SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy - pole dance, siła, redukcja, pośladki

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 54654

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3317 Napisanych postów 4310 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 107777
Tak, 5 serii po 12, 60-70kg to nie jest jakis duzy ciezar w hip thrustach, na twoja wage ciala.

Nie wiem co to za facet, 35kg w sciaganiu to malo na faceta, no ja tylko widzialam twoje wioslo, stad ten wniosek

A na rurce super to wyglada

EDIT. No rzeczywiscie, masz racje, te kg na wyciagach nie zawsze znacza tyle ile jest napisane, tozne sa wyciagi, wiec rzeczywiscie te twoje 17kg to moze byc sporo wiecej


Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 2022-05-07 19:52:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12964 Napisanych postów 20722 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607721
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627363
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
Wezmę 65kg :)

Ale ogólnie powiem wam, że jestem dosyć zmęczona i psychicznie, bo jednak wieczorami zazwyczaj jestem głodna i fizycznie też. Koniecznie muszę iść do fizjo z tym lewym nadgarstkiem, bo jest coraz gorzej i ogólnie, żeby mnie trochę porozluznial bo dzisiaj na stretchingu było beznadziejnie. Zakresy słabe, bardzo pospinane i dwójki i czwórki i wszystko właściwie i taki ogólny ból wszędzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1762 Napisanych postów 3274 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 54961
nefretam
Ale to jest 5 serii po 12!

Wiesz, nie wiem na ile te liczby odzwierciedlają kilogramy w ogóle. Facet po mnie robił 35 chyba to ściąganie więc hm.... Ale czy ciągnę rękami czy plecami to jest dobre pytanie. Staram się plecami, ale nie czuję tego jakoś super



Te wyciągi to są różne. Na siłowni na którą chodzę 25/30kg to już mi było zbyt ciężko przy narciarzu , a na innej siłowni te 30kg nie sprawiało mi problemu . I tak jak Madzia pisze , nie ma co się rozdrabniać w ht, rób po 65kg . Jak masz 5 serii to możesz dłuższe przerwy robić :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
Macie jakieś wskazówki żeby w tym narciarzu pracować plecami a nie rękami? Ja mam wrażenie że jednak większość ciągnę rękami i barkiem.

Ciężko ten trening. Po tej łączonej serii RDL z wykopami miałam wrażenie, że mi odetnie prąd. Nie widziałam nigdy żeby ktoś zemdlał na siłowni, nie chciałabym być pierwsza :p



Seria łączona
a) RDL 5x12
45 45 45 45 45
b) kopniecia w tył z linka wyciągu dolnego 5x12
Wszystkie po 12,5

Wyciskanie leżąc 4x12
22,5kg

Wyciskanie hantli siedząc - było stojac 11 10 10 9
2x7,5
Nie było wolnej ławeczki więc robiłam stojąc i nie wiem czy przez to, ale było jakoś strasznie ciężko i nie wyrobiłam po 12 powtórzeń , a tydzień temu na a tych 6 było lekko i 7,5 też poszło bez problemu.


Seria łączona
a) wiosłowanie sztangą
4x12
20 20 20 20kg
b) przyciąganie warkocza do bioder stojąc
15 15 17,5 17,5




Zmieniony przez - nefretam w dniu 2022-05-10 23:32:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627363
Narciarz nie jest taki łatwy do wyczucia pleców…. Mi to lata zajęło.
Bo jeszcze fajnie jak cały najszerszy pracuje a nie tylko między łopatkami - jak ja się nauczyłam.
Daj jedna kafelke, długi warkocz albo sznureczek - nie drążek, i ruch naprawdę jak kijkami narciarskimi. Zatrzymaj z tylu i poczuj co napięte.
Dobrze się pochyl.
To trochę potrwa ale warto nauczyć się czuć plecy - i nie jest to takie łatwe jak bicek czy tricek:) daj sobie czas i cierpliwość
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Próbuj robić z lina wyciągu. Wyobraź sobie ze ruch prowadzą łokcie, które na końcu maja zgnieć łopatki. Lekko je ugnij, inaczej będzie ciężko aktywować plecy.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10060 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214360
Mnie też np. w narciarzu dużo pomogło obniżenie punktu zaczepu linki na wyciągu - nie tak jak u tego Pana na filmiku - na samej gorze wyciągu. Może nagraj jak będziesz miała okazję i pamiętaj, że ciezko by w ogóle nie czuć ramion czy barków przy tym ćwiczeniu, bo też przy nim pracują.
1

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak przeprowadzić redukcję dla osoby początkującej.

Następny temat

Czy mam dobry plan?

WHEY premium