SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504192

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Viki
Fighter ten szpinak to tak żartem

Z żelazem mam problem od pierszej ciąży. Wcześniej było ok, a po ciąży poleciało w dół i nawet na receptę miałam przez jakiś czas. Od tamtej pory jak tylko odstawiam tabletki to leci w dół, pomimo że pilnuje diety. Nawet jak mięso jadłam to był problem. I w sumie ciekawa jestem jak udaje się pokryć zapotrzebowanie biegaczom ultra na diecie wegańskiej. Temat zawartości żelaza w diecie i jego wchłanialności przerabiałam.


Niestety to jest ogromny mankament diet wegańskich. Diety eliminacyjnie niestety rodzą niedobory. Żelazo, B12, wapń, już nie wspomnę, że wypadkową jest niska D. Ja się z tym borykam w pracy. Często ktoś wchodzi na taki sposób odżywiania nie znając podstaw i robi sobie kuku.

De facto wg badań najbardziej odżywcza w naszej szerokości geograficznej jest dieta śródziemnomorska, która uwzględnia około 60-70 różnych produktów tygodniowo w ramach jadłospisu.
Dlaczego?
Najłatwiej ja zrealizować
1

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607783
Damian już chwilę mam ten tytuł Poza tym wiesz, Ty od razu jedziesz po puchar, a ja chcę ten pierwszy ultra zaliczyć i przeżyć Choć oczywiście z dobrym wynikiem, bez obaw o walkę z limitem czasowym.

Ghorta czyli wychodzi na to, że jednak suplementacja jest wskazana, szczególnie u kobiet.

Damian, Fighter wielu miłośników diety wegańskiej uważa, że jest ona tak doskonała, że poza witaminą b12 nie wymaga żadnej suplementacji. I że w porównaniu z innymi dietami stwarza najmniejsze ryzyko niedoborów Taka dieta cud-ideał Zresztą są produkty wegańskie wzbogacane witaminą b12 wiec nawet tej nie trzeba suplementować.
Ja tam mogę wątróbkę jeść, bo lubię. Mięso w zimie pewnie będzie częściej wpadać. W lecie jakoś nie mam ochoty. Ogólnie nie mam problemów z jego jedzeniem i nie trzymam sie diety wegańskiej, po prostu lubię przepisy na potrawy bez mięsa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 22600 Napisanych postów 11141 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356219
Viki
Ghorta czyli wychodzi na to, że jednak suplementacja jest wskazana, szczególnie u kobiet.

Yup, warto suplementować.

Tutaj - klik fajny tekst na ten temat.
1

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607783
Ghorta dzięki

Dziś była sauna i jacuzzi. Nudzi mi się
W przyszłym tygodniu może uda się iść do fizjo. Mam od jakiegoś czasu problem ze stopą. Czasem mnie boli w miejscu gdzie palce łączą się ze stopą. Najpierw myślałam że to kwestia zbiegów, choć nie zauważyłam żeby bieganie nasilało problem, czasem czułam już na pierwszym kilometrze a czasem nic przez 15. Po tygodniu niebiegania zaczęło boleć mocniej Zauważyłam też że mam w tej stopie nawyk zginania palców i wciskania ich w podłogę. To jest akurat ta strona gdzie złamałam kostkę, może jedno z drugim ma związek. Mam nadzieję że fizjo coś poradzi.

Poza tym spam książkowy Skończyłam Kobietę w Biegu. Zupełnie inna książka niż Jeszcze Jedna Mila. Tu mamy autorkę która kocha biegać, a książka ma przekonać że bieganie jest super. Momentami ten zachwyt nad bieganiem mnie irytował, za dużo tego Mamy też ciekawe relacje w których nie brakuje kryzysów, dzięki temu są bardziej wiarygodne. Zupełnie inaczej niż w tej poprzedniej książce. Minus za szybki powrót do biegania po porodzie - uważam że brakuje informacji o tym, jak ważna jest konsultacja ze specjalistą i sprawdzenie stanu mdm. Zresztą ta wszechobecna presja na szybki powrót do aktywności po porodzie w moim odczuciu jest szkodliwa.
Poza tym książkę czyta się dość przyjemnie, w wielu kwestiach autorka ma podobne poglądy do moich. Nie jest to poradnik o bieganiu, raczej książka motywacyjna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607783
Dziś trochę pochodzone po górach, w końcu udało mi się wyciągnąć rodzinkę
Więcej napiszę pewnie jutro i jakieś fotki wrzucę.

XRun opublikował termin kolejnego biegu i lipa... 6.03 W tym samym terminie jest ostatni bieg z cyklu GP w Lasku, Wielki Finał. Gdyby to był jakiś inny bieg cyklu to pewnie bym odpuściła i pobiegła XRun, ale na wielkim finale jest dekoracja kategorii wiekowych i drużyn a my walczymy jak zawsze o drużynowe podium. Plus ja chcę powalczyć właśnie w kategorii wiekowej. Z drugiej strony na Pucharze XRun też mi zależy. Co prawda biegów jest chyba 5 czy 6 a liczą się 3 albo 4 ale chciałam pobiec wszystkie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607783
Wczoraj wycieczka w góry.
Na górę wyszliśmy najdłuższą drogą, totalnie na około bo zależało nam żeby był asfalt Mała w wózku śpi, w nosidle nie chce więc chwilowo jesteśmy uzależnieni od wózka. Dość długa droga wyszła, Młody trochę marudził po drodze... Póki co wolę jednak góry w opcji bez dzieci
Za to na dół wybraliśmy krótszą drogę, zielonym szlakiem przez las (w sumie zrobiliśmy pętle). Mała w nosidle, ja z wózkiem pod pachą Zegarek mi się rozładował, więc zapisana tylko trasa pod górę. Pogoda super, fajna wycieczka wyszła Jak za 2 tygodnie będzie pogoda to jedziemy znowu, tym razem bez wózka. W sumie góry 45 minut drogi od domu więc dość blisko. Marzy mi się taka dłuższa wycieczka biegowa po okolicy Może w którąś niedzielę uda się wyrwać

















































































Zmieniony przez - Viki w dniu 2021-10-18 08:18:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12179 Napisanych postów 22021 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627492
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Super wycieczka u nas jeszcze trochę czasu zanim będziemy mogli chodzić po górach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607783
Paatik byli ludzie, ale bez tłumów. To jest mała górka i krótka trasa, więc głównie rodziny z dziećmi. Pogoda ładna ale jednak dość zimno, więc temperatura mogła odstraszyć. Za to tłumy były na dole w parku wzdłuż rzeki, aż ciężko było przejść z wózkiem.


Fighter jak dla mnie z maluszkiem który głównie śpi i je jest łatwiej gdzieś się wybrać, szczególnie jeśli jest karmiony piersią. Moja przez pierwsze miesiące dużo spała w chuście Teraz jest ciężki okres bo jeszcze nie chodzi, a w wózku czy w nosidle długo nie usiedzi. Do tego trzeba pakować zupki, obiadki - jest więcej zabawy. W przyszłym roku będzie zdecydowanie łatwiej, przynajmniej część trasy pokonana na własnych nogach a jak się zmeczy to chętniej w nosidle posiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 338 Napisanych postów 7798 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 225727
Kinga bardzo się cieszę że prowadziłas dziennik w połogu. Już jakiś czas temu miałam Ci pisać że non stop wracam do tamtych wpisow - korzystam z treningów jak i rozkmin na temat macierzyństwa ;)
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium