SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504813

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607793
Polar przy włączonej aktywności, np. spacer przeliczał dystans na kroki, niezależnie od ruchu ręką. Garmin niestety nie

Cod nawał często pojawia się w 4-6 dobie po porodzie i to jest normalne, ale u mnie jest wyjątkowo intensywny. No i niestety przy Młodym się nie unormowało. Dopiero po ok. 2-3 miesiącach jak zaczęłam dokarmiać butelką i rzadziej przystawiałam Młodego do piersi to się uspokoiło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607793
Zapomniałam jeszcze dodać, że nie mam co z tym mlekiem robić. O ile wcześniej widać było wyraźnie warstwę tłuszczu i wtedy mroziłam, o tyle teraz tego tłuszczu nie ma, bo odciąganiam duże ilości pierwszej fazy, czyli woda z laktozą. Nie ma sensu tego mrozić, nadaje się tylko do wylania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607793
4.11 środa

Cały dzień lało więc bez spaceru. Zrobiłam tylko standardowe ćwiczenia. Dużo lepiej się czuję, siły mam więcej, nic nie boli więc... zaczyna mnie nosić a ćwiczenia rehabilitacyjne robią się nudne Teraz moja cierpliwość będzie wystawiona na ciężką próbę, bo do cierpliwych nie należę Do biegania mnie ciągnie, na dodatek od niedzieli moja drużyna organizuje cotygodniowe marszobiegi w Lasku, oj kusi ale zdecydowanie za wcześnie na to
Waga dziś rano 64,8 więc powoli dobie spada.

1. ćwiczenia na plecach
- oddechowe i MDM
- ruchowe (krążenia stopą, przesuwanie nóg po podłodze, pięta-palce, napinanie pośladków, ściskanie poduszki kolanami, krążenia nadgarstków, przenoszenie rąk za głowę, ściąganie łopatek)
- brzuch (przenoszenie kolan na boki, unoszenie ugiętej nogi, unoszenie nogi i ręki)

2. ćwiczenia na brzuchu
- oddechowe i MDM
- ruchowe (napinanie pośladków, zginanie nóg, "wydłużanie" nogi)
- brzuch (odrywanie brzucha)

3. ćwiczenia w klęku
- oddechowe i MDM
- brzuch (wciskanie ręki i nogi w podłogę)

4. ćwiczenia stabilizacyjne
- unoszenie nogi z zamkniętymi oczami (na lewej potrafię utrzymac równowagę, na prawej mam problemy)
- krążenia zgiętą nogą
- unoszenie nogi i wymachy w tył
- unoszenie nogi i wymachy w bok
- "półprzysiad" na jednej nodze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1990 Napisanych postów 5138 Wiek 43 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 72466
Viki
Julietta część tych ćwiczeń można robić już w pierwszej dobie po porodzie leżąc na łóżku To są głównie ćwiczenia oddechowe moblizujące przeponę, która była w ciąży zgnieciona i nie mogła prawidłowo funkcjonować. Do tego aktywizacja mięśni dna miednicy oraz proste ćwiczenia ruchowe, jak krążenie stopą czy nadgarstkami, które mają przywrócić krążenie i działają przeciwobrzękowo. Im szybciej ciało sobie przypomni jak prawidłowo funkcjonować, tym lepiej. Organizm musi się przestawić na działanie bez brzucha i wrócić do normalności. To są bardziej ćwiczenia rehabilitacyjne niż normalny trening. Bez tego nie ma co zaczynac normalnych ćwiczeń.
W artykule Obliques do którego wrzuciłam wcześniej linka, są rozpisane ćwiczenia na każdy dzień i tydzień połogu. Te co robię też można wykonywać już po porodzie: https://treningdlamam.com/cwiczenia-w-pologu/



OK
Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko, że sobie wkleję odnośnik w swoim dzienniku do tych postów

xxx

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607793
Jillieta pewnie, że nie mam nic przeciwko. Tego bloga poleciła mi Paula i tam naprawdę jest sporo ciekawych informacji i filmików z ćwiczeniami, głównie na MDM.


6.11 czwartek

Z ćwiczeń zdązyłam tylko zrobić na plecach i na brzuchu:
1. ćwiczenia na plecach
- oddechowe i MDM
- ruchowe (krążenia stopą, przesuwanie nóg po podłodze, pięta-palce, napinanie pośladków, ściskanie poduszki kolanami, wznosy bioder, krążenia nadgarstków, przenoszenie rąk za głowę, ściąganie łopatek)
- brzuch (przenoszenie kolan na boki, unoszenie ugiętej nogi, unoszenie nogi i ręki)

2. ćwiczenia na brzuchu
- oddechowe i MDM
- ruchowe (napinanie pośladków, zginanie nóg, "wydłużanie" nogi)
- brzuch (odrywanie brzucha)

Oprócz tego wpadł dłuższy spacer. Mała się zepsuła i ma tą samą dolegliwość co jej brat - dopóki wózek jedzie to śpi, ale jak tylko się zatrzyma to włącza się jakiś magiczny czujnik ruchu i zaraz się budzi Kilka podjeść do ławki robiłam, nieskutecznie. Wpadł jeden szybszy odcinek wokół parku z pilnowaniem spięcia pośladków i jeden krótki wyścig z Młodym pod górkę - on po schodach ja podjazdem dla wózków. Przegrałam Musze tez przyznać, że zmęczył mnie ten spacer.







Wklejam tez jako ciekawostkę, jak zmieniło się moje tętno spoczynkowe w ciągu tygodnia:





W kwestii karmienia bez zmian Męczą mnie te prysznice w nocy i odciąganie za każdym razem pokarmu, ale inaczej nie ma szans. Dziś była położna, Mała w tydzień przybrała 320g Średnio dzieci przybierają 150-220g na tydzień...



Zmieniony przez - Viki w dniu 2020-11-06 11:58:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1990 Napisanych postów 5138 Wiek 43 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 72466
Viki, ja cię podziwiam bo z prędkością światła wracasz do siebie Zdrówka życzę!

xxx

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22025 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627518
Ej - no siadaj na ławkę jak Mała śpi i bujaj jedna ręką przód/tyl..Nie ona pierwsza, nie ostatnia - moje też tak potrafiły..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607793
Julietta ale ja w sumie nic nie robię oprócz spacerów z wózkiem i ćwiczeń oddechowych i MDM
W grudniu mam wizytę kontrolną u ginekologa i będę się umawiać na kontrolę do fizjo uroginekologicznego i wtedy zobaczymy czy mogę wracać do bardziej intensywnych treningów

Paatik próbowałam, ale nie chce się nabrać na bujanie wózkiem, cwana bestia Młody też tak miał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1727 Napisanych postów 2707 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241162
Mój niestety to samo i też się nie chce nabrać. Chociaż teraz już zimno i e sumie nawet siadać mi się nie chce. To wcale jednak tak mało nie je haha. A może to hiperlaktacja, skoro przy poprzednim dziecku się tu nie ustabilizowało?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22025 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627518
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium