SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 673851

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13809 Napisanych postów 23346 Wiek 56 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 636497
Jak ja lubię czytać te relacje!! Viki - WIELKA jesteś!
Ale czy to już nie jest przypadkiem ten sport co to zdrowie zabiera a nie daje?:)
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4272 Napisanych postów 5120 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 118521
Glownie upal cie pokonal niestety, juz od poczatku bylas nie w formie, byc moze troche bylas niedopita i niedojedzona juz jak zaczynalas, przez upaly w ostatnich dniach latwo sie odwodnic, elektelity stracic, potem na biegu ciezko to odrobic. Słucham relacji Alicji Bazan czy T.Sowinskiego o tym jej podwójnym iron manie (to byl chyba podwójny, prawda?), jaką mieli strategię z dostarczeniem elektrolitów i jedzenia, co kilkadziesiąt minut czy co 0,5 h (nie pamiętam dokładnie terqz, ale jak słuchałam uznałam że bardzo czesto) ona dostawała jakieś elektrolity i jedzenie, nawet jak nie była glodna i z trudem to wpychała to wiedziała że musi, dopiero w ostatnich godzinach robiła to rzadziej bo już była całkiem wyczerpana i jelita kiepsko pracowaly. Być może to jelito na początku przyjmuje więcej jak są odpowiednie produkty odpowiednie porcje i odpowiednio często, a już jak ten wysiłek trwa kilka godzin jelito się buntuje i już nic nie przyjmue. Ciekawe swoja droga

Tak czy inaczej Viki szacun ze dalqs rade taki hard core!! Gratki, jestes wielka


Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 2023-08-21 11:59:37
1
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14528 Napisanych postów 21787 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 619862
Paatik, Madzia dzięki

Paatik to wszystko przez upał. Ja przy takich temperaturach czuję się źle jak siedzę a co dopiero biegać. To nie był pierwszy bieg na takim dystansie, ale pierwszy który mnie tak zmęczył i po którym tak źle się czułam. Zwykle w lipcu i sierpniu nie startuję, jeśli się zdarzało to raczej krótkie OCRy 5-10km.

Madzia dokładnie upał i brak snu. Mało spałam przez ten gorąc.
W teorii zawsze wszystko jest proste Ja przez 4h bez problemu mogę jeść i pić "książkowo". Zawsze problemy zaczynają się po 4h. Na razie nie udało się tego rozwiązać.
Co ciekawe nie miałam zjazdu energetycznego. Sprawdzali mi poziom cukru i było ok. Byłam po prostu mocno odwodniona, ale nie dziwię się bo pot lał się strumieniami.
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4272 Napisanych postów 5120 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 118521
Cukier mogl byc ok przez kortyzol, ktory zawsze wybija po takim wysilku. Dobry cukier nie oznacza ze dostarczylas dostateczna ilosc jedzenia w 1-2 dniach przed biegiem i w dniu /w trakcie biegu. Ale byc moze dostarczylas. Tak tylko pisze odn interpretacji prawidlowej glukozy po wysilku, tego nie powinno sie interpretowac doslownie.
Ale pewnie jak piszesz upal i odwodnienie, strumienie potu, pewnie musialabys wypic hektolitry plynow by to wyrownac. A ciekawe ile wypilas? Liczylas? No i brak snu tez nie bez znaczenia. Nie ma znaczenia wlasciwie, zobacz ze mimo wsYstko miejsce mialas swietne odkujesz sie nastepnym razem
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14528 Napisanych postów 21787 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 619862
Madzia nie wiem, nie znam się aż tak. Medycy cukier sprawdzili i stwierdzili że kroplówka z glukozą nie jest potrzebna.

Co do picia na trasie. W drodze na zawody wypiłam 0,5l elektrolitów i trochę wody. Do pierwszego punktu na 16km ok. 800ml wody z Izo i elektrolitami, jakieś 200-300ml samej wody i węgle w płynie 200ml Maurten drink mix. Tam byłam z czasem 2:06 więc wyszlo ponad litr na 2h. Spotkałam się z zaleceniami dla temperatury powyżej 27 stopni dla kobiety ok. 60kg jakieś 600ml/1h (10ml na kg mc na 1h).
Na punkcie ok. 200 ml wody. Między pierwszym i drugim punktem (1,5h) ok. 150ml wody i ok. 600-700ml elektrolitów plus kolejne 200ml węgli w płynie. Na drugim punkcie dwa małe kubki coli plus dwa kubki wody z cytryną. Drugi punkt to było ok. 3,5h na trasie. Tu jeszcze byłam w stanie pić i jeść, ale pół godziny później zaczęły się problemy i zdecydowanie mniej piłam. Może nawet połowę tego co wcześniej. Sikać zaczęłam dopiero wieczorem Wcześniej toaletę zaliczyłam przed startem, przed 9.00.
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 3905 Napisanych postów 3700 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 151192
Viki
W drodze na zawody wypiłam 0,5l elektrolitów i trochę wody.

A 72h przed startem? To ma bardzo duże znaczenie przy długich wysiłkach i jeszcze w takiej temperaturze. Tzw. funkcjonalne przewodnienie
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14528 Napisanych postów 21787 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 619862
Piłam i wodę i elektrolity ale przy takiej temperaturze naprawdę ciężko. Nawet w nocy wstawałam kilka razy żeby się napić. Najgorsze te upalne noce
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 161 Napisanych postów 1911 Wiek 48 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 22955
Viki ja tam sensu nie widzę w bieganiu w takim upale ale relację czytało się znakomicie Zwłaszcza jak piszesz o swoich odczuciach. Mam podobnie jak ty, nie cierpię się męczyć w upale więc jak to czytałem to jakbym tam był. Od samego czytania mi się niefajnie i gorąco zrobiło

Dobrze, że się wszystko pomyślnie skończyło.


Zmieniony przez - adam77 w dniu 2023-08-23 08:19:42
2

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7059 Napisanych postów 63262 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 787449
Gratuluję Viki bo widzę, że walka była solidna, a i podium zaliczone, a co najważniejsze kolejne wnioski i doświadczenie na kolejne starty
...
Napisał(a)
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4325 Napisanych postów 18005 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 282956
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

electro
Polecane artykuły