SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy - pole dance, siła, redukcja, pośladki

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 54716

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3336 Napisanych postów 4322 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 107903
Paatik, jak zrobi jak napisalam bedzie prawilnie i beda dwojki pracowac. Nie ma co komplikowac prostego ruchu. Schodzac w dol z prawie prostymi nogami i prostym kregoslupem ma myslec biodro w tyl na maksa. Kregoslup prosty. Sztanga prosto w dol, blisko nog. Jak poczuje ze juz dalej biodrem nie pojdzie w tyl to mozna jeszcze sprobowac schodzic bardzoej w dol, ale zachowujac prosty kregosup, co bedzie trudne, wiec w praktyce jak juz nie mozesz wyjac dalej biodrem to jest koniec ruchu. Wszystko ciagnie i pracuje jak trzeba. Czyli dwojka. Robiac tak wlasnie nie ma szansy by dwojka nie pracowala


Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 2022-04-18 20:41:31
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Z doświadczenia zauważyłem, ze kobiety maja lepsza mobilność grupy kulszowo goleniowej aniżeli mężczyźni. Warto to wykorzystać. Jednak cofanie biodra zawsze imituje zgniecie kolan a to już nie martwy na prostych rylko RDL.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
Jeszcze co do wiosła to dziewczy go trzymają sztangę podchwytem, tak jest lepiej?
I tułów pochylony tak prawie poziomo?

Tak szczerze mówiąc ja nie do końca łapie różnice między RDL a na prostych nogach i gdzieś mi nawet mignelo że nazwy były stosowane zamiennie....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20725 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607750
Na lepszą pracę łopatki w wiośle polecam najpierw aktywacje łopatek i naukę świadomej pracy łopatką. Na tym filmiku jest pokazane jak łopatki powinny pracować, można sobie spróbować. Oczywiscie te opcje które są dla beginners



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3336 Napisanych postów 4322 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 107903
Nie zgodze sie ze cofanie biodra bedzie z automatu powodowalo zgiecie kolan, o ile wiesz ze masz cofac biodro starajac sie trzymac nogi proste schodzac w dol ze sztanga.

A to roznica rdl (bardziej na poslad) sldl (na dwojki):

https://www.instagram.com/p/CQq4IMujjPo/?igshid=YmMyMTA2M2Y=


Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 2022-04-18 20:52:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Praca łopatek nic nie zmieni w kontekście aktywacji konkretnych rejonów pleców. Porównajcie zakres ruchu przy pochyleniu, gdzie kat między tułowiem a nogami wynosi 90* a wersji, która wykonuje autorka. Im bliżej jesteśmy pionu względem ziemi tym bardziej zbliżamy się do szrugsow, które są ćwiczeniem na kaptury !
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
madzia_666
Nie zgodze sie ze cofanie biodra bedzie z automatu powodowalo zgiecie kolan, o ile wiesz ze masz cofac biodro starajac sie trzymac nogi proste schodzac w dol ze sztanga.

A to roznica rdl (bardziej na poslad) sldl (na dwojki):

https://www.instagram.com/p/CQq4IMujjPo/?igshid=YmMyMTA2M2Y=



Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 2022-04-18 20:52:05



Zgadza się ale ja pisałem o naturalnym odruchu . Dla mnie sldl jest ćwiczeniem kontuzjogennym i bezsensownym. Mało kto tego uzywa, nawet autoryteci tacy jak Poliquin czy Contreras.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 538 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26163
ronie220
madzia_666
Nie zgodze sie ze cofanie biodra bedzie z automatu powodowalo zgiecie kolan, o ile wiesz ze masz cofac biodro starajac sie trzymac nogi proste schodzac w dol ze sztanga.

A to roznica rdl (bardziej na poslad) sldl (na dwojki):

https://www.instagram.com/p/CQq4IMujjPo/?igshid=YmMyMTA2M2Y=




Zmieniony przez - madzia_666 w dniu 2022-04-18 20:52:05



Zgadza się ale ja pisałem o naturalnym odruchu . Dla mnie sldl jest ćwiczeniem kontuzjogennym i bezsensownym. Mało kto tego uzywa, nawet autoryteci tacy jak Poliquin czy Contreras.


Czyli lepiej byłoby zmienić na RDL?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3336 Napisanych postów 4322 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 107903
No jak tak mysle to rzeczywiscie moze malo popularne, jak tak mysle to nawet nie mialam tego planie w ostatnich 2 latach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12965 Napisanych postów 20725 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607750
ronie220
Praca łopatek nic nie zmieni w kontekście aktywacji konkretnych rejonów pleców. Porównajcie zakres ruchu przy pochyleniu, gdzie kat między tułowiem a nogami wynosi 90* a wersji, która wykonuje autorka. Im bliżej jesteśmy pionu względem ziemi tym bardziej zbliżamy się do szrugsow, które są ćwiczeniem na kaptury !


U mnie właśnie aktywacja łopatek dużo pomogła w poprawnym wykonywaniu różnych ćwiczeń na plecy, również wiosła. Poczułam na sucho co i jak powinno pracować i staram się teraz tego pilnować. Dodatkowo automatycznie ustawiam się w takiej pozycji żeby zakres był odpowiedni i łopatka pracowała jak trzeba
Wcześniej tak mocno obciążałam kaptury że dorobiłam się poważnych problemów z szyją i przez kilka miesięcy wychodziłam z tego z pomocą fizjo. I właśnie na pracy łopatką się skupiliśmy, takie proste ćwiczenia dużo mi dały i nauczyły poprawnej pracy. A problemy się skończyły.
Także ja polecam żeby nabyć świadomości jak ruch powinien wyglądać.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak przeprowadzić redukcję dla osoby początkującej.

Następny temat

Czy mam dobry plan?

WHEY premium