SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Viki - OCR, Trail Running, Hyrox

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 510656

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12209 Napisanych postów 22064 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627771
Ej to nie narzekaj z tym zegarkiem - backup masz:)
Szkoda ze relacji brak….
Przeczytałam wczoraj ten jeden dziennik z ultra - i dziwnie się kończy „ przestało mnie to bawić” …
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020316
Bo długie bieganie w pewnym momencie męczy psychicznie. Ileż można biegać? z czasem już pomimo, że możesz biec i organizm pozwala na trening, to w głowie pojawia się myśl "mogę robić rzeczy bardziej produktywne niż biec przez 4h treningowo".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607888
Paatik o ile mąż mi odda Polara zobaczymy.

Co do ultra, to jest to o czym pisałam, znam nawet osobiście kilka osób które były zafascynowane długimi biegami, biegały dużo na treningach, startowały często w zawodach i w pewnym momencie jakby się wypalili i przestało im to sprawiać przyjemność. Przed tym też ostrzegają w różnych artykułach odnośnie ultra, bo te biegi fascynują, ale bardzo obciążają organizm, trzeba biegać i startować z głową.

Fighter znam też takich co biegają ultra od wielu lat, ale z głową. Najpierw biegali żeby ukończyć, teraz walczą o coraz lepszy czas na tych samych trasach. Ileż można biegać? Nawet całe życie, dopóki zdrowie pozwoli. Zależy co kto lubi.


Zmieniony przez - Viki w dniu 2021-07-23 08:23:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020316
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607888
U mnie dziś będzie dnt, czekam tylko na wieczór aż maluchy pójdą spać i też się położę, muszę odespać chociaż wolałbym poczytać, szkoda że tak mało czasu mam. Wszystkie książki już kiedyś przeczytane, ale z chęcią do nich wrócę wszelkie wskazówki do układania planu treningowego napewno się przydadzą.




Poza tym przejrzałam na szybko stare dzienniki i najlepszy progres w bieganiu miałam przy 4 treningach w tygodniu. Był też okres że próbowałam upchać 5 ale to było z dużo i ciężko było połączyć z przeszkodami. Tak myślę o dodaniu jeszcze jednego, nawet krótkiego biegania, ułatwiłoby mi to też rozplanowanie treningów biegowych w tygodniu.

W sumie tydzień został do urlopu, później 2 tygodnie luźniejsze, choć liczę że będzie sporo biegania. Jak wrócę to zostają 4 tygodnie do MP, ale udział w tej imprezie stoi pod znakiem zapytania, zależy od wielu czynników. Póki co to nie ma jeszcze zapisów, nie wiadomo jaka opłata startowa, jakie godziny, nic. Tydzień później biegnę RMG 6km, a za kolejne 3 tygodnie jest Barbarian, o ile się odbędzie bo pewnie znowu na zimę nas pozamykają
Przez to zastanawiam się jeszcze nad jedynym startem pod koniec sierpnia, z jednej strony nie chce za dużo zawodów ale z drugiej nie wiadomo czy wszystko się odbędzie wg planu. Ciężkie czasy przy planowaniu kalendarza.



Zmieniony przez - Viki w dniu 2021-07-23 12:20:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020316
Polecam audiobooki. Doskonałe rozwiązanie na niedobory czasowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607888
Nie lubię, ja mam pamięć wzrokową, jak przeczytam to zapamiętam, jak słucham to zaraz wyleci z głowy. Poza tym z słuchaniem też ciężko, bo w sumie nie mam takiej chwili spokoju dla siebie, Młody ciągle gada od rana do wieczora
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607888
Jeszcze tak w ramach ciekawostki, w weekend odbędzie się Spartan Race Czarna Góra, trzy dystanse do wyboru - 5km, 10km, 21km.
Ja w tym roku nie planowałam, ale w przyszłym chce pobiec 21km. Wrzucam dla ciekawych mapkę. Jak widać przeszkód zbyt dużo nie ma, zresztą mało jest technicznych, za to trasa wymagająca ze sporymi przewyższeniami.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607888
Dziś też się niestety zapowiada dnt i nie mam na to wpływu za to jutro prawdopodobnie będzie rano bieganie w lasku a popołudniu trening w klubie

Rzuciłam hasło na grupę o jakiś fajnych biegach górskich na początek i okazuje się że tego mam pełno w okolicy M.in. organizator biegu BulletRun organizuje zimowe i letnie edycje Turbacz trail. Także przynajmniej jeden bieg na dystansie 21-35km w przyszłym roku wpadnie, choć biorąc pod uwagę ile jest fajnych biegów to coś czuję że na jednym się nie skończy. Te trasy... coś pięknego i nie chodzi o widoki, ale o zróżnicowany, ciekawy teren



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607888
Tak jak wspomniałam dziś bez treningu za to jutro będą dwa, mam nadzieję że dam radę bo rano planuje ponad 10km po lasku

Poza tym wszystko wskazuje na to, że pierwszy bieg górski pobiegnę w połowie lutego i będzie to zimowy półmaraton namówili mnie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Typ sylwetki - gruszka? Hashimoto, IBS

Następny temat

Plan treningowy upper lower

WHEY premium