SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie dać się czasowi

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1608578

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wracając do biegania -- a dlaczego boisz się pochylenia do przodu? Naturalnie się trochę wychylamy przy szybszym biegu, wtedy grawitacja pomaga nam w biegu. Teraz nie mam czasu szukać, ale naoglądałam się filmików o postawie w bieganiu i tam podkreślają, że wychylenie jest dobre, o ile to wychylenie całego ciała, a nie że się ktoś garbi. Pobiegaj chwilę bardziej na palcach, wychyl się tak, żebyś miała wrażenie, że jak nie postawisz szybko następnego kroku to się przewrócisz (no, ale bez przesady oczywiście, patrz przed siebie, głowa do góry etc.). Wypróbuj kilka rzeczy, ignorując na moment prędkość, a zobaczysz, jak ciało pracuje w biegu i ile można naprawić/zepsuć. Jak znasz dobrze angielski to pooglądaj The Run Experience na YT (zwłaszcza filmiki z tym brodatym facetem, bardzo wyraźnie mówi i dobrze tłumaczy).
Jak masz problem z bieganiem z pięty to spróbuj pobiegać bez butów. Nie ma opcji, żebyś bez mięciusiej poduszeczki buta chętnie stawiała stopę na pięcie zamiast na śródstopiu ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12197 Napisanych postów 22044 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627653
Krycha - nie zrozumiałaś mnie - ja chcę się pochylić i wydawało mi się, ze to robię - a nie widać tego na foto. Biegam raz w tygodniu/maszeruje w minimalistycznych... Filmiki znam.
Swoją drogą fajny jest rozdźwięk między tym jak człowiek myśli ze coś robi - a jak to w rzeczywistości robi...

Nie usłyszałaś nigdzie na tych filmikach czemu to kręcenie nogą wychodzi? Skąd to sie bierze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12197 Napisanych postów 22044 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627653
07.06.2020 SIŁA!
Miska uzgodniona - wprawdzie wolałabym extra kalorie przejeść w tłuszczach niż węglach, ale co mam zrobić? Słuchać się wypada mądrzejszych..
Z tej okazji rano wpadło śniadanie chłopa- no może włoskiego chłopa:) Gorgonzola leżała w lodówce od początków maja, juz sie przeterminowała - zamiast sosu do makaronu (tam byłaby w towarzystwie śmietany i masła) - wpadła do zapiekanki.
Potem próby z planem od Bziu. Uprzejmie proszę o wymianę wiosła hantelką - mam wrażenie ze wszystko wiosłuje tylko nie plecy... Mam taką maszynę co podparcie daje pod klatkę i mogę tam wiosłować. Czy z TRX to o to chodziło? Coś z tym sterczącym tyłkiem zrobić?
Przed covidem nie umiałam siadać, ale sie uczyłam - po covidzie to była masakra, bujało na prawo/lewo, przód/tył. Trochę z gumą na kolanach jeszcze próbowałam na tych 12tkach. Pierwsze koty za płoty...







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
może za małą hantlę wzięłaś, weź 15tkę to poczujesz czy plecami wiosłujesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
Ja mam dokładnie ten sam problem z wiosłowaniem hantlą. Wiele miałem podejść pod to ćwiczenie i nigdy mi się nie udało tak, żebym był pewien że pracują plecy a nie co innego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5939 Napisanych postów 9100 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 346000
ruski czołg
Ja mam dokładnie ten sam problem z wiosłowaniem hantlą. Wiele miałem podejść pod to ćwiczenie i nigdy mi się nie udało tak, żebym był pewien że pracują plecy a nie co innego.


Wiosło powyżej40kg na rękę ,z takim ciężarem więcej ruchów ,pięknie się czuje ,a z przytrzymaniem w górnej fazie po dociągnięciu ,czuje się podwójnie
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7300 Napisanych postów 12496 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87772
To ćwiczenie do łatwych nie należ jak chce sie je poczuć w odpowiednim miejscu co innego na wynik ( uniesiony ciężar ).
Kombinuj z ustaieniem i przyjęciem odpowiedniej dla siebie sylwetki .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12975 Napisanych postów 20734 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607844
To jest świetne ćwiczenie, ale trzeba mieć świadomość ciała i pracujących mięśni, trzeba je po prostu wyczuć. I tak jak Jawor napisał pięknie wchodzi w plecy Ruch powinien wychodzić z łopatki, jak łopatka się cofa to ręką idzie jak trzeba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2096 Napisanych postów 2464 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 29237
To z TRX fajne jest na brzuch,bjuz jakiś czas temu u Bziu podpatrzyłam. Z wiosłem jednorącz też się musiałam nauczyć obchodzić. To trzeba wyczuć, ale potrzeba konkretnego obciążenia.. może nie 40 kg, ale 12/16.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Paatik
Nie usłyszałaś nigdzie na tych filmikach czemu to kręcenie nogą wychodzi? Skąd to sie bierze?


Nie, ale będę o tym pamiętać i jak coś gdzieś zobaczę to dam znać :)

Sama specjalnie w trakcie biegu czasem przeglądam się w wiatach przystankowych czy oknach wystawowych i chociaż nie zauważyłam jeszcze większych problemów to jednak zawsze człowiek sobie wyobraża, że biegnie jak ta łania, a tu jakiś żółw człapie XD


EDIT
W sumie mam coś takiego:


Powód: rotacja w biodrze, kolano leci do środka, stopa na zewnątrz.
Rozwiązaniem jest wzmacnianie "external rotators and abductor muscles" oraz mięśni pośladkowych.



Zmieniony przez - Kry-cha w dniu 2020-06-07 17:26:47
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

T3

Następny temat

Redukcja, zdrowie

WHEY premium