SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504574

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3359 Napisanych postów 4349 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108147
Ok, jasne, rozumiem, a juz zmienilas swoj system treningowy pod to co teraz chcesz? Czyli juz nie planujesz zadnych biegow ultra?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Madzia planuje biegi ultra, w planach startowych nic się nie zmieniło, uwielbiam długie biegi i tą walkę na trasie
Tylko obecny system przygotowań nie do końca mi pasuje, bo czuję że jestem ociężały klocek który potrafi tylko biec długo i powoli i nic poza tym
Zresztą lubię biegać, lubię długie wybiegania ale wtedy kiedy mam czas a nie akurat wtedy kiedy w planie wypada. Na dłuższą metę trochę męczące jest ustawienie wszystkich weekendów tak, żeby długie biegi z robotą i resztą rzeczy pogodzić. Tak czuję że potrzebuję więcej luzu w planie i więcej różnorodności. To ma być przede wszystkim zabawa

Edit: ostatnio na portalach o tematyce OCR pojawiły się artykuły na temat Hyrox, głównie dlatego że część czołowych zawodników OCR z powodzeniem startuje w tej konkurencji. I nie ukrywam że podoba mi się to niezły zajazd


Zmieniony przez - Viki w dniu 2023-03-31 13:59:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3359 Napisanych postów 4349 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108147
Aha, rozumiem, a bedziesz cos zmieniac w treningu tak ogolnie? dodajesz teraz np te metaboliczne treningi czy treningi bardziej pod jakies sprawnosciowe skille?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627506
Aż musiałam wygooglać ten Hyrox
Czyli biega się 1 km, a potem robi: The workouts: Ski Erg, Sled Push, Sled Pull, Burpee Broad Jump, Rowing, Farmers Carry, Sandbag Lunges, Wall Balls???
I to sa jakies grupy ciężarów?


Zmieniony przez - Paatik w dniu 2023-03-31 14:08:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24265 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Każdy robi ten sam ciężar, w zależności od poziomu masz ciężary. Lekko nie jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3359 Napisanych postów 4349 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108147
Ja tez nie slyszalam o tym Hyrox :) Ale teraz wygooglowalam :) Rzeczywiscie brzmi jak cos dla Viki :) dla mnie to tragedia jakas, hehe, ja to nie lubie takich zajazdow bez celu na czas :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Paatik przed każdym ćwiczeniem robi się 1 km biegu
Tu jest fajnie opisane:
https://extremalny.pl/treningi/hyrox-tu-nie-ma-miekkiej-gry-crossfit-trening-biegi-przeszkodowe/

Jak już przebiegne kiedyś tą setkę w górach to wtedy może ten Hyrox będzie kolejnym celem za x lat


Madzia w planie biegowym nie będę dużo kombinować, jednostki zostaną te same tylko dni się mogą trochę zmienić. I nie dam rady raczej robić dwa dni pod rząd w weekend długich biegów, czasowo nie ogarnę. Jedynie w święta będzie możliwość.
A reszta treningów to w formie takiej zabawy jak kiedyś, część jako obwody, różne ćwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3359 Napisanych postów 4349 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108147
Czyli wlasciwie malo zmieniasz w tym swoium treningu, jednostki biegowe te same tylko zmiana dni. A reszta treningow to i tak z tego co kojarze jak wpisujesz to robisz w formie obwodow, dajesz tam rozne cwiczenia, ktore lekko pod metaboliczne treningi czasem podchodza, to gdzie tu jakas zmiana ktora ma ci dac wiecej fanu czy poprawe tych slabych punktow? Chyba ze te obwody jakos znacznie inne beda. No tak z ciekawosci pytam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Zmiany będą bo wrzucę sobie takie ćwiczenia na wyższej intensywności jak np. skakanka a do tego nie będę robić osobnego treningu nóg w określone dni tylko dodam do obwodów ćwiczenia na nogi. Planuje też jeden dzień w tygodniu bez treningu. I długość treningów będzie zależała od ilości czasu, nie będzie stałego planu który muszę zrobić.


Zmieniony przez - Viki w dniu 2023-03-31 15:00:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
31.03 piątek

Dziś miałam trochę więcej czasu więc wyszedł dłuższy trening.

3 serie:
- podchwyt z gumą 8x
- pompki na podwyższeniu 8x

3 serie:
- Bradford press 5,5kg x8
- bułgar 10x na nogę

2 serie:
- dipy z gumą 7x
- ściąganie gumy do klaty 15x

W przerwach równowaga.

3x obwód
- skakanka 50x
- przejścia na nunczakach
- podciągnie z kippingu 3x
- wznosy nóg 5x
- narciarz z gumą 30x
- zwis jednorącz po 5x na rękę
- sprinter start trx 10x na nogę
- monster walk 25,x na stronę

3 serie:
- unoszenie nóg na ławce 12x
- woodchopper z gumą 10x na stronę

2x obwód trx
- rozpiętki 10x
- rozjazd 8x
- otwieranie gazety 10x
- biceps 10x
- triceps 10x

Fajny trening, czuję że coś poćwiczyłam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium