SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy - pole dance, siła, redukcja, pośladki

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 54802

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
Cześć :)
Przychodze z problemem ustalenia sobie harmonogramu i celu treningowego.
Trenuje pole dance 3 razy w tygodniu i zależy mi żeby trochę podnieść siłę, jednocześnie potrzebuje schudnąć jakies 5-10kg i chciałabym poprawić wygląd pośladków.
I mam wrażenie, że to wszystko razem jest jakieś nie do pogodzenia.
Czy da się to jakoś sensownie ułożyć w tygodniowy plan?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Ja ze swojego doświadczenia wiem że mi pomaga jak wprowadzam większy porządek do swojego odżywiania - tzn. posiłki zawsze w określonych godzinach, więcej białka, więcej warzyw - ja nie liczę kalorii, redukcję i masę robię wzrokowo oceniając co jem i na oko licząc kalorie. Do tego więcej snu - czyli kładę się do łóżka o określonej godzinie - czy jestem mocno senny, czy nie i nie siedzę już w telefonie czy laptopie. Ogólnie u mnie wszystko sprowadza się do uporządkowania dnia - i o wiele łatwiej mi idzie wtedy redukcja. Niestety mam taką pracę od kilku lat że potrafię dostać w środku nocy informację że jest jakaś awaria, albo w ciągu dnia zdarza się wiele nieprzewidzianych spraw - więc o ten porządek nie jest łatwo. Niemniej jednak nawet lekkie zapanowanie nad chaosem życia u mnie daje fajne rezultaty.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1762 Napisanych postów 3274 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 54993
To zależy jaką ilością czasu dysponujesz w ciągu tygodnia . Jeśli masz dużo wolnego czasu to da się to poukładać. Przy mniejszej ilości czasu już ciężej . Zawsze możesz spróbować prócz pole dance wrzucić 1-2 jednostki treningowe fbw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
marta894
To zależy jaką ilością czasu dysponujesz w ciągu tygodnia . Jeśli masz dużo wolnego czasu to da się to poukładać. Przy mniejszej ilości czasu już ciężej . Zawsze możesz spróbować prócz pole dance wrzucić 1-2 jednostki treningowe fbw


Pracuje na etat, ale poza tym nie mam większych zobowiązań, wiec czasowo ogarnę, ale nie chciałabym też się zajechać i przetrenować.

W tym tygodniu wpadla poza rurka dwa razy siłownia i raz taki "różowy, fitnessowy crossfit"
I chyba jestem dosyć zmęczona.

I mam problem żeby np. nie mieć zakwasow po siłowni, bo wtedy na rurce ciężko.

I czy ustawiać trening bardziej na tyłek i czy na górę która zdecydowanie bardziej potrzebuje na rurce + brzuch.

Generalnie da się schudnąć, chciałabym jeszcze jakieś 8kg nie tracąc /zyskując siłę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3359 Napisanych postów 4349 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108149
Hehe, najfajniej tak wszystko naraz, ale moze byc trudno. Chcesz pupe wieksza, ale jednoczesnie schudnac 5-8-10kg - juz samo to slabo mozna pogodzic, bo jak nie jestes bardzo poczatkujaca to ciezko cos konkretniejszego zbudowac na ujemnym bilansie ktory jest potrzebny by schudnac
Czasem tez dziewczyny niepotrzebnie sie fiksuja na tych kg, moze wcale nie musisz zrzucac az 10kg jak myslisz, zebys byla zadowolona z sylwetki, moze wystarczy 5 kg mniej a sylwetka nabierze takich ksztaltow ze bedziesz zadowolona nawet z tej pupy a moze w ogole nie musisz sie odchudzac tylko wlasnie nieco przytyc by bylo jak chcesz?
najlepiej jakbys wrzucila zdjecie sylwetki to bedzie latwiej cos powiedziec, chyba tez jakas ankieta dzialu by mogla sie przydac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1762 Napisanych postów 3274 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 54993
6 jednostek treningowych to sporo plus praca na etat więc pewnie stad to zmęczenie . Na rurce bardziej przydadzą się mocne ręce i brzuch niz poślad . Może trening powinien być bardziej ogólnorozwojowy .
Wrzuć ankietę do działu , zdjęcia sylwetki wtedy nam łatwiej będzie ocenić . W sumie najlepiej by było jakby wypowiedziała się w tym temacie Paula bo ona swojego czasu trenowała pole dance i siłowo więc może będzie mogła coś podpowiedzieć jak uda jej się dotrzeć do twojego tematu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
madzia_666
Hehe, najfajniej tak wszystko naraz, ale moze byc trudno. Chcesz pupe wieksza, ale jednoczesnie schudnac 5-8-10kg - juz samo to slabo mozna pogodzic, bo jak nie jestes bardzo poczatkujaca to ciezko cos konkretniejszego zbudowac na ujemnym bilansie ktory jest potrzebny by schudnac
Czasem tez dziewczyny niepotrzebnie sie fiksuja na tych kg, moze wcale nie musisz zrzucac az 10kg jak myslisz, zebys byla zadowolona z sylwetki, moze wystarczy 5 kg mniej a sylwetka nabierze takich ksztaltow ze bedziesz zadowolona nawet z tej pupy a moze w ogole nie musisz sie odchudzac tylko wlasnie nieco przytyc by bylo jak chcesz?
najlepiej jakbys wrzucila zdjecie sylwetki to bedzie latwiej cos powiedziec, chyba tez jakas ankieta dzialu by mogla sie przydac.


