SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 503981

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2096 Napisanych postów 2464 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 29237
Nie jest zły ten mostek.. nie wiem, czy sama taki zrobię
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12178 Napisanych postów 22020 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627482
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1727 Napisanych postów 2707 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241162
Poczekaj jeszcze do wizyty u fizjo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607778
Julietta to może wygląda ambitnie, ale te moje "treningi" to takie na 20-30 minut. Nigdy nie wiem czy Mała pośpi pół godziny czy 1,5 .

Tsu spróbuj!

Cod, Paula u mnie progresja do mostka to w pierwszej kolejności rozciąganie bioder. Wg książki skazany na trening pierwszy krok to wznosy bioder. A na kanale Angeli jest fajny filmik, gdzie wstępnie poleca wstawanie z siadu na piętach. Także początki mostka to nie będą wygięcia. Do tego regularne ćwiczenia na barki z kijem oraz rozciąganie nadgarstków i tyle na razie wystarczy Ręce też muszę wzmocnić bo ciężko mi obecnie utrzymać ciężar ciała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Zamiast robić te dwie pozycje ze zdjęć poniżej, sensowniej byłoby poleżeć i niech samo się robi jak na filmie pod zdjęciami
Viki









When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12178 Napisanych postów 22020 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627482
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
No tak, ale to generalnie ta sama płaszczyzna.

Problem jest w tym by rozciągać to co przykurczone a nie rozciągać bardziej to co rozciągnięte.
Zakładam że są przykurcze w dwójkach i biodrowo lędźwiowym. O ile do pewnego stopnia oba ćwiczenia oddziałują rozciągająco na w/w mięśnie to pogłębia nie pozycji następuje przez wyginanie w te i we wte kręgosłupa.
Pominę kwestie rozluźnienia rozciąganych partii, uspokojenia oddechu, wyciszenia i tego głosu gdzieś w głowie monotonnie recytującego - jeden,dwa,trzy,cztery ... 135 ... 538

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607778
Szajba fajny ten film, taki niemęczący

Generalnie część tych ćwiczeń to ja już dawno miałam zalecone przez fizjo Teraz przynajmniej jest czas, żeby je robić.
Jeśli chodzi o rozciąganie bioder, to chyba o tym nie wspominałam w dzienniku, tylko w wątku szpagatowym - jak do tej pory robiłam rozciąganie statyczne to zawsze na drugi dzień bolały mnie biodra i czwórki, tak że ledwo chodzić mogłam nie mówiąc już o treningu czy bieganiu. Dlatego zaczęłam tego unikać.
Natomiast jak ostatnio zrobiłam bardziej dynamiczne rozciąganie skupiając się na napinaniu pośladka, który automatycznie rozciągał biodro, zamiast na samym 'ciągnięciu' to poczułam fajny luz w biodrach i bez bólu na drugi dzień. Dlatego dla odmiany chcę spróbować takiego sposobu.

ech, gdzie te czasy jak w podstawówce robiłam szpagat...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12178 Napisanych postów 22020 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627482
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Rozciąganie dynamiczne i owszem sprawdza się ... jako wspomaganie regeneracji po treningu jak również pomaga utrzymać dotychczas wypracowaną mobilność. Niestety ma znikomy wpływ na stałe zwiększenie zakresu ruchu. Nie żebym chciał Paatik schlebiać, ale podoba mi się pomysł delikatnego pracowania ciałem w pozycji podczas rozciągania o czym wielokrotnie wspomina w swoich postach. To coś jakby połączenie statyki z dynamiką.

Oczywiście na swojej wywody nie przedstawię żadnych badań, wnioski wyciągam na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium