SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 503896

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12176 Napisanych postów 22016 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627464
W prawdziwym biegu rywalizujesz z prawdziwymi ludźmi i za tą możliwość rywalizacji płacisz.
Mam wrażenie ze razem z Szajbą mamy awersję do medali jako "zbieraczków kurzu", ale medale jako potwierdzenie umiejętności/wysiłku itd. to ja rozumiem i szanuję - a u Ciebie takich więcej niż u kogokolwiek z tego forum.
Że ja bym na to poszła - to byłoby zrozumiałe, bo przepadłabym w prawdziwej rywalizacji z każdym, poza seniorami 65+...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12967 Napisanych postów 20729 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607774
Paatik właśnie nie, wcale nie chodzi o rywalizację, chyba że mówimy o najlepszych zawodnikach mających szansę na podium czy dobre miejsce. Dla większości osób to jest zabawa. Zresztą na biegach ocr masz jedną fale Elite gdzie startuje 100 zawodników i często nawet kilkanaście fal open, w których z nikim się nie rywalizuje i tam są tysiące uczestników. W maratonach czy półmaratonach jest może 10 zawodników którzy walczą o podium, są tacy co walczą o życiówkę, a większość biega żeby bieg zaliczyć i na mecie dostać medal. Oni z nikim nie rywalizują, ot biegają bo lubią. Ale to trzeba by mieć kilka startów na koncie i poznać społeczność biegaczy, żeby wiedzieć o co chodzi. Na każdym biegu, każdy kto dobiegnie do mety dostaje medal. Nawet ten ostatni. Nawet ten co większość trasy przespaceruje rozmawiając ze znajomymi.
A każdy medal to jakaś historia i każdy jest wyjątkowy.


Edit: dodam tylko, że w sieci pojawia się coraz więcej wirtualnych biegów, nie tylko w Polsce, przed chwilą widziałam międzynarodowy maraton w miejsce jednego z odwołanych biegów. I spotyka się to z dużym zainteresowaniem i aprobatą ze strony biegaczy.

Sama mam w drużynie znajomych, którzy biegają sobie towarzysko w kilkuosobowej grupie, nikt z nikim się nie ściga i nie rywalizuje, a każdy na mecie dostaje medal. Ot taka pamiątka z biegu, która nie zawsze jest miarą włożonego wysiłku. Co innego puchary za podium.


Zmieniony przez - Viki w dniu 2020-03-15 14:17:03

Zmieniony przez - Viki w dniu 2020-03-15 14:53:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12967 Napisanych postów 20729 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607774
Jeszcze kilka słów odnośnie biegów i medali. W OCR nie płaci sie za rywalizacje, bo pomijajac elitę, tej rywalizacaji nie ma. Płaci się za udział, za medal, za pakiet startowy. Nie ma nagród, nie ma klasyfikacji. Jedynie jak wspomniałam elita rywalizuje, ale to sie wiąże z dodatkowymi ,wiekszymi opłatami. Podobnie jest z wieloma biegami okolicznościowymi, jak bieg wiosenny, wielkanocny, niepodległosciowy, mikołajkowy itp. Biega się dla samego udziału i medalu, nie dla rywalizacji bo często nie ma żadnych nagród. To są biegi głównie towarzystkie, tam nawet czas biegu często nie ma dla uczestników żadnego znaczenia. Na dodatek biegi okolicznosciowe sa organizowane w tym samym czasie w całym kraju i wiele osób jedzie tam, gdzie dają ładniejszy medal, nawet jesli to drugi koniec Polski. Naprawdę ogromna ilość biegaczy startuje dla zabawy i przyjemności a nie dla rywalizacji. Dochodzi jeszcze fakt, że imprezy które mają kilka edycji w ciągu roku, na każdym biegu dają medale cząstkowe, które składają się ostatecznie w większą całość. To jest po prostu pamiątka z wydarzenia.
I dlatego uważam, że taki wirtualny bieg okolicznosciowy niewiele sie rozni od zwykłego biegu. Inaczej jest w przypadku imprez Mistrzowskich. Wirtualne Mistrzostwa Świata w maratonie dla mnie akurat sensu nie mają Akurat maratony czy półmaratony w wiekszości biegaja osoby ambitniejsze, które chcą poprawiać życiowki, a bez pomiaru czasu bazując jedynie na zegarku nie do końca ma to sens. Oczywiście nie brakuje tez tych, co chca maraton tylko zaliczyc i pochwalic sie na fb ze dali radę

Na koniec taka fotka mojego kolegi z poprzedniej druzyny Na podium chyba nigdy nie stał, pomimo ogromnego progresu do czołówki mu sporo brakuje, ale lubi biegać, lubi zawody a ta ściana to kawał historii:


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Kozacki wieszaczek

Robiony na zamówienie, czy w Waszej dyscyplinie są już takie dedykowane w sprzedaży ?

