SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie dać się czasowi

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1607859

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12195 Napisanych postów 22041 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627637
Wśród baletnic i kandydatek na baletnice nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o pomysły na rozciąganie... Natomiast nigdy nikt nie mówił niczego o zdrowiu..i to nie tylko w kontekście wagi ale tez właśnie zmuszania ciała do przyjmowania określonych pozycji. Budowanie łuku stopy jest tutaj najlepszym przykładem. Panny potrafią spać w takim specjalnym "gipsie" wyginającym stopę...
Jeszcze możesz podpytać chłopaków od sztuk walki - nie wiem jak sie nazywają konkretnie te w których nóg się używa -oni też mają dzikie patenty na rozciągnięcie - ale tutaj bardziej chodzi o wysokosć kopnięcia i rozciągniecie jak do szpagatu w pionie..
Gdybym się miała dać "zakuć" w jakiś przyrząd to stopniowałabym czas przebywania w uprzęży. Dziwne kompensacje mogą powstać wyżej i nizej od "rozciąganego" stawu.
Ja musiałam korzystać tylko z kostki - właśnie do adaptacji do point. Wpychałam też nogi pod tapczan aby osiągnąć lepsze zgięcie. I potrafiłam z książką koło godziny tak leżeć. Raz dałam sie zakuć w takie rynienki do szpagatu poprzecznego, ale odpuściłam - wolałam sama manualnie się rozciągać.
Popróbuj na ciepło, po saunie, po wygrzaniu na słońcu - na spokojnie, na lampce wina:) Chociaż to się z żylakami kłóci...
Foto poglądowe dla tych co nie czują:)
Szajba - reasumując no limits.










Zmieniony przez - Paatik w dniu 2021-05-11 12:47:02

Zmieniony przez - Paatik w dniu 2021-05-11 12:54:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12975 Napisanych postów 20734 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607839
Boli od samego patrzenia %-(

Paatik a próbowałaś to ćwiczenie z artykułu o l-sit co się siedzi na podłodze, pięty na podłodze a podnosisz tylko tyłek i ewentualnie jedną nogę? Bo mnie tam właśnie tyły ciągną, nogi na razie nie podniosę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12195 Napisanych postów 22041 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627637
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12975 Napisanych postów 20734 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607839
Czyli problem u Ciebie jest taki, że coś jest za słabe żeby te nogi utrzymać w górze (brzuch, zginacze bioder?). U mnie problem to spięte tyły.

Sprawdzę jeszcze jaka jest progresja do l-sit w Skazany na trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 110 Wiek 2 lata Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 23710
Jeśli dobrze kojarzę to unoszenie prostych nog w siedzeniu (osobno i dwie na raz) dobrze robi na lsit. Tylko trzeba siedzieć doklejonym do ściany żeby nie odchylać się w tył


Zmieniony przez - Lu w dniu 2021-05-11 18:34:19
1

Do not try to fight a lion if you are not one yourself

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12195 Napisanych postów 22041 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627637
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Dzięki Paatik za posta wyżej

Z tym l-sit, spróbuj takiej sekwencji.
1.na podpórkach unieś górną część ciała pozostawiając pięty na podłodze
2.zepnij się tak by uzyskać kąt 90 stopni zawarty pomiędzy nogami a tułowiem
3. w tej pozycji wciąż spięta zacznij cofać tyłek do tyłu jednocześnie przesuwając barki do przodu
4. jak już złapiesz balans, w razie potrzeby podciągnij nogi wyżej

U mnie to działa, może zadziała u Ciebie.
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
A jak nie zadziała to nie rozpaczaj.
To ćwiczenie zarezerwowane dla wielkich tyłków i krótkich nóg
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
paula.cw
Nie oglądaj nie ogladaj. Ryczałam jak bóbr niejeden raz na tym filmie :D



ja też ryczałam jak bóbr :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12195 Napisanych postów 22041 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627637
11.05.2021 LEŃ
Nic nie robiłam, stresy maturalne (chociaż wiem,ze nic ode mnie nie zależy) mnie dopadły... Obejrzałam webinar Sowińskiego o zaskakujących faktach o suplach. Wyszłam z niego z potwierdzeniem dla mojej teorii o byciu niesuplową... wit. D i na tym koniec. Podczas słuchania nawet solidne rozciąganie zrobiłam. Gorzej, ze potem popłynęłam w świat czekoladek i kanapek z kiełbasą. I tak dałam doopy po całości. A film o gimnastyczkach oglądałam - co za paradoks!

12.05.2021 DT
Wczoraj znowu zamieszanie. Spacer z Młodą był, potem wyciągnęłam Asa który już zakończył matury na siłkę. Obiecałam, ze tylko 15 minut go pomęczę - ponoć męczyłam 25, bo skurczybyk nastawił sobie timer jak wchodził na siłkę. Bardzo nie chciałam go zniechęcić, a że mięśni nie ma w ogóle i chęci żeby miec też nie - to walczyliśmy z gumami, krzesełkami, trzymaniem sztangi, talerz dookoła głowy, wykroki etc.
Jak Młody se poszedł to miałam w planach Lsita i podobne. Po 10 minutach i kilku podejściach, zaczęłam się rozkręcać i zaczęła się schodzić rodzinka z poprzedniego razu. Szybko skończyłam matę i porwałam sztangę bo wiedziałam, ze jak 4 osoby przyjdą od nich i ja piąta to nie bedzie czym ćwiczyć w ogóle.
Zrobiłam taki misz masz - grunt,ze były plecy (pendlay row +20kg 5x5, gorrila row KB 10 i 12kg), trochę WL, wyciskanie hantli na ławce+, arnoldki, wykroki z talerzem 10 kg nad głową i był brzuch. Na dzisiaj został tyłek i krzesełko.
Z Lsitem wiem na pewno, ze nogi mogę ładnie prostować, jak mam tylko tyłek oderwany to nózki pięknie pracują na zmianę. Razem - nie ma opcji. Próby zrobienia na paraletkach z nogami zgiętymi - coś tam coś tam zaczyna się dziać.

@Szajba - ja mam relatywnie długie ręce i normalny tułów. Więc na pewno bardziej mi to pasuje "antropometrycznie" niz przysiad. Gorzej, ze długie nogi chyba też nie pomagają - bo dźwignia dłuższa....

Chciałam zobaczyć co mi ze stania na rękach zostało - bo Viki i pan Jan i 6ripley chcą wracać do tematu - ale już na koniec siły nie miałam. Może dzisiaj?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

T3

Następny temat

Redukcja, zdrowie

WHEY premium