SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie dać się czasowi

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1600124

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1762 Napisanych postów 3274 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 54991
nefretam
Dziewczyny, wy wszystkie robicie ten mostek w wyciskaniu?



Ja nie robię .łatwiej mi się robi bez . Tylko , że ja póki co nie przekroczyłam 32.5kg . Może.im większy ciężar tym bardziej mostek pomaga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3355 Napisanych postów 4343 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108100
Trzeba zawsze troche mostkowac, glownie dla ochrony barkow, lepszej stabilizacji, bezpieczniej wiecej kg podnosic, ale np w takim tteningu sylwetkowym, hipertroficznym zbyt mocne mostkowanie nie jest korzystne, chociazby przez krotszy zakres ruchu, troche gorsze hipertroficznie, chyba inaczej teoche klata pracuje, no ja np robie teoche za duzy mostek na obecne potrzeby, ale to nie robi u mnie az takiej roznicy wiec moge taki robic poki co.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
marta894
nefretam
Dziewczyny, wy wszystkie robicie ten mostek w wyciskaniu?



Ja nie robię .łatwiej mi się robi bez . Tylko , że ja póki co nie przekroczyłam 32.5kg . Może.im większy ciężar tym bardziej mostek pomaga


Ja nie przekroczyłam 25kg : p
Tak z ciekawości sobie spróbuję, chociaż nie wiem czy to zdrowe dla lędźwiowego kręgosłupa...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3355 Napisanych postów 4343 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108100
Mostkowanie prawidlowe nie ma nic wspolnego z odc ledzwiowym, wiec nie jest niekorzystne. To nie jest lezenie z wygieciem w paląk, bo mostkowanie na tym nie polega, no i nie musisz (a nawet nie powinnas) az tak mostkowac jak trojboistki, wystarczy lekko mostkowac odpowoednio ustawiajac lopatki i odc piersiowy aktywujac najszerszy, ale to najlepiej jakby ci ktos kumaty po prostu pokazal na zywo
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Mostek na odcinek lędźwiowy nie zaszkodzi. Nad jego pogłębieniem można sobie sukcesywnie pracować - jeśli celuje się w rekordy na ławie. Bez mostka łatwiej uszkodzić barki/rotatory. Ale też są osoby które mają taką budowę i tak rozmieszczone przyczepy że mogą cisnąć zupełnie na płasko i niczym to nie grozi. To jest też dość indywidualna kwestia.
2

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607784
Ja swoje rekordy robiłam leżąc płasko jak naleśnik, 60kg wtedy poszło
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3355 Napisanych postów 4343 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108100
nightingal
Mostek na odcinek lędźwiowy nie zaszkodzi. Nad jego pogłębieniem można sobie sukcesywnie pracować - jeśli celuje się w rekordy na ławie. Bez mostka łatwiej uszkodzić barki/rotatory. Ale też są osoby które mają taką budowę i tak rozmieszczone przyczepy że mogą cisnąć zupełnie na płasko i niczym to nie grozi. To jest też dość indywidualna kwestia.

Tu bardziej chyba wlasnie chodzi czy umiesz stabilnie lopatki utrzymywac, wtedy moze to wygladac tak ze niby wyciskasz na plasko, ale jednak tam jest stabilizacja jak trzeba. Ostatnio sluchalam wodyna jak wlasnie mowil o tym, ze w zwiazku z trybem zycia i problemami z postawa u wiekszosci osob (tendencja do protrakcji i elewacji lopatek) bedzie to b.dobre zalecenie dla wiekszosci by wlasnie robic swiadoma depresje i retrakcje i te lopatki stabilizowac (czyli robic mostek, nawet maly), to o wiele mneijsze ryzyko kontuzji i duzo sie na tym nie traci.
Mysle ze to slowo mostek zle sie kojarzy, bo wiele osob od razu widzi trojboistow (z reguly tych z niskich kategorii wagowych i kobiety) ktore leza wygiete w luk, a to przeciez jest skrajna postac mostka i dla wiekszosci w ogole niepotzrebna.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3355 Napisanych postów 4343 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108100
Viki
Ja swoje rekordy robiłam leżąc płasko jak naleśnik, 60kg wtedy poszło

Duzo osob wyciska na plasko i ma wyniki do pewnego momentu, podobnie jak duzo osob robi nieoptymalnie przysiad i inne cwiczenia, tez maja wyniki, ale to czesto do czasu albo do pewnego wyniku. Tobie sie udalo tak wyciskac i nie masz problemow z barkami, ale duzo osob ma potem bole, ograniczenia, nie mozze robic tego czy tamtego cwiczenia na braki, bo bola itd. Tu chodzi o to by starac sie po prostu zoptymalizowac ruch i uniknac kontuzji jak sie chce dlugo cwiczyc, ciezko z zachowaniem zdrowia :) ja juz stara jestem, to dlatego zwracam uwage na takie rzeczy, ja juz nie moge pozwolic sobie na bycie slaba i na slaba technike :)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12179 Napisanych postów 22021 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627492
Ja po prostu wolę z mostkiem i tyle - łatwiej mi utrzymać łopatki w miejscu. Night, Madzia - przy wyciskaniu wąskim na tricek - nie robi się mostka - lub robi mniejszy, prawda?
A na skosie + też staram się zrobić "mostek" - chociaz tutaj to trochę inaczej wygląda. Madzia - jakiś komentarz?

I nadal mnie nurtuje to prawidłowe ściąganie sztangi, jesli jets relatywnie cięzka i nie ma podawacza. Jawor - ty Tak jak Madzia i ajazy - ze pupa w powietrzu moze być. Night - a Ty? Jest jakiś problem jak się pupę kładzie dopiero jak sztanga już wyniesiona? To prawda, ze dłuzej ten ciężar trzeba utrzymać. U mnie to jeszcze dochodzi potrzeba pomyślenia i koncentracji czy wszytsko mam na pewno tak jak powinnam:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345943
Kładziemy się na ławie ,łączymy łopatki,ściągamy pod siebie,nogi mocno wbijamy w podłoże ,tyłek leży na ławie jakby nie leżał,całe ciało w spięciu i chcąc nie chcąc mamy mostek większy lub mniejszy ale jest nie każdy jest mobilną baletnicą jak Paatik ,lub potrafi się giąć jak młoda brzózka na wietrze. I taki mostek jest dla nas w większości wystarczający jest w nim i siła i bezpieczeństwo
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

T3

Następny temat

Redukcja, zdrowie

WHEY premium