SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie dać się czasowi

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1609078

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12196 Napisanych postów 22045 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627665
22.03.2023 DT
Jakiś w miarę normalny dzień się trafił. Wreszcie.
Siłka była, przed siłką miałam chwilkę żeby odpocząć. Niestety czas mieliśmy ograniczony, więc trochę "na wariata" - bez pilnowania przerw. Zapomniałam też o pasie i magnezji do trapka.
Pauzy chciałam nauczyć się kontrolować, ale było tyle ludzi i łażenia po całej siłce szukając talerzy (a przy HT i trapku akurat było czego szukać), ze jakoś te przerwy zależały od właśnie długości poszukiwań obciążenia.
Następnym razem muszę trochę lepiej się rozgrzać. Byłam po spacerze z Ojką, ale to kiepska rozgrzewka. 5' orbitka z obciążeniem 6 jednak lepiej rozgrzewa doły. Mogłabym też robić 2 serie tego pull through.
HT - zadowolona jestem, bo ruszyłam do przodu. Fakt, więcej niż 6p na 120kg bym nie zrobiła. No i miał być na końcu AMRAP na 100kg - ale to już tak byłam w głowie zmęczona, że wynegocjowałam sama ze sobą te 12p i skończyłam. Madzia - jak rozpisać następny trenio z HT? Przesunąć te duże ciężary o 5kg? było 110/115/120 - próbować zrobić 115/120/125? Rozgrzewkowe 70 i 100? nie wiem czy dam radę 125 na 6p.
Bułgary - czysto edukacyjnie kombinowałam. Najwygodniej z workiem na plecach, najbardziej czułam cieżar jak miałam KB trzymany przy klatce piersiowej. Ustawienie takie jak Night zapodał.
Trapek - nie robiłam od grudnia. Siła to była, ale od 6p w górę to wydolnościowo makabra. Coś pokombinuję, żeby jednak więcej zabawy było w tym zakresie 6-12p, a nie jak mnie ciągnie 1-3.
Brzuch - tutaj zmiany są konieczne. Teraz rusza krata na lato w 35+. W konkursie nie startuje, ale chętnie bym ćwiczenia konkursowe na brzuch robiła. Może jakąś większą motywację na ten brzuch złapię, bo póki co to najlepiej mi się brzuch bojkotuje...

Miska - 2 tysie
Kroczki - ponad 7 tys.
Waga dzisiaj rano - 63.5kg - czyli jakiś 1 kg w dół od czasu kiedy zaczęłam się pilnować.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12975 Napisanych postów 20734 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607850
Muszę zobaczyć co tam w KNL wymyślili bo też bym chętnie porobiła coś ciekawego na brzuch
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12196 Napisanych postów 22045 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627665
Na razie widziałam scyzoryki - nie wiem czy 1 zrobię i unoszenia nóg w zwisie.
Ja generalnie z wszystkimi ćwiczeniami na brzuch to mam problem że mnie lędźwia bolą. Muszę kombinować z dociskaniem do podłogi, wtedy zdarza mi się jakoś ten brzuch poczuć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3371 Napisanych postów 4368 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108353
Patik, ja to bym ewidentnie przesunela o 5kg te ciezary w HT, najwyzej ci nie wyjdzie, ale 5kg to nie jest duzy procentowy wzrost ciezaru, bardziej glowa moze protestowac :) mozesz tez wydluzyc przerwe miedzy seriami, ja np w ogole nei mierze przerw tylko robie jak czuje sie zregenerowana po pierwszej serii, czasem jest to nawet ok. 4 min. Wiec mysle ze to by u ciebie napewno pomoglo jak przerwy robisz krotkie.

Ja miedzy tymi seriami to generalnie chodze duzo, moze to tez tak pomaga calkiem nie ostygnac miedze seriami jak przewa dluzsza, bo kroki nabijam, w ogole nei siedze na silce jak mam trtening, dzieki temu spokojnie te 10 tysi nabijam w dzien treningowy :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12196 Napisanych postów 22045 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627665
23.03.2023 FIKANIE
Po pracy wymyłam kilka okien w starym domu i poczułam przypływ energii:) Fajnie jak rezultat pracy widać, wtedy człowiek ma jakies takie poczucie sprawczości:)
Już się nauczyłam nie liczyć na to, ze któryś z moich synów zauważy, że okna umyte - więc nic mi nie zepsuło humoru.
Uciekłam na godzinkę na siłkę - pofikałam, a dawno już nie było fikania. Szpagat jeszcze wchodzi - ale przerwa definitywnie mu nie pomogła. Stanie - jak stanie- progresu nie widać, regresu też nie - rzeźbię dalej.
Spróbowałam te scyzoryki do KNL - jakoś tak wszystko czuję, tylko nie brzuch. Najlepsze czucie brzucha to mam jak dead buga robię. Ale tam to się musze koncentrować jak na maturze, żeby ten brzuch trzymać. Spróbowałam też podciągania nóg w zwisie - mamy takie fajne rękawki, one eliminują słabość chwytu. Można się skupić tylko na brzuchu. Trochę powisiałam w hollow body, trochę ugiętych nóg popodnosiłam, próbowałam też proste nogi unosić. Coś tam faktycznie w brzucholcu czuję - może jest szansa, że na jakiś czas to ćwiczenie mnie "chwyci" i nie bedzie bojkotu brzucha.
Zawsze próbuję znaleźć chociaż jedno ćwiczenie brzucha, które mnie nie zniechęci. Póki co allachy jeszcze jakoś robię, ale reszty serdecznie nie znoszę.
Z brzuchowych rozkmin bedzie kontynuacja.

Miska - 2000
Kroczki - 9700
Fitatu pokazało mi info, że 25 dni z rzędu wpisuję grzecznie miski. Zbudowana jestem:) Kroczki też jakoś idą - dobrze,że ten leń co go miałam w styczniu i lutym plus choroba odpuścili.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Paatik

Bułgary - czysto edukacyjnie kombinowałam. Najwygodniej z workiem na plecach, najbardziej czułam cieżar jak miałam KB trzymany przy klatce piersiowej. Ustawienie takie jak Night zapodał.




Ja osobiście stawiam troszkę wyżej nogę zakroczną niż na tym filmie który wrzucałem. Myślę że u mnie jest to wysokość 4 gumowanych talerzy olimpijskich 25 kg. Poza tym stopy stawiam na szerokość bioder a nie węziej (na filmie wyglądało na węziej). Fajną opcją jest ustawienie stopy nogi wykrocznej lekko do wewnątrz - dosłownie kilka stopni. Poprawia to stabilizację i sprawia że lepiej czuć czwórkę a nie pośladek. I jak się trzyma dwie sztangielki to tą w ręce od strony nogi trenowanej trzymam prostopadle do płaszczyzny ciała, natomiast tą od strony nogi zakrocznej skręcam do wewnątrz i "przyklejam" do uda - dzięki temu ona staje się jakby częścią ciała i ułatwia trzymanie stabilnej pozycji.

Jest dużo takich dupereli które ostatecznie przekładają się na większą łatwość robienia tego ćwiczenia. Ten film który wrzucałem to właściwie obrazował tylko to niższe ustawienie nogi zakrocznej. Poza tym brakuje w nim wielu porad co do optymalizacji techniki. No i gość który tam pokazuje ćwiczenie siada płytko - uważam ze za płytko jak na taki ciężar którego używa.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12196 Napisanych postów 22045 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627665
Mój step też był wyższy.
Z tego filmiku jedna rzecz była dla mnie odkryciem - aż wstyd sie przyznać - żeby 90% cc trzymać nad nogą wykroczną. Myślę, ze ja próbowałam 50/50.
Przyklejenie hantelki do uda nogi stabilizującej - zapamiętam!
Skręcenie stopy do wewnątrz - spróbuję, ale jakoś tak intuicyjnie się wzdrygam bo mi się wydaje, ze jak palce do środka to coś zaraz się w kolanie popsuje...

Night - nagram te moje próby jak tylko poczuję się stabilnie w tym ćwiczeniu. Z workiem mi się podobało najbardziej.


Zmieniony przez - Paatik w dniu 2023-03-24 09:24:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
te palce stopy dajesz dosłownie minimalnie do wewnątrz. Wypróbowane na wielu osobach i dla wielu to był tzw. game changer - szczególnie dla osób z problemem z utrzymaniem stabilnej pozycji. Ja to mam takie "zboczenie" że lubię sprawdzać co da zmiana różnych detali techniki danego ćwiczenia. Nie polecałbym nikomu niebezpiecznych rzeczy - a są też takie ćwiczenia w których pewne małe zmiany mogą być bardzo, bardzo szkodliwe i czuć to już po dosłownie kilku powtórzeniach. Przerobiłem wiele takich problematycznych eksperymentów - ale to tylko na sobie i nigdy nie polecę ich powtórki komukolwiek a jak widzę że ktoś nieświadomie je robi to zwracam uwagę żeby to poprawił.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3371 Napisanych postów 4368 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108353
Paatik
Mój step też był wyższy.
Z tego filmiku jedna rzecz była dla mnie odkryciem - aż wstyd sie przyznać - żeby 90% cc trzymać nad nogą wykroczną. Myślę, ze ja próbowałam 50/50.
Przyklejenie hantelki do uda nogi stabilizującej - zapamiętam!
Skręcenie stopy do wewnątrz - spróbuję, ale jakoś tak intuicyjnie się wzdrygam bo mi się wydaje, ze jak palce do środka to coś zaraz się w kolanie popsuje...

Night - nagram te moje próby jak tylko poczuję się stabilnie w tym ćwiczeniu. Z workiem mi się podobało najbardziej.




Zmieniony przez - Paatik w dniu 2023-03-24 09:24:44


Patik, nagraj, pewnie, ale ja uwazam ze ty zdecydowanie za duzo rozkminiasz takie detale malo wazne, ustawaisz sie tak zeby ci bylo wygodnie i nic nie bolalo, czy palce troche dasz tak a troche inaczej to nie ma znaczenia, jak nacisk na noge wykroczna /zakroczna bedzie 50/50 to sie nic nie stanie, moze zbudujesz 50g miesnia mniej ale jak bedziesz progresowac ladnie nawet w takim 'nieoptymalnym' rozlozeniu nacisku to i tak bedziesz miala efekt. Po prostu rob, porobisz ze 3-4 treningi to ci sie samo wyklaruje jak ci bedzie lepiej i bedziesz sobie modyfikowac lekko, a ty szykujesz sie technicznie do tego bulgara jak na olimpiade.

Btw ja te wersje co Night pokazuje robilam jako po prostu deficit split squat, a to teraz sie okazuje ze to po prostu klasyczny bulgar :) bulgary to ja zawsze robilam wlasnie z noga wyzej, tak jest trudniej znacznie, troche w wiekszym zakresie sie pracuje, ale moze to w ogole jest niepotrzebne i nic nie daje? Dlatego ja wolalam przy tych moich bulgarach z noga wysoko trzymac sie czegos jedna reka, np racka, a w drugiej trzymac ciezar, ale przy tymch deficytowym split squacie to rzeczywiscie nei ma takiej potrzeby bo rownowaga jest znacznie lepsza :)

Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 24.03.2023 10:13:29
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12196 Napisanych postów 22045 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627665
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

T3

Następny temat

Redukcja, zdrowie

WHEY premium