SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504340

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607784
18.10 niedziela

Marne 5 tys. kroków. W planach był spacer po południu, bo w końcu bez deszczu, ale Młodego jakieś choróbsko wzięło. Sama jakoś nie mogłam się zebrać, więc wyszło lenistwo przez cały dzień. Źle się z tym czuję. Brzucha już naprawdę mam dość, siedzieć nie mogę bo wszystko mnie gniecie i ledwo oddycham, szczególnie po posiłku. Ciężko też Młodemu książkę poczytać, nie mogę znaleźć wygodnej pozycji. Obym jak najszybciej urodziła, bo oszaleję. Szczególnie, że teraz cyrk w szpitalach i nie wiadomo co będzie za tydzień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627504
Viki - jak jest teraz z popularnością domowych porodów? Nie żebym namawiała tylko tak mi się skojarzyło po Twoim wpisie. chyba z 10 lat temu był taki boom - nie wiem jak jest teraz? Za moich czasów to była ekstrawagancja - No i z bliźniakami bym się nie pisała na taki experyment. Ale drugie to już samo wyjdzie:) Masz jakieś znajome co tak rodziły?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2096 Napisanych postów 2464 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 29237
A cesarkę w domu zrobią? Bo ja niby też naturalnie miałam rodzić, Młody był ładnie odwrócony i w ostatniej chwili trzeba było jednak kroić. W szpitalu chyba jednak bezpieczniej, nawet teraz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1727 Napisanych postów 2707 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241162
Ja z moimi przygodami- dziecko traciło tętno, vacuum, krwiak, operacje to sobie totalnie takiego czegoś nie wyobrażam. A ja dziś też 5 koła tylko, mlodego ubrałam , wyszłam i zaczęło padać...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607784
Paatik nie znam nikogo, kto rodził w domu i po doświadczeniach przy pierwszym porodzie nie zdecyduje się na taką opcję, za duże ryzyko. Niestety nie zawsze przy drugim jest łatwiej, a skłonności do problemów to chyba u nas rodzinne.
Ja się tylko martwię, żeby mi szpitala nie zamknęli. Co prawda szpitali w naszym mieście jest sporo, a ten mój wybrany to typowa porodówka (ma tylko 2 oddziały - ginekologiczno-położniczy i neonatolgie) ale jak tylko jeden pozostanie otwarty to z miejscami może być problem



Zmieniony przez - Viki w dniu 2020-10-18 20:49:34

Zmieniony przez - Viki w dniu 2020-10-18 20:50:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627504
No głupie czasy nadeszły na porody...
Zdziwiłyście mnie bo myślałam ze wśród młodszego pokolenia to bardziej popularne jest...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607784
Paatik ja mam wręcz odwrotne wrażenie - że nikt się raczej nie decyduje na taką opcję, bez dostępu do specjalistycznego sprzętu w szpitalu. Wogóle to młodsze pokolenie bardziej schorowane jest, nawet sam lekarz na pierwszej wizycie mi powiedział, że bardzo rzadko spotyka się teraz kobiety w ciąży, które nie mają problemów zdrowotnych, chorób przewlekłych itp. Stąd raczej nikt nie zaleca porodu w domu.
Na dodatek teraz jest raczej moda na cesarkę, jest opcja cięcia na żądanie, trzeba tylko zapłacić. Sama się nad tym zastanawiałam.


Zmieniony przez - Viki w dniu 2020-10-19 09:16:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627504
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607784
19.10 poniedziałek

Dziś ostatnia wizyta u lekarza (38+3). Termin mam na 30.10, ktg 28.10 a skierowanie do szpitala na 5.11. Pozostaje tylko czekać. Mała już waży prawie 3200g więc spokojnie mogłaby się już urodzić. I w obecnej sytuacji im wcześniej tym lepiej. W szpitalu miejsca jeszcze są, ale tak jak wspomniałam ostatnio ze względu na to że zamykają oddziały w innych szpitalach to w tym moim coraz większe obłożenie.
Co ciekawe tym razem po wizycie żadnego bólu podbrzusza, za to czuję odcinek lędźwiowy.

Dostałam też dziś info, że zajęcia na basenie dla dzieci będą kontynuowane. Trochę się zasady zmieniają, nie ma możliwości korzystać indywidualnie, jedynie zorganizowane zajęcia sportowe z trenerem mogą się odbywać.

Remont prawie skończony a mieszkanie ogarnięte, więc mam teraz siły żeby coś się poruszać. Treningiem tego nazwać nie można, raczej taka gimnastyka:
- mobilizacja barków z kijem
- łopatki w podporze po 10x
- łopatki na drążku góra dół i przód tył po 10x
- koci grzbiet
- MDM
- tilt na piłce
- wspięcia na palce 15x
- rozciąganie czwórek

Po tym rozciąganiu cały dzień czułam czwórki.
Planowałam też marsz wieczorem, ale ostatecznie poszliśmy wszyscy na spokojny spacer. Młody wczoraj chory a dziś cudowne ozdrowienie, na spacerze biegał jak pies spuszczony z łańcucha Na koniec wejście po schodach na 6 piętro Nogi mnie od tego bolą Ze schodami będę musiała się zaprzyjaźnić, bo będzie to jakaś alternatywa dla treningów biegowych. Na chwilę obecną sobie nie wyobrażam, umrę
Na zegarku 8,5 tys. kroków.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium