety nie bardzo jest gdzie większość ścieżek i polnych dróg zniszczona przez budowę obwodnicy, kilka polnych dróg zalanych asfaltem i zostaje tylko ta moja krótka pętla, a bez sensu biegać po kilka razy to samo. Skurczyły się mocno tereny do biegania, jeszcze 3 lata temu było super a teraz trzeba by wsiąść w auto i jechać gdzieś za miasto. Niestety dojazdy zajmują za dużo czasu, szczególnie że w mieście wiecznie kroki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24265 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Sód zacznij uzupełniać też do tego magnezu i potasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
Viki dziękować tylko Bogu, że nie jesteśmy jakoś poważnie chorzy na jakieś choroby przewlekłe bo za wszystko się płaci. Syn dostał skierowanie do okulisty na NFZ listopad a dostał skierowanie w lutym, prywatnie, dentysta z dziećmi prywatnie, alergolog skierowanie dla syna 2 miesiące temu, termin luty 2022 idziemy prywatnie, mama skierowanie do kardiologa 7 miesięcy czekania załatwialiśmy prywatnie. To jest jakaś kpina, a czasem mam problem jak jestem przeziębiony do lekarza rodzinnego się umówić. A od lat z pensji kasę się pobiera, a za wszystko i tak trzeba płacić.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6512 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
Viki apropos skurczy mam tak samo od jakiegoś czasu i suple nie pomogły, nie mogłem sobie z tym poradzić bo w nocy zdarzało się, że codziennie mnie łapał skurcz. Okazało się u mnie przypięcie tylnej taśmy od pośladka przez tył uda po łydkę i dopiero mobilizacje pomogły u biegaczy może też być brak treningu łydek, tzn trenujesz je biegając ale nie mają pełnega zakresu ruchu od pełnego rozciągnięcia do spięcia i się spinają.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24265 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
rion10
Viki dziękować tylko Bogu, że nie jesteśmy jakoś poważnie chorzy na jakieś choroby przewlekłe bo za wszystko się płaci. Syn dostał skierowanie do okulisty na NFZ listopad a dostał skierowanie w lutym, prywatnie, dentysta z dziećmi prywatnie, alergolog skierowanie dla syna 2 miesiące temu, termin luty 2022 idziemy prywatnie, mama skierowanie do kardiologa 7 miesięcy czekania załatwialiśmy prywatnie. To jest jakaś kpina, a czasem mam problem jak jestem przeziębiony do lekarza rodzinnego się umówić. A od lat z pensji kasę się pobiera, a za wszystko i tak trzeba płacić.


To samo mam, 2 razy płacę zdrowotną, po to by korzystać z prywatnej opieki zdrowotnej w Medicover, a na NFZ jak mam skierowanie to i tak idę prywatnie, bo najbliższy termin styczeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
Też mnie serce boli, że płacę co miesiąc składkę, a nie korzystam nic, bo jak już coś się dzieje to i tak wolę do prywatnego, bo prowadzę własną działalność i jak mam stracić pół dnia w poczekalni do rodzinnego po samo skierowanie (które dostanę albo nie), to tracę podwójnie. Ostatnio z tego samego powodu wydałam prawie 100 zł na różne badania, bo mam labo parę kroków od domu i ogarnięcie tego zajęło mi pół godziny, a przed lekarzem rodzinnym to bym pewnie musiała udawać umierającą, żeby mi zlecił badania kontrolne. Pocieszam się myślą, że jak prywatny lekarz wypisze receptę na lek refundowany to chociaż trochę tej składki wykorzystam :P
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium