SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie dać się czasowi

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1595654

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627363
Zaraz zaraz - jest zaplanowany w tygodniu jeden bieg godzinny, powoli przerodzi sie w 1.15 etc. Jako ekwiwalent wybiegania - nioby sią ma baza tlenowa budować. Po drugie jest zaplanowany jeden bieg typu 5km, gdzie powinnam kombinować z włączaniem szybszych odcinków i ogólne uczenie się znoszenia wysiłku bardziej na maxa. I ma być 3 trening - albo podbiegi itp. nastawione na siłę, albo jakieś interwały ze "sprintem" etc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282904
_Szajba_
Ja człek oświecony jestem, ale znajomość różnych terminów biegowych, nawet w kilku różnych językach w samym bieganiu przydaje się tylko po to by mijając innego biegacza pozdrowić go odpowiednio: hej, hello, cześć, ewentualnie burknąć coś pod nosem


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12964 Napisanych postów 20722 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607721
Paatik bądź czujna, bo Kabo się szykuje na bieganie 4-5x
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2096 Napisanych postów 2464 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 29237
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627363
Tsu - no jak? Zabetonowana.
Ale zwiałam z kuchni na wszelki wypadek, zaraz po tym jak Wam miskę wrzuciłam:)


Zmieniony przez - Paatik w dniu 2020-05-07 12:56:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627363
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22570 Napisanych postów 11131 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356162
Paatik, poczytać fajnie, mi Daniels też sporo rozjaśnił, ale niepotrzebnie komplikujesz. ;)

Do pobiegnięcia 5 km w pół godziny nie potrzebujesz ani Skarżyńskiego, ani Danielsa. Nie szykujesz się na połówkę, maraton czy mistrzostwa dzielnicy.

Wystarczy regularne bieganie 3x w tygodniu spokojnym i równym tempem. Po kilku tygodniach dorzucisz jakieś przebieżki/fartlek i styknie.
1

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627363
Ghorta - ja tak delikatnie się zapytam, czy Ty myślisz, ze mój wyścig z Kabo to będzie ukoronowanie mojej kariery lekkoatletycznej, czy może dopiero początek?:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22570 Napisanych postów 11131 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356162
W obu przypadkach moje rozwiązanie powinno się sprawdzic.

Jak będziesz po ściganiu się z Kabo chciała biegać dalej albo/i szybciej, to wtedy można kombinować z planami od zawodowców pisanymi dla zaawansowanych.

A jak po prostu zechcesz biegać dla kondycji, żeby Cię dyszka nie zabiła, to nie ma sensu komplikować. Przechodziłam przez to, nie ma co iść z armatą na muchy. ;)


Zmieniony przez - Ghorta w dniu 2020-05-07 13:52:05

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12964 Napisanych postów 20722 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607721
Ja uważam, że jak ktoś biega tylko dla zdrowia to ok, wystarczy sobie truchtać dla przyjemności bez książek. Ale jak się chce to bieganie urozmaicić i ma trochę ambitniejsze cele to warto poczytać co i dlaczego, chociażby po to żeby mieć świadomość jak to wszystko działa. Nie trzeba odrazu brać się za skomplikowane plany. Zresztą Skarżyński ma nawet plany do dychy w godzinę, co dla osoby regularnie biegającej nie jest jakimś wielkim wyczynem. Fajnie opisuje na jakimi etapie przydają się konkretne środki treningowe i dla początkujących wcale ciężkich, skomplikowanych treningów nie zaleca. Więc przeciwnie, ma raczej ostrożne podejście, często ostrzega przed kontuzjami, zbyt ciężkimi treningami i objaśnia jakie działania mogą przynieść więcej szkody niż pożytku.
Ja żałuję, że nie poczytałam wcześniej, bo straciłam całą jesień i zimę na chaotyczne plany z internetu, które nic nie dały.

Ps. Plan do dychy w godzinę u Skarżyńskiego wygląda tak, że jest spokojny trucht 30-60 minut 3 x w tygodniu. Później raz w tygodniu dochodzą przebieżki a zamiast jednego truchtu można zrobić kros. To nie jest wcale zaawansowany plan ale to też trzeba zrozumieć, że nie ma co kombinować i często najlepsze są najprostsze rozwiązania. Dlatego warto poczytać.


Zmieniony przez - Viki w dniu 2020-05-07 14:12:58
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

T3

Następny temat

Redukcja, zdrowie

WHEY premium