Sadik Hadzovic, czołowy zawodnik Men’s Physique, w końcu potwierdził swój udział w kolejnych zawodach kulturystycznych. W niedawnym filmie na YouTube opowiedział o swoich zmianach w diecie, podejściu do przygotowań i swoim celu, jakim jest wygranie zawodów Tampa Pro 2024, zanim zdobędzie swój pierwszy tytuł Mr. Olympia

Kategoria Men's Physique pozostaje jedną z najpopularniejszych i najbardziej konkurencyjnych w IFBB Pro League, co sprawia, że ​​wyróżnienie się w niej jest wyjątkowo trudne. Jednak Sadik Hadzovic dokonał tego dzięki swojej potężnej muskularności i symetrii. 

Bośniacko-amerykański kulturysta ostatni raz triumfował na scenie w 2022 roku, zdobywając pierwsze miejsce w zawodach Pittsburgh Pro. Próbował powtórzyć ten sukces na scenie New York Pro, ale ostatecznie zajął trzecie miejsce. Fani mieli nadzieję, że Hadzovic będzie rywalizował na Olimpii 2022, biorąc pod uwagę jego kwalifikacje, ale gwiazda Men's Physique miała inne plany. Nie czuł się gotowy i postanowił dalej szlifować formę. Planuje zrobić furorę na scenie Tampa Pro 2024 w sierpniu. 

„Będąc na tym etapie mojej kariery, ten program jest bardzo ważny. Przede wszystkim moim celem jest zwycięstwo w Mr. Olympia, więc najpierw muszę się zakwalifikować. Nie tylko muszę to zrobić, ale muszę mieć pewność, że mam co najmniej 12 tygodni przygotowań do tego pokazu, aby móc przystąpić do mini-masy, a następnie ponownie wykonać szybkie i mocne cięcie. Będę miał 10 tygodni na przygotowanie się do Olimpii. Czasami nie mogę uwierzyć, że znowu to robię”. 

Chociaż kocha ten sport, przyznaje, że przygotowania do zawodów wiążą się z dużym wysiłkiem.

„Uwielbiam kulturystykę, ale przygotowanie do zawodów na tym poziomie to szaleństwo. W tej chwili widzisz mnie uśmiechniętego, widzisz mnie szczęśliwego, ale jest też coś, czego nie widzisz, a mianowicie, że mam ogromną ilość motyli w brzuchu. Wiem, że tym przygotowaniom będzie towarzyszył ból i cierpienie. Może nie tak bardzo teraz, gdy do występu pozostały ponad trzy miesiące, ale z pewnością, kiedy dotrzemy do tych ośmiu, sześciu, czterech, dwóch tygodni, zapomnijmy o tym. Ciało jest złamane, plecy są złamane, biodra są bardzo zablokowane. Zmęczony, głodny, rozdrażniony, a kiedy zbliżamy się na kilka dni do występu, pojawia się mnóstwo różnych skutków ubocznych, bóle głowy, zawroty głowy, no wiesz, od fazy wyczerpania”.

Hadzovic opowiedział, jak radzi sobie z przygotowaniami do zawodów, podkreślając, że ostatnie kilka tygodni jest najłatwiejsze i najprzyjemniejsze.

„Wchodzisz w fazę bardziej chudego budowania masy, która teraz nabiera większego rozpędu. Potem w końcu przechodzisz na redukcję, ale zanim już przejdziesz na dietę, jest wspaniale, ponieważ możesz odstawić węglowodany i tłuszcze, i wiesz, oszczędzasz dużo czasu, ponieważ nie musisz jeść przez 20–30 minut. Zdecydowanie najtrudniejsze są dwie fazy: pierwsza i trzecia, ale ostatnie cztery tygodnie to pestka”. 

Zmienił także swój system diety ujawniając, że zmniejszył ilość białka i zwiększył ilość tłuszczów/węglowodanów, aby zwiększyć masę. Jeśli Sadik Hadzovic odniesie w tym roku zwycięstwo w Tampie na Florydzie, zdobędzie kwalifikacje do zawodów Mr. Olympia 2024 i być może spełni swoje marzenie o wygranej.

https://youtu.be/dYanhbYnUIc

Komentarze (2)
lordknaga

niestety nie ma szans, jedyny natural na tych zawodach a reszta w jego kategorii - bierze sterydy.

1
_GANGSTA_

Ta%-) to ten co pije mleko od ciezarnych%-)

2