SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 509941

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607864
27.12 poniedziałek

Dziś trening góry.
Najpierw próba do konkursu - pompki + wiosło (filmik w dzienniku konkursowym).

Później nachwyt:
3x2 + 2x1

A później różne ćwiczenia, m.in. zwisy jednorącz na linach, wznosy nóg i kolan, "rozjazdy" pike, zwis na drążku 5x 20 sek/10sek, ćwiczenia na brzuch na piłce, klęk i bird dog - to ostatnie mnie zaskoczyło że wyszło







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607864
28.12 wtorek

Wg palnu powinny być podbiegi a w czwartek dłuższy bieg. Musiałam jednak zamienić bo długie biegi muszę robić w terenie. Nie dam rady biegać w kółko po parku tyle km. Nie wiem czy w czwartek dam radę biegać "za dnia" więc nie chciałam ryzykować. Za to podbiegi mogę robić nawet po ciemku.

Kryzys miałam dzisiaj duży. Rano jak wyszłam to było bardzo zimno i wiał lodowaty wiatr. Mróz mi nie przeszkadza, ale wiatru nie lubię. Aż w twarz szczypało. Zanim wróciłam do domu to przemarzłam i bardzo mi się nie chciało znowu wychodzić żeby pobiegać.

Nie miałam czasu żeby jechać tam gdzie ostatnio biegałam, więc był teren bliżej domu, mniej płaskiego i trochę zbiegów/podbiegów ale krótkich i łagodnych. Biegło się prawie jak po płaskim, podbiegi na luzie. A pamiętam jak w zimie realizowałam plan z książki pana S., progres na płaskim był super, w biegach w drugim zakresie zeszłam z 5:40 do 5:05, ale jak na wiosnę poleciałam na te pagórki co dzisiaj to mocy w nogach nie było, tętno w kosmosie i zmęczyłam się bardzo.

Bieg spokojny, warunki trudne. Zamarznięte błoto przez co bardzo nierówno i w wielu miejscach lód, czasem ukryty pod śniegiem. Tempo marne bo nie dało się nadrobić na zbiegach. Zrobiłam 12x 10-15 sekund, ale nie było bardzo szybko bo się nie dało, za to był dobry trening równowagi i refleksu Zmęczył mnie ten bieg, bo nie można było złapać rytmu i cały czas musiałam uważać gdzie stopy stawiam.

W jednym miejscu gdzie zawsze robią się głębokie kałuże na całą szerokość drogi pobiegłam bokiem, żeby to ominąć. Na początku była ścieżka a później nagle się skończyła na łące kawałek od drogi. Między kępkami trawy zobaczyłam lód, zrobiłam kilka kroków i aż skrzypiało pod nogami. W jakieś bagna wbiegłam szybko zawróciłam i miałam stracha że lód pęknie a ja wpadnę w zimną wodę.



















Później w domu trening:

1. HT
4s: 45kg x8, 2s: 35kg x12 (izo 2-3 sek)

2. MC
3s: 55kg x6, 2s: 45kg x12

3. PP
3s: 22,5kg x8, 2s: 17,5kg x12

4. Wykroki
30kg x5
20kg x8
10kg x16

5. Monster walk
x50
6. Uginanie z gumą
x50
7. Odwodzenie w tył
x50

W wykrokach 30kg mnie zabiło, nogi miałam już bardzo zmęczone i ledwo zrobiłam 5x, za każdym razem myślałam że już nie wstanę
Jutro nie będę mogła chodzić, dobrze że w planie krótki bieg regeneracyjny


Zmieniony przez - Viki w dniu 2021-12-28 19:00:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12199 Napisanych postów 22049 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627681
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607864
Paatik nie mogę odpuścić biegania w zimnie i po śliskim. Poza GP w lasku gdzie dystanse krótkie mam jeszcze 21km 30.01 i 24km 24.02, oba górskie a tam warunki mogą być jeszcze gorsze. Trzeba się przyzwyczaić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1874 Napisanych postów 1950 Wiek 28 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 13303
przepraszam ale skąd masz te fajne wykresy z pulsem? co używasz i skąd jest pomiar z klatki piersiowej czy z nadgarstka?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24272 Napisanych postów 25221 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020299
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607864
Zegarek Garmin Instinct i pas na klatkę Polar H10. Pomiar z nadgarstka w zimie potrafi świrować i ma jedną wadę - zegarek musi przylegać do ręki, nie można go zapiąć np. na rękawie koszulki jak jest bardzo zimno Z pasem biegam od kilku lat.
A wykresy z aplikacji Garmin Connect
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607864
29.12 środa

