SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie dać się czasowi

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1597840

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2001 Napisanych postów 2999 Wiek 43 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 78076
Już dałem łapkę.
Ale, że Ty masz leniwy tyłek? Pierwsza rysa na wizerunku złotej żony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Swego czasu próbując przerzucić część pracy na tylną taśmę w trakcie wykonywania przysiadów, używałem sztywnych, wysoko sznurowanych butów (nad kostkę) by ograniczyć ugięcie stopy w stawie skokowym. W moim przypadku się sprawdziło.
Dodatkowo sztywne obuwie daje lepsze czucie podłoża i nie ma takiego "parcia" by ciężar ciała przenosić na palce.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
buty powinny być płąskie i sztywne, wyższe nad kostke też mają sens jak najbardziej
tylko to nie zmienia faktu, że nad stopą trzeba popracować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
Coś czuję, że po jednym treningu z osobą o wiedzy dorównującej Biubzius to bym zaczynał pracę nad siadami od zera - z pusztą sztangą albo kijem od szczotki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12174 Napisanych postów 22014 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627457
Na razie wrzucam dzisiejszy dzień, a co tu się pisało, to za chwilę poczytam dokładniej.

08.09.2019 DT
Siła dół - czyli trening z MC i GB, które oba lubię. Gorzej z bułgarami, ale jakoś się pogodziłam.
Sukces ze przy MC z 67,5kg kolana nie schodziły się do środka, jeszcze kilka tygodni temu byłoby to jak w banku. Tyle, że chwyt zaczął się buntować. Mam takie samo uczucie jak z GB - jak robię na max 60kg to czuje lepiej tyłek, niż jak mam większy ciężar. Zrobiłam sobie na koniec jeszcze 2 x 8px60kg i te wyraźnie weszły w pupę. Ale z MC do przodu. GB też bez dramy.Lekka drama z bułgarami, ale jeszcze dam radę.
Czy łydki w staniu i siedzeniu to inny bodziec, czy generalnie to samo? Jeśli robię siedząc na ławeczce z talerzami na kolanach - nie na maszynie?
Potem była Tajka - relaxu nie było, w szczególności w 4kach...

..........................................................tydzień1..............................tydzień 2
Block pull z 2 talerzy...........5 serii * 5 pow 65kg............4 serie * 4 pow 67,5kg
Glute bridge ......................... 3*8 90kg..............................3*12 90kg
Przysiad bułgarski...............3*10 2*6 kg...........................3*10 2*7 kg
Uginanie 2ek na piłce .................3x10................................3x12
Łydki siedząc ........................3*20 30kg...........................3*20 40kg
Plank............................................ 5* max................................5* max

Głupio się kopiuje z EXcela...






Zmieniony przez - Paatik w dniu 2019-09-08 17:07:46

Zmieniony przez - Paatik w dniu 2019-09-08 17:08:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12174 Napisanych postów 22014 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627457
POczytałam... Nic na swoje usprawiedliwienie nie znajduję:)
Pozostaje mi słuchać się Bziu i dać temu przysiadowi trochę czasu. W ogóle mi nie przeszkadza siadanie z kijem od szczotki:)
Ze stopą to jest tak, ze wolę robić teraz bez butów i przyglądać się co tam się zapada i w którą stronę. Jak już zrozumiem gdzie jest kryzys, to bedzie trzeba "leczyć". Inna sprawa, ze ciągle mnie kusi wybrać się do tych gości od stopy i dac sobie wkładki zrobić do biegania, bo tam też czuję zapadanie do środka.
Bziu obiecała filmiki z ćwiczeniami - może coś z tego uda się bezboleśnie wpleść w codzienne życie?

Fanss - żadnej rysy nie ma, najwyraźniej to kwestia wyboru priorytetów:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12174 Napisanych postów 22014 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627457
09.09.2019 DT
Mój ulubiony trening - siła dół. Niestety szło pod górę, skupić się nie umiałam, a jak już sztangę z 35kg ściągałam z brzucha po 2 powtórzeniu to nastrój radości z treningu prysł i nie wrócił do końca. A to głupie WL 3x3x35kg robiłam na wakacjach!!!
Co do ściągania linki wyciągu z góry to mam pewne wątpliwości czy nie lepiej robić 20kg i czuć na 100%, niż 25kg i nie być pewną czym ciągnę... Na wszelki wypadek wczoraj dorobiłam 2 serie z 20kg x12p.

....................................................tydzień 1......................tydzień 2
Narciarz.....................3*10 20 kg......................................3*12 20kg
WL..............................5x5x32,5kg..................................1x2px35kg, 5x5x32,5kg
Seal row....................4*10 ~15kg (łamana +10kg)..........4*6 17,5kg (łamana +12,5kg)
Ściąganie drążka szeroko.....3*10 25kg..........................3*12 25kg
Power raise na skosie...........3*15 1kg............................3*15 1kg
Czachołamacz z hantlami......3*15 2x3kg........................3*10 2x4kg
Opuszczanie nóg leżąc..........4*12...................................4*12

Pójdę dzisiaj zrobić jakieś głupie aeroby (ma lać cały dzień więc do lasu nie idę), może jakaś siła na trening z Bziu w środę wróci.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12174 Napisanych postów 22014 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627457
10.09.2019 AEROBY
Dawno nie robione aeroby na maszynach - orbitek i bieznia pod górkę. Zlałam się potem...
Przed trochę rolowania i fikania, po trochę rozciągania (nic z tego nie liczone na Gremlinie). Generalnie jakaś ogólnie słaba i pospinana jestem. Nie jestem w stanie wrócić do "formy" sprzed Islandii.
Umówiłam sie na analizę stopy podczas chodu i biegu - terminy mają szalone - na 22 października.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12174 Napisanych postów 22014 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627457
11.09.2019 DT
Porannie, edukacyjnie z Bziu.
Szłam pełna wątpliwości czy mi się chce - ale wychodziłam już zadowolona, z napuchniętym tyłkiem:)
Przy okazji nowe wrażenia - nie tylko inne ćwiczenia, ale tez inna siłka.
Długa i konkretna rozgrzewka nastawiona na pupę, potem nauka przysiadania do stepu (kurcze nisko było), RDL ze sztangą, RDL na jednej nodze, ala reverse hyper na boxie, cuda wianki z gumami na dobicie tyłka i fajna maszynka na plecy.
Teraz punkty kluczowe do zapamiętania:
- przy wstawaniu z boxa - kolana w tył, tyłek pod siebie od razu
- przy RDL - pamiętać o wykręceniu łokci cały czas
- kupić dobrego banda (mój sie głupio zwija i jest za cienki) - ginekolog z gumą z odchyleniem do tyłu i w pochyleniu do przodu - przebój września normalnie!
Teraz do roboty a po południu wywiadówka....wrrr!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

T3

Następny temat

Redukcja, zdrowie

WHEY premium