To niepopularny pogląd tutaj, ale na rurce waga jets ważna ;). Robi różnicę czy trzymasz na samych rękach 60 czy 70kg.
I ile musisz w ogóle podnieść z ziemi ;)
I ja bym chciała do tych 60kg zejść.

Właśnie wiem, że nie wszystko się da, dlatego tak się miotam trochę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3359 Napisanych postów 4349 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108149
Dlaczego niepopularny poglad? Zgadzam sie zdecydowanie ze waga wazna, a na rurce nizsza moze byc lepsza, ale wazne tez jak tu sie czujesz i jak bys chciala wygladac.

Uwazam ze masz bardzo fajna pupe i jakbys zrzucila troche kg, taka lekka redukcje zrobila to zobaczylabys dopiero jaka ta pupa jest fajna, wcale duzo nie musisz budowac akurat pupy wg mnie bo sylwetka stracic moze proporcje - ale to kwestia gustu, akurat ja nie przepadam za sylwetkami z duzymi pupami, gdzie noga i gora sa drobne, ja u ciebie to bym wlasnie nieco nad gora sie skupila

Zeby jakis konkretniejszy cel osiagnac to musisz dieta ogarnac. Wg mnie moglabys sobie wejsc na swoje zero kaloryczne albo delikatny minus.
A jaki trening dodatkowo do pole dance to pewnie zaraz ktos bardzoej doswiadczony ci doradzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
NICK: nefretam
WIEK: 32
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: wiele lat różnych aktywności (10 mimimum)

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 68,5kg
WZROST: 165cm
OBWÓD RAMIENIA: 31cm
OBWÓD ŁYDKI: 37cm
OBWÓD UDA: 63cm
OBWÓD BIODER: 103cm
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 85cm
OBWÓD TALI: 75cm
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 94cm

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
Wzmocnić barki i brzuch i schudnąć :)

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: -
PRZEBYTE KONTUZJE: czasem problemy z barkiem
WADY POSTAWY: -
ALERGIE:
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA:
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: wit D, Omega3, magnez
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) raczej tylko okresowo nie jem słodyczy ;)

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - wrzucę coś przykładowego potem
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? teraz chudnę

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - pole dance 3 godziny w tygodniu, godzina aerial hoop, 2 godziny stretchingu (to jest stałe)

od 2 tygodni wprowadziłam sobie jakiś taki trening

3 serie podciagnia max (czyli 2-4 powtórzeń)

hip thrust 4 x 8

martwy na prostych nogach 4 x 8

wyciskanie na barki 3x10

pompki

trochę brzucha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3359 Napisanych postów 4349 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108149
Tak, uwazam ze delikatny minus kaloryczny bylby ok, sile moglabys budowac i nawet mysle teoche miesnia jak dostaniesz nowy bodziec (przez odpowiednio dobrany trening silowy), zrzucilabys troche fatu i mysle ze sylwetki bylabys naprawde b. zadowolona
Napisz cos wiecej o obecnej diecie, od jak dawna, ile kcal. Jak na niech chudniesz to tez napisz jak szybko to leci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
Dieta nie jest moją mocną stroną.
Chudnę bo odstawiłam słodycze. Wrzucam screeny jak to mniej więcej wygląda (wiem że nie super)

Chudnę mniej więcej 0,5kg na tydzień, wiec myślę że ok










Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak przeprowadzić redukcję dla osoby początkującej.

Następny temat

Czy mam dobry plan?

WHEY premium