Kolejny dzień z kryzysem najbardziej lubię jak wychodzę pobiegać rano kiedy jeszcze nie wiem jaka dokładnie jest pogoda Jak najpierw odprowadzam dzieci czy robię zakupy i zdążę poczuć że zimno to wtedy sama myśl, że trzeba zrzucić jedną warstwę i wyjść w ciuchach biegowych jest bardzo zniechęcająca
Spokojny bieg rege w terenie, głównie płaski choć trochę mini górek było. Szkoda że nie dałam rady podjechać do parku. Brakowało mi tego żeby wpaść w rytm i wyłączyć głowę, musiałam cały czas patrzeć co mam pod nogami.








I tak się zastanawiam w co ja się na te moje górskie, zimowe biegi ubiorę... Spodnie narciarskie to chyba przesada
Z racji tego że większość biegów ma bardzo korzystne ceny do końca grudnia to wszystko co chce pobiec mam już opłacone. Może jeszcze jakiś lokalny bieg OCR wpadnie, o ile termin nie będzie kolidował. Niestety ceny OCR mocno poszły w górę, a i tak zawsze były spore. Obecnie za cenę biegu 10-15km z przeszkodami mogę mieć dwa górskie biegi na dystansie 40-60km...
Później wrzucę jak wygląda kalendarz na przyszły rok.

Zastanawiałam się jeszcze czy zrobić dziś siłowy, wtedy piątek byłoby zupełnie wolny. Jednak drugi dzień z dwoma treningami byłby za dużym obciążeniem i nie wiem czy jeden wolny dzień wystarczyłby na regenerację. A tak to dziś prawie wolne bo tylko krótki bieg, w piątek też będzie luzniej bo tylko siłowy.


Paatik, Hesia co dalej? Spróbowałam na szybko. Tyle zrobię, ale po pierwsze nie wyobrażam sobie jak wogóle unieść choćby jedną nogę, bo drugie na samą myśl o tym tracę równowagę







Zmieniony przez - Viki w dniu 2021-12-29 13:49:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
Wyrzuć poduszkę, to po pierwsze. Możesz sobie ręcznik złożyć, jeśli głowa boli, bo za twardo, ale poduszka jest za mało stabilna. Musisz pokombinować z ułożeniem rąk, powinny być dość szeroko (ja stawiam na samej krawędzi maty) i blisko głowy (w sensie ten trójkąt ma być taki bardziej spłaszczony niż wysoki, spróbuj to sobie tak zwizualizować ). Najlepiej oprzyj najpierw głowę i dostaw ręce, mając jeszcze nogi na podłodze. Sprawdź kilka ustawień, w którymś powinnaś poczuć taką lekkość w nogach. Musisz dużo ciężaru przenieść na głowę, wtedy poczujesz, że balansujesz, a nogi zrobią się lekkie. To trochę takie wrażenie, że "hej, przesadziłam, zaraz polecę do przodu", ale nie lecisz tylko wbijasz mocno dłonie w podłogę i balansujesz. Siłę na bank masz, musisz tylko znaleźć dobre podparcie.


Zmieniony przez - Hesia w dniu 2021-12-29 14:36:55
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12199 Napisanych postów 22049 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627681
Hesia dobrze napisała plus cisniesz dłońmi w podłogę jakbyś się chciała do sąsiadów przebić. Doopa nad głowę, ręce do sąsiadów. Tricki balans robią. Im więcej doopy z przodu tym większe napięcie w rękach. I ja tez lubie szeroko ręce ustawić. Głowa nie na samym czubku, ale tez nie na czole - coś pomiędzy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium