SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504032

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607780
Nadal przedwyjazdowy niedoczas. Tyle jeszcze do zrobienia a czasu mało.

Wrzuciłam do tematu konkursowego podsumowanie miesiąca. Biorąc pod uwagę że były święta i zawody po drodze to nie jest źle

https://www.sfd.pl/Konkurs_Krata_na_Lato_2022_,_wg_Viki-t1217138-s6.html#post-19915063


Mam jednak dylemat co teraz. Jutro wyjeżdżamy na tydzień. Może być ciężko trzymać się diety bo będą ograniczone możliwości gotowania, nie będę "u siebie". Z drugiej strony tamto jedzenie zupełnie mi nie służy, jest tłuste i przesolone. Mogłabym zrobić sobie luźniejszy tydzień na wyższych kcal, odpocząć od głodu i po powrocie ruszyć znowu. Z drugiej strony zaczęłam w tym tygodniu testować rotację bo 270-300 węgli w aktywne dni to było mało i teraz mam 350 przy ciężkich/dwóch treningach i 250 w dni lekkie. Pasowałoby dłużej to pociągnąć żeby ocenić efekty. No nie wiem. Treningów z obciążeniem raczej nie będzie, głównie cc na drążku, ringach, różnych chwytach i gumy. Za to bieganie będzie bo tereny super


28.04 piątek

Bieganko.
Pomieszałam coś w planie treningowym ale sama nie wiem co. Miałam rozpisane w tym tygodniu treningi specyficzne czyli w weekend 2x długi bieg ale nie mogę tego nigdzie znaleźć. Za to w ogólnym, rocznym planie mam teraz tydzień rege a dopiero kolejny weekend to dwa długie biegi

Dziś było spokojnie, odkrywałam nowe ścieżki. Szukam alternatyw, bo rozkopali i zniszczyli wszystko co było w pobliżu. Oczywiście jedna z dróg nagle się skończyła, ja się zgubiłam i straciłam niepotrzebnie sporo czasu. Czasem żałuję że nie biegam szybciej, bo mogłabym więcej na raz odkryć w drodze powrotnej 7x10-15 sekund szybciej na rozruszanie nóg.













Zmieniony przez - Viki w dniu 2022-04-29 20:33:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607780
30.04 sobota

Rano bieganie, rozgrzewka a później 3x 5 min. po płaskim na przerwach 1,35. Pierwszy po trawie, reszta asfalt. Udało się nawet zahaczyć trochę S4














1.05 niedziela

Totalny reset dla głowy Miało być spokojnie, ale ciężko było trzymać niskie tętno w takich warunkach Jak mi yt puści filmy z muzyką to wrzucę, jak nie to muszą wystarczyć fotki





























Zmieniony przez - Viki w dniu 2022-05-01 11:38:39


Zmieniony przez - Viki w dniu 2022-05-01 12:06:57

Zmieniony przez - Viki w dniu 2022-05-01 12:08:38

Zmieniony przez - Viki w dniu 2022-05-01 12:09:07

W takim terenie to aż przyjemnie biegać, mógłbym cały dzień











Zmieniony przez - Viki w dniu 2022-05-01 12:30:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607780
2.05 poniedziałek

Dziś bez biegania, trochę zabawy i ćwiczeń na górę.
Najpierw rozgrzewka, później próby ćwiczeń do konkursu KNL. Następnie zabawa na kółkach i próby do skin the cat. Fajnie wyszło bo nie lecę do tyłu jak kłoda i nie wyrywa mi rąk ze stawów, kontroluję ten ruch do tyłu

Następnie 3x obwód
- podciąganie na linach 2x
+ unoszenie kolan w zwisie na linach 5x
+ podciągnie łopatkowe na linach 8x
+ zwis 10 sek
- podskoki biegowe 60sek
- dipy na ringach 2x
+ wznosy kolan 5x
+ izometria 10 sek
- pompki na ringach 8x
- inverty 8x

3x obwód
- ściągnie gumy do klaty 12x
- wiosło gumą jednorącz 12x
- wyciskanie na klatę 10x
- rozciągnie gumy przed sobą 10x
- wyciskanie stojąc 10x
- zmiany rąk na kulkach

3x obwód
- podciągnie kulki 1x
- zwis jednorącz ze zmianą rąk 6x (po 3 na reke)
- zwis oburącz 15 sek


Film wrzucę jutro bo długo się ładuje, kiepski zasięg jest tutaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607780
Wrzucam zabawę na kółkach. Jak będzie pogoda i łapy ok to wykorzystam okazję i jeszcze spróbuję bo lubię, a w domu nie bardzo mam możliwość żeby robić takie ćwiczenia.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607780
3.05 wtorek

Przed południem bieganie. Spokojnie, po płaskim i nie wiem czemu Garmin naliczył tyle przewyższenia. Dużo asfaltu bo ścieżki kończyły się niespodziewanie i nie było możliwości biec polami. W jednym miejscu musiałam przejść przez rzekę, na szczęście nie było głęboko. Do tego 15x 10-20 sekund szybciej na długich przerwach.















Po południu trening.
Najpierw zabawa na kółkach, ale ciężko szło i na wyższych kółkach jak mocniej przekrece się do tyłu w skin the cat to nie umiem wrócić. Trzeba będzie ćwiczyć.
Oprócz tego na górę głównie zwisy i trochę ćwiczeń na nogi, bez obciążenia. Jedynie w grzybkach miałam do dyspozycji kamień Fajne to ćwiczenie bo równowagę można przy okazji ćwiczyć. Dwójki i tyłek poczułam, na wiosło za mały ciężar.






3x
- wznosy bioder jednonóż 10x na nogę
- sprinter start 10x na nogę

4x
- podciągnie ringi 1x
- zwis jednorącz ze zmianami rąk 8x (4 na stronę)
- zwis oburącz 20 sekund

3x
- zbieranie grzybków + wiosło + wykop 10x
- wejścia na murek z podskokiem

4x
- 30 sek podskoki biegowe
- 30 sek burpee
- 30 sek nożyce
- 30 sek mountain climber
- 15 sek zwis na kółkach w przybloku
1 min przerwy




Zmieniony przez - Viki w dniu 2022-05-03 20:41:04

Zmieniony przez - Viki w dniu 2022-05-03 20:42:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607780
Jeszcze aktualizacja odnośnie diety. O ile 3 posiłki mogłam przygotować i liczyć (śniadanie, drugie śniadanie i kolację) o tyle obiad musiałam już jeść taki jaki był. W sobotę i niedzielę jeszcze liczyłam, ale od poniedziałku postanowiłam zrobić tydzień luzu. Trochę już tą redukcja trwa, co prawda nie mam bardzo niskich kcal ale tydzień odpoczynku się przyda. Od następnego poniedziałku wracam do diety i liczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607780
4.03 środa

Spokojny bieg 20 minut, ćwiczenia rozgrzewkowe i podbiegi:
2/2
1,5/1,5
1/1
1,5/1,5
2/2
1/1
Powrót ponad 20 minut krosem.
W założeniu miało być S4 ale wyszło raczej bieganie na progu. Brakowało mocy w nogach. Raz że trochę zmęczone po wczorajszym, dwa że to już 4 nieprzespane noce i coraz mocniej to czuję a trzy - brakuje takich górek w domu. Do tego gorąco i jakaś spuchnięta się czuję. Łydka nadal boli, muszę się wybrać do fizjo.
Po południu trochę rozciągnia. Szukam jakiegoś fajnego ćwiczenia żeby rozciągnąć dobrze pośladek.












...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607780
5.05 czwartek

Z samego rana spokojny kros. Na początku trochę pod górkę, później już samo płaskie. Tym razem pobiegłam w drugą stronę i odkryłam mnóstwo fajnych dróg Szkoda że czasu nie było więcej, bo bym zrobiła długie wybieganie ok. 20km. Szczególnie że nie dotarłam do miejsca które chciałam zobaczyć. Tereny do biegania świetne, szkoda że warunki do spania koszmarne, bo po kilku nieprzespanych nocach ciężko się biega i trudno w pełni korzystać z terenów.



















Później jeszcze kilka ćwiczeń:

1a. odwiedzenie w tył z gumą 4x20
1b. prostowanie nogi z gumą 4x20

2a. Przywodziciele z gumą 3x20
2b. Spacer z gumą w bok 3x20 na stronę

3a. Uginanie z gumą 3x 8+6
3b. Wykroki 3x20 na nogę

4. Odwrotne brzuszki z gumą 3x12



Dziś chciałabym zrobić jakieś ćwiczenia na górę, ale nie wiem czy będzie czas, mnóstwo spraw do załatwienia i roboty w domu.



Zmieniony przez - Viki w dniu 2022-05-06 12:33:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607780
6.05 piątek

Udało się zrobić szybki trening, 40 minut

5x
- podchwyt 5x
- pompki 6x

5x
- pike 4x
- wiosło jednorącz 20kg x5
- odpychanie od ściany 15x

Wieczorem może uda się jeszcze nagrać próby ćwiczeń do KNL.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607780
7.05 sobota

Z samego rana próby do konkursu KNL - unoszenie nóg i brzuszki. Trochę się zmęczyłam

W południe w przerwie w pracy bieganie. Najpierw 30 minut spokojnie po płaskim, następnie w lasku 3x12 minut S3 na przerwach 3 minuty, trochę spokojnego biegu po lasku i powrót po płaskim. Pas tętna ześwirował, chyba bateria pada bo kilka razy pokazał tętno 190-200, m.in. na luźnym zbiegu i na spokojnym truchcie na koniec treningu
Te 12 minut szybszego biegu to już luzik, nie wydaje się długo. Strome podbiegi trochę męczą, ale na łagodniejszych nawet nie czuje że to S3

Jutro w planie tez dłuższy bieg, ale już na spokojnie. Trzeba będzie wstawać o 5 żeby zdążyć swoje wybiegać, bo później rodzinna impreza.



Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium