SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 508321

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12974 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607825
Kalorie łatwo podbić tłuszczem, większość przepisów opiera się na orzechach, nasionach, oliwie i ewentualnie olejach roślinnych. Sama do koktajlu rano dorzucam pestki dyni i słonecznika, siemię lniane, orzechy, oliwę i już mam 20-30g tłuszczu i muszę pilnować żeby za dużo nie było Białko wbrew pozorom też łatwo dostarczyć, tyle że jest pochodzenia roślinnego i bierze się pod uwagę również to zawarte w zbożach. Poza tym są takie produkty o których wielu ludzi nie ma pojęcia Spirulina, białko konopii, maca, płatki drożdżowe - to akurat produkty których sama używam. W sumie mięso jem z kilku powodów - po pierwsze lubię od czasu do czasu (ale jestem wybredna, nic tłustego nie tknę, żadne karkówki, tatry, boczki), jak już jem to staram się wybierać to mające jak najwięcej żelaza (w tym również wątróbka), a poza tym czasem po prostu łatwiej jak robię to samo dla mnie i dla męża. Chociaż i tak u nas mięso jest w towarzystwie dużej ilości warzyw, często robię różne "gulasze" gdzie nie tylko są warzywa ale też strączki, mięso jest wtedy dodatkiem a nie podstawą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Co do diety wegańskiej jedyny problem jaki napotyka się pod względem makro to uzyskanie "pełnowartościowego białka". Ale to jest do zrobienia, wymaga więcej produktów, czasu i zaangażowania.
1

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3365 Napisanych postów 4365 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108316
Dampaz
Co do diety wegańskiej jedyny problem jaki napotyka się pod względem makro to uzyskanie "pełnowartościowego białka". Ale to jest do zrobienia, wymaga więcej produktów, czasu i zaangażowania.

A jak jest duzo kcal (no duzo to tez zalezy dla kogo, powiedzmy ponad 3500kcal) i low fat to nie jest to troche objetosciowy hardcore?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3365 Napisanych postów 4365 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108316
Viki
Kalorie łatwo podbić tłuszczem, większość przepisów opiera się na orzechach, nasionach, oliwie i ewentualnie olejach roślinnych. Sama do koktajlu rano dorzucam pestki dyni i słonecznika, siemię lniane, orzechy, oliwę i już mam 20-30g tłuszczu i muszę pilnować żeby za dużo nie było Białko wbrew pozorom też łatwo dostarczyć, tyle że jest pochodzenia roślinnego i bierze się pod uwagę również to zawarte w zbożach. Poza tym są takie produkty o których wielu ludzi nie ma pojęcia Spirulina, białko konopii, maca, płatki drożdżowe - to akurat produkty których sama używam. W sumie mięso jem z kilku powodów - po pierwsze lubię od czasu do czasu (ale jestem wybredna, nic tłustego nie tknę, żadne karkówki, tatry, boczki), jak już jem to staram się wybierać to mające jak najwięcej żelaza (w tym również wątróbka), a poza tym czasem po prostu łatwiej jak robię to samo dla mnie i dla męża. Chociaż i tak u nas mięso jest w towarzystwie dużej ilości warzyw, często robię różne "gulasze" gdzie nie tylko są warzywa ale też strączki, mięso jest wtedy dodatkiem a nie podstawą.

No ale jak masz jesc malo tluszczu to jwst duzy klopot, wg mnie to nie jest dieta na wyzsze kcal z malymi tluszczami, jaka klopotliwa, jejku, no dla mnie nie do przejscia.

A ty tam Viki wymienilas tatara jako cos tlustego? Tatara robi sie z super jakosciowo chudej poledwicy wolowej, jest przepyszny jak dobrze zrobiony i doprawiony
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12974 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607825
madzia_666
Dampaz
Co do diety wegańskiej jedyny problem jaki napotyka się pod względem makro to uzyskanie "pełnowartościowego białka". Ale to jest do zrobienia, wymaga więcej produktów, czasu i zaangażowania.

A jak jest duzo kcal (no duzo to tez zalezy dla kogo, powiedzmy ponad 3500kcal) i low fat to nie jest to troche objetosciowy hardcore?


Szczerze to nie wiem czy dieta wegańska może być jednocześnie low fat, napewno w książkach o bieganiu są przepisy gdzie tego tłuszczu jest sporo, poza tym orzechy i nasiona również są źródłem białka. Z moich obserwacji to przy takiej diecie raczej nikt szczegółowo makro nie liczy i nie pilnuje, a bywają przypadki że ludzie chudną bez pilnowania kcal. Nawet był tu kiedyś dziennik jednej ultra biegaczki która przeszła właśnie na dietę wegańską lub wegetariańską (nie pamiętam) i też pisała że bez liczenia schudła kilka kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3365 Napisanych postów 4365 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108316
No ok, juz nie draze tego tematu diety wege, bo to i tak dieta nie dla mnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12974 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607825
Madzia tatar to akurat nie tyle że tłusty, ale po prostu mięso którego za żadne skarby nie tknę. Tak jak krwistego steka czy niedosmażonej wątróbki (wątróbkę tylko jem taką którą sama zrobię ).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12974 Napisanych postów 20733 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607825
madzia_666
No ok, juz nie draze tego tematu diety wege, bo to i tak dieta nie dla mnie.


Wydaje mi się że poprostu podejście do diety wegańskiej jest bardziej luźne, nie typowo kulturystyczne gdzie liczy się każdy gram
Ale przepisy niektóre naprawdę fajne.


Ja dziś kończę dzień mając 31 tys. kroków, mam dość, nogi mi do d... wchodzą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3365 Napisanych postów 4365 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108316
Ja mam teraz 9300, wiec moje 10 tys dzis wpadnie na 30 tys to nie mualabym szans.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12194 Napisanych postów 22036 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627607
Łaziłam cały dzień ale było zimno i rękę z zegarkiem miałam w kieszeni polarka. 7 tysi mi naliczył a było 2x więcej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium