Przygotowanie się do zawodów kulturystycznych wymaga zaangażowania i ciężkiej pracy, co Nick Walker doskonale rozumie, więc zwycięstwo musi być warte wysiłku. W niedawnym filmie na YouTube Nick Walker ujawnił, jak wysoka nagroda pieniężna skusiłaby go do udziału w zawodach o mniejszej randze. 

Nick „The Mutant” Walker udowodnił, że jest groźnym przeciwnikiem w ciągu ostatnich kilku lat. Niestety w 2023 roku jego dobra passa została przerwana z powodu kontuzji uda i łydki. Obiecał fanom, że wróci najszybciej jak będzie mógł, wyglądając lepiej niż kiedykolwiek. Walker jakiś czas temu powiedział, że zasługuje na specjalne zaproszenie, jednak nie zamierza na nie czekać i chce zdobyć kwalifikację do konkursu Mr. Olympia 2024, co mu się udało w maju tego roku podczas New York Pro.

Walker doskonale wie, ile kosztuje rywalizacja na scenie. Od diety po ciężkie treningi, wszystko to może mieć wpływ na psychikę i ciało. Jaka kwota skłoniłaby go, aby wziął udział w mniejszych zawodach kulturystycznych niż Mr. Olympia, Arnold Classic czy New York Pro? Zapytany o to odpowiedział:

„Powiedziałbym, że co najmniej 50 tysięcy. Mówię tak, bo nikt tego nie ma. Wiecie, o czym mówię? Nikt nie ma programu 50K, najwyższy, jak sądzę, to 30, czyli New York. Więc gdyby robili 50-75K, powiedziałbym sobie: okej, może”.

 

Oczywiście, nagrody pieniężne są ważnym aspektem rywalizacji w kulturystyce, stanowiąc nie tylko motywację dla zawodników, ale także uznanie za ich ciężką pracę i poświęcenie. Arnold Schwarzenegger jasno to wyraził na początku tego roku, zwiększając pulę nagród w Arnold Classic Open 2025 do 500 000 $, co wywołało sporo kontrowersji. Nick Walker jasno wskazał, że odpowiednio wysokie nagrody mogą go skłonić do udziału w mniejszych zawodach. Zwiększenie puli nagród, jak to miało miejsce w Arnold Classic Open, pokazuje, że organizatorzy dostrzegają wartość finansowego wsparcia dla sportowców. Zbliżający się Mr. Olympia 2024 będzie okazją, by zobaczyć, jak Walker i inni zawodnicy zainwestowali swoje wysiłki, mając na uwadze również aspekt finansowy swoich działań.

https://youtu.be/M7wCPlPp_GM

Komentarze (1)
lordknaga

i ma chlop racje, jak chca ogladac topowe sylwetki na srednich zawodach, to niech placa... to jest jego "praca" tysiace dolcow wydane na zarcie i temat, przeloty, tany, wpisowe itd. a oni za najlepsze miejsce daja 2-10k, przeciez to smiech na sali.

0