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12176 Napisanych postów 22016 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627464
Viki - poczytaj proszę swoje relacje z biegów i zobacz ile razy pisałaś - a tam jeszcze dziewczynę przede mną miałam o włos, udało mi się ją wyprzedzić etc. To jest ta rywalizacja... masz ją w każdym opisie:)
A ludzie jak się wyrywają do przodu na mecie to na własne oczy widziałam - i to też jest ta rywalizacja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12967 Napisanych postów 20729 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607774
Paatik bo ja biegam w elicie. Nas jest 10% a pozostałe 90 to osoby które biegają dla zabawy. W drużynie może 1/4 to osoby które chcą się ścigać i rywalizować. Reszta to ludzie którzy lubią wspólne treningi, wspólne wyjazdy na zawody, wspólne starty i kolekcjonowanie medali.
Towarzysko też mi się zdarzało biec, ma to swój urok ale nie da się jednocześnie biegać w elicie i w open na tych samych imprezach. A czasem mam ochotę pobiec ot tak na luzie, bez żadnej presji i rywalizacji. Bo wtedy jest śmiesznie i jest zabawa. Tak było we wrześniu w Myślenicach, na biegu gdzie się zgubiliśmy Ile śmiechu i żartów po drodze...
Biegów okolicznościowych niewiele zaliczyłam do tej pory, bo mi się zwykle pokrywały z OCR, co nie znaczy że nie chciałabym. A teraz jest okazja
Medale z wirtualnych biegów będą pamiątką z czasów zarazy Już ze znajomymi ustalamy kto gdzie i w jakich godzinach będzie biegał, żeby się nie spotkać, "rezerwujemy" sobie lasy i ścieżki, wszystko dla zabawy i z humorem. A jeszcze się szykuje na początku kwietnia toaletowy PapieRun, to dopiero będzie zabawa jak się zaczną pojawiać fotki z papierem toaletowym, tu liczę na kreatywność niektórych. Coś trzeba robić żeby nie zwariować. Nie ma treningów, nie ma zawodów to chociaż tak możemy się bawić.

Fsl są firmy które produkują takie wieszaki na medale, teraz nie pamiętam dokładnie nazw. Mają różne wzory w ofercie, również personalizowane a także specjalne na zamówienie. Czasem można też wybrać taki wieszak na zawodach, ale znaczenie mniejszą wersję. Ten był na pewno na zamówienie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12967 Napisanych postów 20729 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607774
Wczoraj krótki marszobieg ok. 20 minut po lesie, sporo ludzi było. Dziś bez treningu. Jakoś nie mogę się zmobilizować do ćwiczeń w domu jak chłopaki ciągle się kręcą. Gdyby mi się udało wcześniej wstać to mógłabym skoczyć na plac i poćwiczyć np. z trx póki ludzi nie ma. Z bieganiem nie ma problemu, bo wyjść mogę w każdej chwili, na razie mąż większość czasu jest w domu. Ja mam niestety przymusowy, bezpłatny urlop, odwołali mi wszystkie zlecenia krótko mówiąc - bezrobocie... i to napewno dłużej niż 2 tygodnie.


Dziś rano musiałam iść do sklepu. Niestety mój ulubiony osiedlowy spożywczy zamknięty poszłam do drugiego - wszędzie kartki, żeby zachować przynajmniej metr odstępu. I wszystkie stare baby miały to w d... Jak mi jedna zaczęła za plecami kaszleć to zrobiłam awanturę na cały sklep a w kolejce do kasy jakiś dziad się wepchnął do kolejki między mnie i panią przede mną i zdziwiony że ja też kolejce stoję i że jakieś odstępy trzeba. Oczywiście w sklepie same starsze osoby. Szkoda słów.


W lesie wiosna






Zmieniony przez - Viki w dniu 2020-03-16 20:46:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345941
Viki masz ciężkie dni??? ,chyba coś za bardzo Ciebie nosi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12967 Napisanych postów 20729 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607774
Jawor nie, po prostu uważam że zasady obowiązują wszystkich. Skoro kartki wiszą w całym sklepie to dlaczego tylko młodzi się stosują a starsi nie? Nie rozumiem wpychania się w kolejkę, nie rozumiem lekceważącego stosunku do zaleceń. Ja mam siedzieć w domu i nikt mi za to nie zapłaci a inni mają gdzieś zasady. Mój mąż jest w grupie ryzyka, to dlaczego przez czyjąś lekkomyślność mam przynieść jakiś syf do domu? To zróbmy jak w UK - żyjmy i bawmy się jak zwykle skazując przy okazji starsze osoby na śmierć. Tam już zapowiedzieli że leczyć będą tylko młodych. Będzie jak we Włoszech i będziemy wybierać kogo ratować i podłączyć do respiratora.
Człowiek się do zasad stosuje a ci co powinni na siebie uważać to mają wszystko w d..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345941
Viki powiem krótko jestem starszy i też muszę robić zakupy i jak widzę takich do 25lat jak się zachowują to brak słów już nie wspomnę sytuacji z paniusiami tak około 40-stki .........
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium