SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504839

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607793
2.07 piątek

Dziś nie udało się wyjść pobiegać, ale wiedziałam o tym wcześniej. Trochę szkoda że nie biegałam wczoraj, bo kolejny trening dopiero w niedzielę.
Poruszałam chociaż trochę nogi.
Było 10 minut rozgrzewki na rowerku, później 5x zestaw: 2 minuty bieg w miejscu z gumą + 1 minuta przechodzenie przez stołek (wejście i zejście) + 1 minuta rowerek. Na koniec niecałe 15 minut rowerek, całość w sumie 45 minut. Tętna mi to jakoś bardzo nie podniosło, to nie to co bieganie. Schody ostatecznie odpuściłam, pamiętam że poprzednio jak wpadłam na taki pomysł to mnie to dość mocno zmęczyło i nie mogłam później chodzić A nie chciałam się zajechać przed jutrem, bo mamy "szkołę latania". Dziś pytałam trenera, mamy się uczyć na 180 cm, bo mniejsze odległości nie uczą dobrej techniki... A dla mnie 180 to póki co bariera nie do przejścia, jeszcze 160 mam odwagę próbować, ale więcej już nie. Także nie wiem co z tego jutro wyjdzie.


Dziś drugi dzień bez przedszkola... Młody dziś miał popołudniu trening, ale od rana adhd, rozłożył sobie tor i linę i zaczął kombinować, ostrzegłam żeby uważał. Efekt taki że przywalił głową w ścianę, nabił sobie guza a w ścianie zrobił dziurę Płacz był tylko do momentu jak powiedziałam, że jest dziura w ścianie - momentalnie przestało boleć i poszedł oglądać dziurę a teraz się chwali że rozwala głową ściany... A to dopiero drugi dzień bez przedszkola. Jeszcze dwa miesiące...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12182 Napisanych postów 22025 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627522
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607793
Paatik póki co to liny i rozkładanie toru to jest hit, do balkonu go nie ciągnie. Jak się pogoda poprawi to go wezmę na rower, żeby się zmęczył


Jeszcze kilka słów odnośnie tych podbiegów 10x10sekun/90-120. Przeglądam ostatnio kolejny raz książki o bieganiu, na porządne czytanie nie mam niestety czasu. Oprócz książki "Pod górę" która skupia się na długich biegach górskich przejrzałam też "Pobij swój rekord" która zawiera plan pod biegi przełajowe, dosyć ciekawy i "Jak biegać szybciej", która akurat jest poświęcona biegom ulicznym 5-42km. W tej drugiej również występują takie krótkie, mocne podbiegi - na najbardziej stromym wzniesieniu jakie uda się znaleźć. Zaczyna się od 8 sekund, później 10 i po kilku tygodniach 12 sekund. Wg autora jest to trening siły i mocy i w jego planach zastępuje ćwiczenia na siłowni. Coś w tym musi być, skoro różni autorzy wykorzystują ten środek treningowy w planach.

I jeszcze jedna ciekawostka. Polska szkoła biegowa i książki pana S oraz związane z jego planami dyskusje na różnych formach propagują jak najwolniejsze biegi spokojne i długie biegi i skrupulatne pilnowanie tętna - tempo ma być wolne żeby pozostać z tętnem w odpowiedniej strefie. W pozostałych książkach autorów "niepolskich" podejście jets zupełnie inne - biegi spokojne mają być spokojne ale żywe, to nie ma być trucht bo trucht nie rozwija potrzebnych biegaczowi cech i nie wywołuje odpowiednich zmian w organizmie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607793
3.07 sobota

Szkoła latania
Rozłozylismy ten skok na czynniki pierwsze, ćwiczylismy każdy element od podstaw. Drązki na abstarkcyjnej dla mnie odległości 200cm , ale nie skupialiśmy się na łapaniu, tylko na technice. Jakby mi ktoś powiedział, że mam na taka odległość skakać, to bym odrazu odpuściła
Póki mieliśmy sie skupiać na odpowiednim ułozeniu ciała to wyglądało to tak:





Jak tylko padło hasło żeby dotknąć drążka, to zaczełam kombinować i wszystko się zepsuło Ale plus taki, że głowa jakoś się oswoiła z odległością i jak przeszłam na próbe na 180cm to zrobiłam tak:





W sumie to nawet nie myslałam że doskoczę, bo nigdy mi się nie udało, więc tu był szok Ale wiem, że na zawodach na 180cm jak będzie trzeba to skoczę.
Napewno trzeba popracować nad huśtaniem, bo ja na drążku mam wrażenie, że juz taaaak mocno i taaaak wysoko a jak patrzę na film to ledwo co
Z trenerem juz wstępnie rozmawiałam w sprawie treningów indywidulanych. Poza tym w tym momencie jedyna opcja, żeby to w końcu ogarnąć to skakać, skakać, skakać - najlepiej 3x w tygodniu. W związku z tym zmieniam trochę plan treningowy, tak żeby przynajmniej 2x a najlepiej 3x w tygodniu być w klubie, chocby na 30 minut żeby zrobić kilka skoków. Skoki będą teraz priorytetem i cały plan pod to dopasuje. Będę musiała zrezygnować z tego fajnego treningu nogi+góra, po którym dwa dni nie mogę chodzić, pewnie forma biegowa trochę ucierpi ale trudno. Trzeba te skoki ogarnąć, no ileż można się uczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607793
Jeszcze dodam fotkę dzisiejszej kolacji, co prawda ja nie lubię i mąż wszystko zje ale to jedna z nagród z biegu BulletRun
Różnie z tymi nagrodami bywa, czasem jest tylko medal/puchar a czasem naprawdę fajne rzeczy.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12182 Napisanych postów 22025 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627522
Jakbym wiedziała ze taki bić sushi to bym pobiegła:)
Viki - super ten skok na 180 wyszedł!!! Pewnie nawet nie szykowałas się na łapanie…
Ciekawe jak zorganizujesz skoki na klatce schodowej:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12182 Napisanych postów 22025 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627522
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607793
Nigdy nie wiadomo jakie są nagrody, tu byłam zaskoczona bo oprócz vouchera na sushi była też wejściówka na termy i mnóstwo różnych gadżetów

Latania na klatce ćwiczyć nie będę, bo nie ma bezpiecznych warunków. Dlatego chciałabym jeździć do klubu najlepiej 3x w tygodniu, choćby na pół godziny na same skoki. Zobaczmy czy się uda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1727 Napisanych postów 2707 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241162
O ja, takie sushi to bym zjadła....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777694
Fajne takie dodatkowe nagrody choć wolałbym solidnego burgera zamiast sushi

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium