SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 673151

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13804 Napisanych postów 23343 Wiek 56 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 636485
Adam Kszczot oczywiście na LC na pewno nie jest... Nie chcę słuchać tych facetów, bo mnie złość jakaś ogarnia a nie lubię sobie psuć nastroju. Mam nerwa nie tylko o to co mowią ale i jak mówią.
Ty ciągle wracasz do tematu i sobie udawadniasz po raz kolejny, ze jednak węgle Ci są potrzebne. I już przyjmij wreszcie to jako jedyną słuszną Twoją prawdę i dla Ciebie - nie marnuj zasobów na myślenie co by było gdybyś na tłuszczach była. Ile by nie słuchać i nie czytać - wychodzi na jedno - nie dla każdego te tłuszcze są i sami musimy metodą prób i błedów wybrać co nam służy. Już miałaś etap prób i błędów - próbowałaś, nie szło. Zaakceptuj wynik experymentu.
Tłuszcze modne teraz są i tyle....
I ja to piszę, generalnie zwolenniczka LC przez długi okres...
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14522 Napisanych postów 21784 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 619841
Paatik nie polecam słuchać, strata czasu. Widać że oni się tam wszyscy znają, dla mnie to jakby się umówili że bracia pogadają, zareklamują książkę a prowadzący po znajomości nie będzie przeszkadzać i nie będzie zadawać niewygodnych pytań.
Zresztą Kszczot wspomina że był na LC raz na jakimś zgrupowaniu. Niestety zero jakiś konkretnych wniosków czy rozwinięcia tematu. Stwierdził tylko że wytrzymałość była ok, stężenie mleczanu po ciężkim treningu mniejsze niż normalnie.

Ja nie wracam do tematu, raczej spotykam się z tym tematem w różnych książkach czy tak jak teraz na forum. Mnie akurat zirytowało że promują na bieganiu takie głupoty. Generalnie w dyskusji większość zarzuca że to głupoty, ale na pytanie dlaczego to głupoty i jakie są na to dowody/badania to już niestety nie padła odpowiedź.

Poza tym napisałam wyżej, że ja na LC funkcjonować nie umiem. Ale moje doświadczenia to za mało żeby użyć tego argumentu w dyskusji
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13804 Napisanych postów 23343 Wiek 56 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 636485
Bo to juz religią trąci w przypadku braci R. - a nie racjonalną dyskusją. Każdy wierzy w co chce i broni tej wiary jak niepodległości...
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3905 Napisanych postów 3700 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 151192
Viki
Generalnie w dyskusji większość zarzuca że to głupoty, ale na pytanie dlaczego to głupoty i jakie są na to dowody/badania to już niestety nie padła odpowiedź.

Bo to retoryczne pytanie
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14522 Napisanych postów 21784 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 619841
9.05 wtorek

Spokojny bieg w terenie, na rozruszanie po zawodach.








10.05 środa

Bez treningu, za to robota na działce. Łapy mnie bolą jak po siłowym, takie tam kopanie rowów Trochę się zmęczyłam









Zmieniony przez - Viki w dniu 2023-05-10 17:38:48

Zmieniony przez - Viki w dniu 2023-05-10 17:39:20
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 462 Napisanych postów 1085 Wiek 36 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 13325
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14522 Napisanych postów 21784 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 619841
Może i mała ale dużo lepsza niż większa którą mam. Tamtą ciężko wbić w ziemię


11.05 czwartek

Dalszy ciąg zabawy z gumami. Trucht na rozgrzewkę, później 5x200m gumy. Następnie 3x200m i 3x100m. Bardzo dobrze to wyszło, nie pamiętam kiedy takim tempem biegałam odcinki. Nie wiem czy wogóle robiłam setki w mniej niż 24 sekundy. Dlatego mam zamiar nadal próbować z gumami, szczególnie że na forum bieganie rusza właśnie taki eksperyment









...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4272 Napisanych postów 5120 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 118521
Chyba cos przeoczylam, cos mi sie nie rzucilo w oczy wczesniej u ciebie nic o tych gumach, a co to jest ten trening z gumami?
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14522 Napisanych postów 21784 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 619841
Madzia przed Wielkanocą Krzychu podrzucił mi linka do jednego podcastu:




Podejście ciekawe więc zaczęłam drążyć temat, poczytałam artykuły i dyskusję na forum, pooglądam filmy i zaczęłam eksperymenty z gumami.

https://bieganie.pl/trening/jacek-ksiaszkiewicz-czy-istnieje-ladne-bieganie/

Na razie ze względu na zawody niezbyt regularnie ale już widzę że zaczynam biegać inaczej. W gumach pracuję się zupełnie inaczej, później bez gum ten ruch też jest inny i momentami można złapać naprawdę fajny luz, lekkość i dynamikę. Dlatego chcę kombinować w tym kierunku. Szczególnie że autor tego pomysłu rusza właśnie z eksperymentem więc można liczyć na porady i wskazówki. Na dodatek, o czym już tu kilka razy wspominałam, odkąd zaczęłam ćwiczyć z gumami i zmieniłam sposób biegu przestały mnie boleć łydki i piszczele.
To jest taka praca nad techniką i siłą biegową, aktywacja pośladków w bieganiu. Fajnie to się czuje.
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14522 Napisanych postów 21784 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 619841
I jeszcze taka ciekawostka. Kiedyś tu pisałam o Hyrox - takie połączenie biegania i crossfitu. Wygląda na fajną zabawę Dziś poszło oficjalne info, że Hyrox wchodzi do Polski i jeszcze w tym roku planowane są takie zawody u nas. Jak będę miała warunki żeby pod tym kątem potrenować to może kiedyś wystartuje dla zabawy
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

electro
Polecane artykuły