SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie dać się czasowi

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1608336

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12195 Napisanych postów 22041 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627637
Szajba - generalnie rozmawiamy o tym czy w pozycjach odwróconych długie nogi pomagają czy przeszkadzają. Ja uważam ze przy takiej samej sile osoba z długimi nogami ma trudniej. I to mówi moje doświadczenie i cytat z jogina:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
Szajba, ale linoskoczek i rowerzysta mają RÓWNO po obu stronach, a w invertach masz kompletnie inną sytuację. Jak już się upierasz przy tej nietrafionej analogii to daj swojego linoskoczkowi nierówną tyczkę, niech trzyma ją tak, że z jednej strony ma 1/3 długości, a z drugiej 2/3. Albo dodaj metr z jednej strony. No przecież jest dłuższa, powinno być łatwiej, nie?
I tak, chodzi też o siłę, bo musisz mieć siłę, by utrzymać takie wygięcie pleców, by znaleźć równowagę przy długich/wyprostowanych nogach. Plus musisz mieć siłę, by w ogóle podnieść jednocześnie obie nogi w ten sposób. Tak jak trudne jest podniesienie obu wyprostowanych nóg jednocześnie z leżenia, nie odrywając przy tym pleców od podłogi i nie łapiąc się niczego.

W sumie to może rozgryzłam ten spór o silny core, bo możesz mieć słabszą górę brzucha, a silny dół. Przy pressach jednak pracujesz dołem i zginaczami.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Paatik
Szajba - generalnie rozmawiamy o tym czy w pozycjach odwróconych długie nogi pomagają czy przeszkadzają. Ja uważam ze przy takiej samej sile osoba z długimi nogami ma trudniej. I to mówi moje doświadczenie i cytat z jogina:)


Przy takiej samej sile bez wątpienia osoba z długimi nogami będzie miała trudniej. Moja uwaga nie dotyczyła jednak siły a równowagi, gdyż z równowagą Viki ma problemy w tym układzie a nie z siłą. O proszę, poniżej jej wypowiedź

Viki
Paatik masz lżejszy tyłek i dłuższe nogi więc one też działają trochę jak dźwignia. U mnie ciężki tyłek więc jak się mocniej odchyle to on mnie przeważy i lecę na plecy. Do tego krótsze nogi więc inaczej ten ciężar się rozkłada w sumie jak oglądam takie filmiki to tam zawsze są szczupłe laski z małymi tyłkami i długimi nogami


Słowa nie ma o tym że siły brakuje a jedyne problemy to znalezienie środka ciężkości i utrzymanie go w optymalnej pozycji czyli w tym przypadku centralnie w środku trójkąta który tworzą głowa i dłonie. W początkowej fazie ruchu gdy nogi są w pozycji horyzontalnej lub niewiele od niej odbiegającej, środek ciężkości całego układu zawsze będzie niżej u osoby z dłuższymi nogami i nie jest to moje widzimisię ale podstawy fizyki. Co za tym idzie, niżej umieszczony środek ciężkości to lepsza równowaga. Im wyżej nogi w górę tym środek ciężkości będzie bardziej się w górę przesuwał i tu faktycznie, pry wietrznej pogodzie osoba z długimi nogami może mieć trudniej jednak proporcje skali trudności są znacznie mniejsze niż gdy nogi są w poziomie.

Hesia
Szajba, ale linoskoczek i rowerzysta mają RÓWNO po obu stronach ....


Hesia, albo nie przeczytałaś mojego poprzedniego posta albo zrobiłaś to nieuważnie

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12195 Napisanych postów 22041 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627637
Hesia - podkusiłas mnie! Znowu:)
Wyszło, nawet mogłam długo trzymać ale dopiero na filmiku zobaczyłam ze krzywa wieża ze mnie:)
Do poprawki w nowym roku.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12195 Napisanych postów 22041 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627637
30.12.2021 DT
Czemu jestem taka głupia i jak mam dzień wolny to sprzątam, piorę i gotuję??? Po spacerze z Rudą byłam tak padnięta, ze myślałam że w ogóle nie pójdę. Ale siłka ma być zamknięta jutro i pojutrze - więc rozsądek kazał iść.
W trakcie już mi się zachciało, ale ponieważ jest to pierwszy tydzień to nie do końca wiedziałam jakie ciężary, więc chyba mogłoby być ciężej.
Nie wiem jak z tym przysiadem w racku. Jak zwykle się bałam i zaczęłam w wersji ostrożnej 40kg i doszłam do 60kg. Nie wiem jak to wygląda - czuło się ok. Ktoś mi coś podpowie?

Dynamic Day Lower Body
Rozgrzewka: monster walk z gumą 25p, przysiad z gumą cc, cable pull through x15p x2s, pompki jakkolwiek x12p
pompki do ławki x12p

MC 10x1, 30sek. przerwa
Week1 70kg (poszło)
Week2
Week3

Squat negative
Week1 40kgx5px3s,50kgx5px2s, 60kgx5p (chyba to 60 robić)
Week2
Week3

GM
Week1 12x 20kg, 25kg, 30kg, 32.5kg, 35kg (32.5-35kg robić)
Week2
Week3

Suwnica
Week1 plus łącznie 30kg, 5x15p (dodać kg)
Week2
Week3

Dead bug
Week1 2xmax 25/20
Week2
Week3









...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12975 Napisanych postów 20734 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607841
Paatik super ja muszę mieć podparcie dla tyłka bo inaczej leci albo w jedną albo w drugą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
2 zaczepy nizej pls
i łokcie do dołu


Zmieniony przez - KEBUL74 w dniu 2021-12-30 21:46:53
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12195 Napisanych postów 22041 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627637
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
Ekstra! Jak dla mnie piąteczka z plusem. Ale świece już takie są, że się wydaje, że równe, a potem zonk :D

Szajba, serio? "Nie zrozumiałaś"?


Zmieniony przez - Hesia w dniu 2021-12-30 23:20:39
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

T3

Następny temat

Redukcja, zdrowie

WHEY premium