SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504488

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627506
Viki - 1900 to zabójstwo w Twoim przypadku, przy takiej ilości aktywności. Przy jakich kaloriach redukowałaś z powodzeniem?Pamiętam był taki dziennik redukcyjny...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3359 Napisanych postów 4349 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108141
Nie ma znaczenia na jakich kaloriach redukowała kilka lat temu, bo teraz jest w innej sytuacji metaboliczno-hormonalnej niż była kilka lat temu, to się wszystko zmienia, ale to prawda kurde Viki z jej aktywnością 1900 kcal to ja nie wiem jak daje rade funkcjonować, adaptacje metaboliczne będę od razu i sportowo przecież wyniki gorsze, ale pewnie to chwilowe były tylko takie niskie kalorie a częściej ma wyzej. Tak swoją drogą to jak ty Viki przy swoich wytrzymałościowych treningach to jakbyś tak spróbowała pod 3000 podejść, ciekawa jestem jakie byś miała efekty po kilku tyg być może pierwsze dni byłaby lekka zwyżka wagi, ale myślę że potem by się to ustabilizowało i wcale byś nie tyla
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Paatik
Viki - 1900 to zabójstwo w Twoim przypadku, przy takiej ilości aktywności. Przy jakich kaloriach redukowałaś z powodzeniem?Pamiętam był taki dziennik redukcyjny...



Przed drugą ciąża w sumie nie było żadnych problemów z redukcją, zawsze miałam ponad 2000kcal, a raz na 2000kcal zrobiłam naprawdę fajną formę. Po drugiej ciąży coś się popsuło i trudno ruszyć wagę.

Madzia mimo wszystko nie sądzę żeby brak ruszania nogą czy mniejszy neat to była różnica aż 600 kcal. Od wielu lat liczę zawsze tak samo i wcześniej działało. Zmiany zawsze wprowadzam po 2 tygodniach. Zaczęliśmy na początku października, 2500, później 2300, 2100, obecnie 1900 i nic, jedynie zmęczenie coraz większe. Teraz po prostu czuję że coś jest nie tak. Dokładnie taki sam efekt był jak próbowałam z redukcją na wiosnę. Waga stoi od miesięcy w jednym punkcie, ani nie tyję ani nie chudnę niezależnie od tego co i ile jem. Od jakiegoś czasu głód mnie budzi w nocy i nie mogę zasnąć.
Badania też robiłam i w sumie do tej pory wszystko ok, poza wysoką bilirubiną i wysokim CA125.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3359 Napisanych postów 4349 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108141
No zdziwiłabyś się Viki jak takie pozornie banalne ruchy mogą zmienic neat, tzn to nie jest moje twierdzenie tylko chociażby wspomnianego Sowińskiego który jest na tyle znany że go przytaczam w tym kontekście.

Ta wysoka bilirubina to niekoniecznie musi być coś niepokojącego, ale to podwyzszone Ca125 to sprawdź sobie może dokladniej, skad tak masz.

Swoją drogą jak ty masz się nie czuć zmęczona, pewnie jakieś retencje, kortyzole, adaptacje, jak masz aktywność jak chlop w kopalni a jesz od ponad miesiaca ok 2000 kcal, budzisz się w nocy z głodu, no Viki, dowal kcal do pieca a i waga ci pewnie zleci, zresztą trochę mnie zaskoczyłaś że szykujesz się do tego Hyroxa a redukcje sobie zafundowałas?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Madzia wszystkie inne badania, w tym usg wyszły ok. Kolejne kontrole w styczniu.

Im niższa waga tym szybsze bieganie Ja chciałam po prostu zejść do mojej optymalnej wagi, bo póki co to mam wyższą niż moja normalna "zimowa". Nie robię formy na scenę czy kraty na lato. To jest kwestia 2-3kg, ale póki co nie do ruszenia. Przed redukcją jadłam ile chciałam, wpadało też słodkie czy jakieś domowe ciasto. Wcześniej zwykle wystarczyło miskę wyczyścić i już było 1-2kg mniej. A teraz ani w górę ani w dół.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
I co teraz, masz jakikolwiek pomysł na taką sytuację? Na wiosnę jak chciałaś redukować to w końcu znalazłaś coś co zadziałało czy odpuściłaś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Nie mam pomysłu bo nie widzę sensu jeszcze niższych kcal, braknie mi siły na treningi. Poprzednio nie znalazłam rozwiązania, liczyłam że jak przez jakiś czas będę jeść więcej i na luzie bez liczenia to może w końcu coś ruszy przy kolejnej próbie. Jak widać nie zadziałało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627506
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Paatik tak jadłam przez wakacje i cały wrzesień. A teraz chciałam zrzucić te 2-3kg żeby lżej się biegało. Miałam nadzieję że w końcu zejdę do kaloryczności na której coś będzie leciało, ale poza gorszym samopoczuciem nie ma innych zmian.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3359 Napisanych postów 4349 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108141
Ale zobacz Viki, jak tak jadlas (rozumiem ze pod 3000 kcal?) i nie tylas to znaczy ze nie bylas w nadwyzce na takich kcal, a piszesz ze bylas kilka miesiecy, czyli dlugo, jakby to byla nadwyzka caly czas taka to bys przytyla.
Jesli w ty, czasie przytylas te 2-3 kg to rzeczywiscie te kcal (tylko tez nie wiemy jakie dokladnie, cale wakacje takie same?) to byla lekka nadwyzka i moglas tylko delikanie zejsc od konca wzesnia jak zdecydowalas zrzucic te 2-3 kg, a ty juz masz 1900. Moglas sciac 200 i czekac nie tylko 2 tyg, tylko 3-4, i zobaczyc, zbyt duza zbyt szybka scinka nie jest korzystna. Jak juzz robisz drugie podejscie do lekkiej redukcji i jest ten am slaby effekt to znaczy ewidentnie, ze to nie zadziala i musisz zmienic podejscie. Jakby zawsze dzialalo to samo na redukcji to ludzie szykujacy sie np do zawodow po jednym skutecznym przygotowaniu sie z trenerem juz nie musieliby miec trenera do kojelnych przygotowan, bo niby juz wiedza co robic, a to tak nie dziala, za kazdym razem, albo co drugi trzeci sezon moze byc calkiem inaczej i stare metody nie dzialaaja. Na twoich bieganiach, ocrach i hyroxach to sie moze nie znam, ale akurat na diecie, kszttaltowaniu sylwetki, redukcji i masie to juz tak.


Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 20.11.2023 21:05:36
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium