SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Nie dać się czasowi

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1945583

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 548 Napisanych postów 901 Wiek 5 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 13242
Paatik
24.09.2021 Aeroby
W czasie jak Wy tutaj sobie rozmawialiście to ja sobie pobiegałam.
Grzecznie, zgodnie z założeniami -miało być 7km. Według "Pobij swój rekord" z planu na 5km - jest to najkrótszy z długich biegów. Ma być pobiegnięte +/- o 1 min-1.5min wolniej od zakładanego tempa na 5km.No to tak wyszło. Jak Garmin bzyknął że juz koniec to byłam wdzięczna.
Jeszcze tutaj na miejscu spróbuję pobiec to 8km zaraz przed wyjazdem - bo u siebie takiej płaścizny nie mam (no mam jak w auto wsiądę).

Jutro coś szybszego, jak zwał tak zwał - albo 3x1000km, albo próba czasowa na 3km. Albo tak ogólnie 5km z szybszymi kawałkami.






Jeżeli z tym bieganiem planujesz akcent, to ja bym go zostawił na nieco dłuższe wybieganie i zrobił go np 5 min trucht + 2 x 15min w tempie startowym na dyszkę (czyli w takim tempie które jesteś w stanie utrzymać przez ok godzinę)+ 5-7 minut schłodzenia. 3x1000 nie wyglada zbyt dobrze. Test na 3km jeżeli dawano nie robiłaś sprawdzianu może być jednak przydatny



Zmieniony przez - Turoń Polarny w dniu 2021-09-25 00:44:35

Zmieniony przez - Turoń Polarny w dniu 2021-09-25 00:46:08
2
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13804 Napisanych postów 23346 Wiek 56 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 636496
25.09.2021 póki co aeroby
Planować to ja sobie mogę…. Noc nieprzespana, chłop rano oburzony, ze on chce „ trenować razem” - jasne, zaraz po śniadaniu bo on się na saunę spieszy. A on trenuje tak jak Czołg albo „lepiej”. Na żadne próby czasowe się nie nadawałam. Wyszliśmy razem, dałam mu fory 1km, poczłapałam trochę - sprawdzając czy mogę gadać - mogłam spokojnie. Ostatnie 2 km trochę szybciej - dwa krótkie odcinki ( nie umiem oczami ogarnąć 200-300m) bardzo szybciej i proba finiszu:)
W parku akita grała w tenisa i oczywiście tak zatęskniłam za Ruda ze juz mi sie głowa z biegania na głaskanie psa przestawiła. I tak to z tym moim sportem jest:)



















Zmieniony przez - Paatik w dniu 2021-09-25 12:55:29

Zmieniony przez - Paatik w dniu 2021-09-25 12:58:16

Zmieniony przez - Paatik w dniu 2021-09-25 13:49:12
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 4917 Napisanych postów 15291 Wiek 50 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1180542
Paatik a jak korona na słowacji? Bo zaczynam myśleć o wyjeździe na narty i tak się zastanawiam czy SK czy jednak PL bo bezpieczniej w kontekście ewentualnych kwarantann obostrzeń itd ;).
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13804 Napisanych postów 23346 Wiek 56 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 636496
Kabo to musisz się przygotować na ortodoxów.
Jest prikaz nosić wewnątrz maseczki, ale nie zwykłe tylko minimum FFP2. Nie wpuszczą do restauracji i do sklepu w zwykłej maseczce chirurgicznej.
Mi to nie przeszkadza, bo generalnie wewnatrz to jestem tylko w swoim pokoju i podczas 2 posiłków. W siłce nikt mi nie kazał ubierać, ale fizjoterapeuci chodzą w maseczkach i prowadzą ćwiczenia w maseczkach.
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13804 Napisanych postów 23346 Wiek 56 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 636496
25.09.2021 DT
Zgodnie z planem.
Próbowałam WL z gumą. Moja guma fioletowa, szeroka jest za mało elastyczna, zeby tak opleść sztangę jak u Jawora. W domu mam jeszcze niebieską, trochę bardziej oporna niż czerwona, ale powinna dać radę. Niestety nie jestem z tych co potrafią szybko:)
Podciągnięcia - próbowałam po 2 powtórzenia, raz wyszło, a za drugim razem tylko sobie nogami pomajtałam w połowie drogi....







Rozgrzewka:
barki z gumą, rotatory z hantlami 2kg, halo z talerzem 5kg i 10kg
WL z guma czerwoną 25kgx2px8s, ok 30'' przerwa
wyciskanie hantli na ławce +: 12kgx4sx10p
narciarz na plecy:1okgx4sx10p
rozpiętki: 4kgx3sx10p
barki na maszynie: 10kgx3sx15p
uginanie na bicka hantli stojąc naprzemiennie: 7kgx12px2s
+ uginanie bicka w oparciu siedząc 8kgx5px2s
+3 podciągnięcia podchwytem
wznosy hantli na tył barku w opadzie: 3kgx3sx15p
spięcia z talerzem 2.5kg leżąc

yt ciągle mieli film z WL z gumą





...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6615 Napisanych postów 9439 Wiek 66 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 350735
Paatik ,samemu to ciężko i trudno naciągnąć fioletową na końcach sztangi i pod ławą ,z czarną już jest trud i wysiłek ,lecz łatwiej
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13804 Napisanych postów 23346 Wiek 56 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 636496
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14523 Napisanych postów 21786 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 619853
Paatik nisko masz ten drążek, przez to podciąganie nie jest w pełnym zakresie ruchu. Tak jest łatwiej, bo startujesz z ugiętych rąk Na początek ok, choć pomijasz moment ściągnięcia i obniżenia łopatek. Ja bym pilnowała, żeby chociaż negatyw czyli ruch w dół był w pełnym zakresie, do całkowitego wyprostu. Możesz sobie nogi ugiąć jak za nisko. Negatywy bardzo fajnie budują siłę pod podciąganie. Możesz też spróbować opuszczać się jak najwolniej albo spróbować izometrii, np. w momencie kiedy w łokciach jest kąt prosty
...
Napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 13804 Napisanych postów 23346 Wiek 56 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 636496
Viki - ok, tutaj mogę jeszcze jedno oczko dać wyżej.
W domu wracam do gum bo ciagle za dużo wysiłku mi to zabiera i właśnie zauważyłam ze barki ciągnę do góry - bez ściągnięcia łopatek
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 1767 Napisanych postów 4335 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1261618
Paatik, próbowałem z gumami i nic to nie dawało. Dopiero jak mi Ajazy kazał robić dłuuuugie opuszczania to ruszyło. Podnosisz się nogami do pozycji z brodą nad drążkiem i walczysz o to, żeby po pierwsze nie polecieć od razu kilka cm w dół a po drugie do wyprostu ramion zejść dopiero po minimum 10sek. Kilka tygodni takich ćwiczeń i z Twoją wagą to będziesz szaleć na drążku aż Fans będzie błagał o filmy
Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

T3

Następny temat

Redukcja, zdrowie

electro
Polecane artykuły