SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie dać się czasowi

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1613521

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3384 Napisanych postów 4391 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108583
A jakie tam masz normy, bo moga roznic sie miedzy labami.

No pewne rzeczy, bole czy gorsze dni beda sie pojawiac jak trenujesz intensywnie, u jeszcze zyjesz normalnie, praca, stresy, jak to w zyciu. Ale widzisz, bole minely, bieg rekorodowy, wiec wyglada na to ze jest dobrze

Wit d ja suplenetuje caly rok, 2500 iu codziennie, w okresie zimowym czasem co drugi dzien 5000. Poziom mam ok. 80-90. Mysle ze w Polsce tez nie zaszkodzi caly rok brac, jakas tam dawke podtrzymujaca cale lato. Sprawfzic 1 raz w roku poziom.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1813 Napisanych postów 2920 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 73561
Paatik sorki , że zaśmiecam.




"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1813 Napisanych postów 2920 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 73561
Kiedyś jak robiłam Wit d to chyba 21 miałam, w każdym bądź razie wiem, że trzeba suplementowac. Dzięki Madzia. Bo już się zastanawiałam czy do lekarza iść...

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3384 Napisanych postów 4391 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108583
No to tylko troszeczke ponizej normy, jak sie dobrze czujesz, normalnie, i jak wszystko inne jak trzeba, to nie masz sie czym martwic, mozesz sobie ew. powtorzyc za miesiac jak to nie jakis problem, zebys miala pewnosc, ale jak nie ma objawow, to nawet kontrola nie jakos bardzo potrzebna.
Mysle ze jakbys poszla do lekarza to powoedzialbymci wlasnie to. Ew. zebys moze sie oszczedzala bardziej
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1813 Napisanych postów 2920 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 73561
I to jest myśl Madzia, podoba mi się, żeby się tak trochę pooszczedzac
1

"Mówisz, że możesz – to możesz. Mówisz, że nie możesz – to nie możesz. Więc sobie wybierz". Mistrz Zen Seung Sahn

https://www.sfd.pl/Dziennik_biegowy_Nadine-t1196269.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607888
Co do żelaza to zgadzam się z Madzią, warto robić razem z poziomem ferrytyny (ja zawsze sprawdzam oba parametry).
Też muszę w końcu badania zrobić, coś czuję że u mnie znowu żelazo i ferrytyna za nisko.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12212 Napisanych postów 22070 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627793
Viki - poziom ferrytyny to nie zawsze jest prosta informacja o magazynie żelaza w organizmie. Czasami też o stanie zapalnym bo to marker ostrej fazy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12212 Napisanych postów 22070 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627793
20.09.2022 DT
Wreszcie jakiś trening z prawdziwego zdarzenia. Powoli będę szła w kierunku góra/dół i powoli rozpędzamy siłę:)
Wczoraj klatka/plecki/tricek. Tricek tak rehabilitacyjnie, zeby nie daj B nie przesadzić i żeby ból nie wrócił. Jeszcze podciągać się bałam, ale już od kolejnych treningów góry podciąganie wraca.
WL: 20kgx12p, 25kgx12p, 30kgx10p, 35kg x8p, 40kgx1px8s (już dziewiątej bym sama chyba nie zrobiła)
przenoszenie hantla 10kgx12px3s
unoszenie hantli przodem przy ustawionych łopatkach jak do wyciskania 3kgx12px3s
wiosło na maszynie: drabinka, doszliśmy do +50kg x 6p (już naprawdę ciężko było)
ściąganie drążka: 20kgx12px3s
tricek: francuz oburącz x12p drabinka od 6 do 12kg
brzuch
To przenoszenie hantla i ściąganie drążka to tak robimy lightowo - żeby tylko rozciągnąć i krwi dopompować po "sile":)
Za tydzień spróbujemy 40kgx2p - bo ja mam taką głupią głowę, ze się ciagle boję - chociaż wiem, ze wycisnę. Podejrzewam,ze drugie powtórzenie wyjdzie lepiej niż pierwsze... Zobaczymy. A potem albo 40kgx1x10p, albo dokładamy. Tylko na tej siłce nie ma maluchów i trzeba będzie dołożyć do 42.5kg i to na razie moze być trudno robić na 8-10s...
Zmęczona i zadowolona wyszłam. Lubię tak:)

Dzisiaj w planach MC i pompowanie tyłka. Zobaczymy czy podniosę coś więcej niż 85kg (zeszły tydzień). Kiedyś 90kg szło...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607888
Paatik
Viki - poziom ferrytyny to nie zawsze jest prosta informacja o magazynie żelaza w organizmie. Czasami też o stanie zapalnym bo to marker ostrej fazy...


Ja mam i żelazo i ferrytyne nisko, czasem żelazo poniżej normy, tak mi się zrobiło po pierwszej ciąży i zostało. Suplementacja na chwilę podnosi żelazo, ale jak przestaje brać to znowu spada.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3384 Napisanych postów 4391 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108583
Niska ferrytyna nie jest diagnostycznym wyzwaniem, bo niska oznacza prawie zawsze male zapasy zelaza, gorzej jak jest wysoka, to wtedy rozne przyczyny moga byc, infekcja, inne choroby, wtedy trzeba spojrzec szerzej tez na inne wyniki i objawy.
Ja tez mam niska dosc ferrytyne, mimo suplementacji slabo idzie w gore, tak mam od kilku lat, najchetniej bym podniosla sobie zeby jakies wieksze rezerwy zelaza miec, ale ciezko, poza tym dluga i wysoka (dawka) suplementacja zelazem nie jest dobra dla jelit. Ale od 2-3 tygodni testuje nowy sposob, biore razem z laktoferyna 250mg x 1 na poprawe wchlaniania, sprawdze po 2-3 miesiacach czy jest lepiej. Podobno tez sama laktoferyna moze super poprawic poziom zelaza/ferrytyny bez suplemetnacji zelazem, po prostu lepsze wchloanianie zelaza z pozywienia.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

T3

Następny temat

Redukcja, zdrowie

WHEY premium