SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy - pole dance, siła, redukcja, pośladki

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 55074

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3416 Napisanych postów 6136 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 264578
Od razu Ci napisze - wypruj tą gąbkę

Zawsze rzucaj siebie na głęboką wodę - tam dalej jest do dna...

https://www.sfd.pl/[BLOG]_zdrowo_i_sportowo__Nene87-t1159713-s420.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
Nene87
Od razu Ci napisze - wypruj tą gąbkę


No właśnie tak się zdziwilam że jest taka duża...


Wrzucam podciąganie (bede trochę zmieniać plan bardziej pod rurkę i trenerka mnie poprosiła o nagranie podciąganie, a przy okazji taki check form, Bo nawet trochę mi smutno że w tym moim planie nie ma podciągania


?feature=share


I trening :)

Hip thrust 5x12
Wszystkie serie po 75kg
Dołożylam i szło lepiej niż 72,5 w niedzielę - kiedyś dojdę do tej 100 :p

Ale po tych 5 seriach to nawet nie jestem w stanie wstać normalnie tylko się czołgam, klękam i jakoś pomału pionizuje :p

Kopnięcia z linka wyciągu w bok
5x15
Wszystkie serie 12,5

Ściąganie drążka górnego do klatki 4x12
17,5 17,5 17,5 21,5 - tylko 10 powtórzeń


Seria łączona:
a)Wiosłowanie hantlem w opadzie 4x12
Wszystkie 12,5kg
b) wyciskanie sztangi skos dodatni 4x10
Po 25kg

Wyciskanie francuskie 4x12
Wszystkie po 15kg


Wznosy nóg w zwisie 3x12




Zmieniony przez - nefretam w dniu 2022-06-09 23:20:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12209 Napisanych postów 22063 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627755
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607877
Bardzo ładne podciągnie

Właśnie wczoraj czytałam o sile względnej i bezwzględnej i w takich sportach jak kalistenika przydaje się właśnie siła względna natomiast trening siłowy kształtuje się bezwzględną. Co ciekawe można mieć dużą jedną siłę a kiepską drugą Stąd wniosek że w treningu uzupełniającym pod tego typu sport warto wprowadzić ćwiczenia z masą ciała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3381 Napisanych postów 4380 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108489
Super podciaganie, fajne technicznie, mega
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 301 Napisanych postów 1182 Wiek 44 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 90628
Zazdroszczę tego podciągania. Pięknie!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
Viki
Bardzo ładne podciągnie

Właśnie wczoraj czytałam o sile względnej i bezwzględnej i w takich sportach jak kalistenika przydaje się właśnie siła względna natomiast trening siłowy kształtuje się bezwzględną. Co ciekawe można mieć dużą jedną siłę a kiepską drugą Stąd wniosek że w treningu uzupełniającym pod tego typu sport warto wprowadzić ćwiczenia z masą ciała.


Viki a mogłabyś jakieś linki źródło podesłać?
To ciekawe bardzo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3381 Napisanych postów 4380 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108489
Tak, ciekawe, ja to tylko wiem tyle ze zeby sie podciagac to trzeba sie po prostu podciagac, zadne sciagania drazka na wyciagu, nawet b.ciezkie nie poprawia podciagania. Wiec to chyba jest wlasnie to o czym Viki pisze.

Czytalam jakis czas temu opinie jednego z doswiadczonych trenerow ze kazda dziewczyna bez nadwagi moze nauczyc sie podciagania (zrobic od zera jedno pelne podciagniecie) przez 3 miesiace konsekwentnej pracy nad tym, z odpowoednim planem pod to. A juz idac dalej z mojego doswiadczenia (zadnych badan na to nie mam, hehe, to tylko moj przypadek) jak juz sie zrobi jedno pozadne podciagniecie, z pelnego zwisu do konca, to kolejne przychodza znacznie szybciej.


Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 2022-06-10 09:53:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
madzia_666
Tak, ciekawe, ja to tylko wiem tyle ze zeby sie podciagac to trzeba sie po prostu podciagac, zadne sciagania drazka na wyciagu, nawet b.ciezkie nie poprawia podciagania. Wiec to chyba jest wlasnie to o czym Viki pisze.

Czytalam jakis czas temu opinie jednego z doswiadczonych trenerow ze kazda dziewczyna bez nadwagi moze nauczyc sie podciagania (zrobic od zera jedno pelne podciagniecie) przez 3 miesiace konsekwentnej pracy nad tym, z odpowoednim planem pod to. A juz idac dalej z mojego doswiadczenia (zadnych badan na to nie mam, hehe, to tylko moj przypadek) jak juz sie zrobi jedno pozadne podciagniecie, z pelnego zwisu do konca, to kolejne przychodza znacznie szybciej.



Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 2022-06-10 09:53:42



Ja na szybko tylko znalazłam że siłe względna trzeba podzielić przez wagę danej osoby.

Ale tak na moje, to do pewnych ruchów z masą ciała trzeba wypracować inne połączenia nerwowe niż do treningu z ciężarem zewnętrznym. Często dooaktywowac jakieś małe grupy mięśniowe, których się nie ćwiczy - zębaty, podlopatkowy, pośladkowy mniejszy itd i wymaga to właśnie większej koordynacji nerwowo-miesniowej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak przeprowadzić redukcję dla osoby początkującej.

Następny temat

Czy mam dobry plan?

WHEY premium