SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy - pole dance, siła, redukcja, pośladki

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 54767

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
Hm
Właśnie zaczynam lubić ;)
Przede wszystkim, żeby polepszyc kondycję, zbudować trochę wydolności i też żeby spędzać trochę czasu na dworze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607778
Czytałam niedawno że jeśli ktoś przed treningiem biegowym jest aktywny, jest w ruchu to można przed spokojnym bieganiem pominąć rozgrzewkę, choć dobrze zrobić 5-10 minut marszu, ewentualnie lekką aktywności na rowerku stacjonarnym czy innej maszynie (szczególnie jeśli warunki pogodowe są niekorzystne to rozgrzewka może być w domu). Jeśli ktoś przed treningiem większość czasu spędza siedząc to taka rozgrzewka powinna trwać 15-20 minut.
W przypadku intensywnych jednostek po rozgrzewkowym truchcie większość trenerów zaleca dynamiczne ćwiczenia - skipy, podskoki, wymachy i dopiero mocne akcenty.
Ja zwykle nie mam czasu na dodatkową rozgrzewkę, choć czasem pokręcę chwilę na rowerku. Najczęściej biegam jak odprowadze młodszą do żłobka więc zaliczam to jako rozgrzewkowy marsz
Natomiast przed mocnymi akcentami zawsze po truchcie robię kilka ćwiczeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
Nawet przed wolnym bieganiem trzeba się rozgrzać. Ja najpierw schodzę 10 pięter w dół, a potem przez chwilę sobie robię skipy w miejscu, jakieś rozciąganie dynamiczne. Te skipy to na początku był sposób na wdrillowanie sobie techniki przed biegiem, ale spodobało mi się, fajnie przygotowuje staw skokowy do biegu i naprawdę czuć różnicę, gdy już się ruszy.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607778
W jednej z książek, nie wiem czy u Skarżyńskiego, autor twierdzi że przed spokojnym biegiem nie trzeba się rozgrzewać, wystarczy że pierwsze 1-2km pobiegnie się wolnym truchtem i to samo w sobie jest rozgrzewka. Co trener i co autor to inna koncepcja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
Dzisiaj pobiegane 5km :)
W tempie żółwim, ale bez zatrzymywania:)

Plus wieczorem skoczki, ale tak trochę zmniejszona liczba powtórzeń, bo nie miałam siły za bardzo. Ale jutro idę do fizjo, więc będzie dzień wolny, więc musiałam zrobić dzisiaj.





Naprawdę jestem z siebie dumna jak pomyślę że w październiku jeszcze chodziłam o kulach





Zmieniony przez - nefretam w dniu 2023-01-15 21:54:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
Viki
W jednej z książek, nie wiem czy u Skarżyńskiego, autor twierdzi że przed spokojnym biegiem nie trzeba się rozgrzewać, wystarczy że pierwsze 1-2km pobiegnie się wolnym truchtem i to samo w sobie jest rozgrzewka. Co trener i co autor to inna koncepcja


No właśnie tak mi się wydaje że jak ja biegam poniżej 8km na godzinę to to samo jest jak rozgrzewka ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
Viki
W jednej z książek, nie wiem czy u Skarżyńskiego, autor twierdzi że przed spokojnym biegiem nie trzeba się rozgrzewać, wystarczy że pierwsze 1-2km pobiegnie się wolnym truchtem i to samo w sobie jest rozgrzewka. Co trener i co autor to inna koncepcja


No właśnie jak ja biegnę poniżej 8km/h to to samo w sobie chyba jest rozgrzewka;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
Ale jest rozgrzewka i rozgrzewka. Jest część treningu nazywana rozgrzewką, kiedy biegniesz wolniej, i tego faktycznie nie musisz robić. Ale pięć minut na rozruszanie stawów, jeśli przed chwilą wstałaś od biurka czy z kanapy, to jednak warto poświęcić. I pisałam to ostatnio komuś innemu, ale zwróć uwagę na technikę biegu. U mnie to wszystko zmieniło. Poczytaj o metodzie POSE i o tym, że trzeba podciągać nogi, a nie odpychać się od ziemi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 77 Wiek 36 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 2360
Ja niestety również z tych co nigdy nie maja czasu się rozgrzać, po prostu zaczynam wolniej, ale tez jestem ciagle w biegu, rzadko
mi się zdarza usiąść na dłużej niż 5 minut, ale co innego jak ktoś wstaje zza biurka i chce biec. Tego oczywiście nie polecamy, choć znam takie przypadki :-%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
To takie szybkie rozruszanie stawów robię!

O Pose poczytam, aczkolwiek chyba na razie to nie mój etap jeszcze;)
Najgorzej że teraz ma się zrobić zimno i nie wiem czy starczy mi motywacji żeby pójść przy 1-2 stopniach.

W ogóle nacierpialam się u fizjo okropnie, bardzo jestem pospinana, więc muszę iść w czwartek jeszcze raz żebyśmy skończyły.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak przeprowadzić redukcję dla osoby początkującej.

Następny temat

Czy mam dobry plan?

WHEY premium