SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie dać się czasowi

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1583403

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12931 Napisanych postów 20699 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607486
Ja HT często robię w wersji gdzie ruch do góry jest normalnie, u góry przytrzymanie a opuszczanie jednonóż do tego dużego ciężaru nie trzeba żeby w tyłek weszło.

Madzia każdy jest inny, to co dla jednego będzie mało dla innego może być dużo. Ja nigdy 100kg w HT nie miałam, nawet robiąc priorytet na tyłek.


Zmieniony przez - Viki w dniu 2022-08-19 22:14:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3264 Napisanych postów 4262 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 106980
Niezaleznie jak sie robi trzeba progresowac, ciezarem, objetoscia, ale trzeba. Bo inaczej nic nie urosnie. Tzn cos tam zawsze urosnie, ale jak sie chce progresu wizualnego to musi byc tez progres treningowy i conajmniej zerowy bilans.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3264 Napisanych postów 4262 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 106980
Viki
Madzia każdy jest inny, to co dla jednego będzie mało dla innego może być dużo. Ja nigdy 100kg w HT nie miałam, nawet robiąc priorytet na tyłek

Tak, ciezar pod siebie trzeba dopasowac, wiadomo, ktos moze ladnie budowac malym ciezarem, a ktos musi wziac duzo by byl taki sam efekt, ciezar sam w sobie nie ma znaczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
20.08.2022 luzik w parku
Leniwy dzień wyszedł - miało lać cały dzień, a nie lało. Człowiek właściwie nie wiedział czy wyjść z tego domu czy nie. Rano poleciałam trochę po parku potruchtać. Takie standardowe 2 okrążenia, po płaskim, powolutku - a niech się serducho powoli przyzwyczaja - może jakieś low profile biegi będą wpadały częściej. Takie bieganie "po Hesiowemu" - żeby w 1 strefie siedzieć - jeszcze się tym razem nie udało.
Noc przesiedziana przy netflixie - nie umiem tylko jednego odcinka obejrzeć - od razu muszę całość. Anatomia skandalu - dobre, żeśmy z chłopem długo potem dyskutowali i wyszło, ze ja chyba przeciwko współczesnemu feminizmowi jestem... Oglądał ktoś?


21.08.2022 luzik w parku cd + DT

W niedzielę to juz konkretnie lało i z premedytacją wyszłam rano do parku biegać w deszczu. Viki - mów co chcesz - nie, nie biega się fajnie w deszczu. Za to oba okrążenia weszły w 1 strefie, więc powoli czas na bieganie 3 kółek:)
Potem siłka. Zamiast typowego cardio na poczatek weszły sanki. ALe mnie czwórki bolały! Widać jeden dzień regeneracji to za mało, po piątkowych siadach.
Ambitnie do barków podeszłam - ale wznosy z 12kg to się nie da robić. Zostaję przy 10kg i ewentualnie dodam serię. Nagrałam dla trenera, ale jakaś głupia perspektywa wyszła z dołu.
Doopka na maszynie - nagrałam Wam jak to wygląda. Tym razem było śmiesznie bo pierwsze 15p wchodziło w tyłek, potem spięcie tyłka na 15 '' i kolejne szybie powtórzenia - ale tutaj już chyba tyłek nie dawał rady bo głównie 4ki czułam. Ale tyłek fajnie spuchł.
Czekam na @ i się doczekać nie mogę,co jakiś czas trafia się taki ból dołu brzucha,ze myślę ze już - a tu klapa.I z tej przyczyny wczoraj brzucha nie zrobiłam....


?feature=share







...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
Oglądałam "Anatomię skandalu". Co Ci tam nie pasowało? Że się nie broniły? Reakcja w postaci zastygnięcia jest niestety częsta, zwłaszcza jak to jest taka właśnie nie do końca jasna sytuacja, czy ta zgoda jest czy jej nie ma. Ale faktycznie w tym serialu już tak się po granicy poruszali, że trudno powiedzieć, czy bohater miał prawo myśleć, że zgoda jest.

A co do Hesiowego biegania to jednak 1 strefa to trudna sprawa, raczej trzeba być już w niezłej formie, by biegać w 1 strefie i nie czołgać się przy tym ;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
Hesia - długo gadaliśmy o tym. Trochę też jak to jest z facetowego punktu widzenia. Na pewnym etapie namiętności, emocji - moze tego "Nie" nie dać się usłyszeć. Również odpychanie bywa pewnego rodzaju grą wstępną u niektórych kobiet/par. W szczególności ta scena w windzie, gdzie laska mówi,ze cieszyła się na ten namiętny pocałunek bo miała nadzieję, ze wrócą do siebie...
Jakoś "gwałt" to dla mnie inny typ sytuacji - napaść, celowe upicie/tabletka, fizyczne obrażenia (nie "malinka" czy rozerwane majtki) "nie" na całość procesu - a nie tylko finał... No tak czy inaczej takie wątpliwości sobie rozstrząsaliśmy. To co się tutaj wydarzyło nazwałabym niefajnym seksem - ale czy karalnym gwałtem?
Inna sprawa, ze brytyjczycy mają inne podejscie - pamiętam proces sądowy gdzie laska oskarżyła chłopaka o oszustwo. W dyskotece ja poderwał na hasło,ze jest milionerem. Przyjechał wypożyczonym autem, miał pozyczony zegarek i ciuchy. Przespała się z nim i jak się rano okazało, ze nie jest milionerem to pozwała o straty moralne i wygrała....


Zmieniony przez - Paatik w dniu 2022-08-22 09:45:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
Hesiowe bieganie wyglądało tak jak ponizej. Przy czym jak patrzałam na zegarek podczas biegu to cały czas byłam w strefie 1 - jakoś te kilka% w 2 mi umknęło...
Co nie zmienia faktu, ze bieganie w deszczu jest łatwiejsze dla HR niż w upałach czy po szampanie:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3264 Napisanych postów 4262 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 106980
1. pressy z 12kg wcale nie sa zle, wyglada dobrze przeciez, zawsze ciezary graniczne beda wygladac nieco gorzej technicznie, bo jakby wygladaly pieknie to by oznaczalo ze to wcale nie jest ciezar graniczny tylko masz jeszcze zapas :) wiec wg mnei te 12 wygladaja ok, tylko mozna byloby schodzic nieco nizej do poziomu barkow, zeby zakres byl pelny, ale moze tak samo robisz z 10kg, sprawdz sobie, bo jak tak samo robisz z 10kg, czyli nie schodzisz nisko, to nie ma co oczekiwac ze nagle z 12kg bedziesz schodzic nizej. jak z 10kg nie schodzisz tak nisko to ja bym najpierw zaczela z 10kg schodzic nizej :)

2. hip trust - ja wole nieco nizej plecy miec, ale to nie ma znaczenia o ile robisz pelny wyprost w biodrze, ale wiadomo ze jak sie robi ciezej to moze ten wyprost byc nieco mniejszy, spoko, ladnie robisz generalnie :) Ale wlasnie - jak jest za dluga seria, za duzo repow z malym/srednim ciezarem, to pod koniec moze seria nie byc efektywna, pod koniec wszystko inne moze przejac prace, dlatego ja wole wziac wiecej kg a nieco krocej robic, by te ostatnie repy byly do upadku poslada, a nie innych czesci ciala, ten sam efekt upadku osiagnelabym mniejszym ciezarem ale musialabym sie namachac na 20 repow albo i wiecej zeby byl ten sam bodziec dla posladka, a dla mnie to wtedy jest nieefektywne. Ale tu trener wie jak cie ustawic i jak masz robic, wiec robisz jak ci kaze :)

3. a tego to ja nie lubie w ogole, to jest przeciez ruch rdl, opiera sie na hip hindge, ale z tym sznurkiem tor ruchu jest gorszy, nie zaladujesz takim ciezarem jak w rdl, to tylko takie pompowanko bez wiekszego efektu hipertroficznego, ja bym wolala lekki rdl wziac i sporo szybkich repow zrobic.
Ale jak juz masz w planie, to rob jak rdl, piszczel w pionie, tylko tylna tasma ma dzialac, sztywno, a ty tam zginasz nogi w kolanach, czworki przejmuja ci za bardzo i wychodzi taki misz masz :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
Madzia - we wznosach 10kg robię niżej. Tutaj bym nie dała rady...
HT - macamy się z maszyną. Plan był taki, ze skoro na sztandze robię ciężko - dla mnie 90-100 kg to ciężko, to tutaj będę kombinować z pilnowaniem spinania i dynamiką. Stąd też ten pomysł na dobicie po izometrii.
Pull through - robię zupełnie nie na tyłek:) mam takie dziwne miejsce w lewej pachwinie (trochę jakby poczatek krawieckiego), które podczas przysiadów mnie męczy. A tutaj umiem sobie przy własciwym ustawieniu stóp i zgięciu kolanek to miejsce naciągnąć/rozciągnąć - nie czuję jego dyskomfortu jak przy przysiadzie - czuję, ze tam jakaś krew dopływa to moze się uzdrowi:) I tak robię - zresztą przy swingach też to umiem poczuć ale tam ruch za szybki jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3264 Napisanych postów 4262 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 106980
A swinga robisz tak jak ten ruch tu? czyli z takim mocniejszym zgieciem kolan?

Nie no spoko, dobrze wszystko robisz, jak trzeba, jakies niuanse techniczne to sa p******y, zasada powinna byc jedna, powoli progresuj (na rozne sposoby), keep it simple, idealna technia nie istnieje i perfekcyjne wykony oznaczaja regres :)
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

T3

Następny temat

Redukcja, zdrowie

Wiecej