SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie dać się czasowi

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1612839

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3381 Napisanych postów 4388 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108545
Tak naprawde b.mocna redukcja naturalna jest wg mnie bardziej obciazajaca dla organizmu niz wspomagana, wlasciwie to i to malo zdrowe
Teoche tez zalezy od setpointu, sa osoby ktore bez wiekszej redukcji sa z natury suche i dosc wyzylowane i zejscie na niski bf nie jest okupione strasznymi poswieceniami, jak jeszcze jwst to z glowa prowadzone. Nie zawsze jwst jakis dramat zdrowotny
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607888
Kiedyś tu na forum był nabór zawodniczek do bikini, gdzie dziewczyny miały zapewnią współpracę z trenerami i sędziami i prowadziły dzienniki. Jedna z dziewczyn w trakcie zrezygnowała, bo uznała że proponowane przez trenera metody są dla niej nie do zaakceptowania. Z tego co pisała poza forum chodziło o jakieś wspomaganie. Były też tematy do oceny sylwetki i predyspozycji. Nie wiem czy te dzienniki jeszcze są, jakby ktoś był ciekawy trzeba by szukać, chyba w dziale Przygotowanie do zawodów. W każdym razie był czas, że bikini było bardzo popularne na forum i większość dziewczyn chciała wystartować i przygotowywały się na różne sposoby.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607888
Jeszcze dodam, że miałam okazję poznać też zawodniczkę która podczas redukcji nie schodziła poniżej 2000 kcal, ale to był typ takiego "chudzielca", który ile by nie jadł to i tak nie tył
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12209 Napisanych postów 22064 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627771
Viki - ja po prostu podczas jazdy słucham podcastów i tak juz sie napędzaja same algorytmem... Słucham tak z ciekawości - bo jak jest wywiad z duo trener-zawodnik to można się czegoś nauczyć.
Pamiętam te czasy na forum kiedy była np. afera bo Jurysdykcja przyjechała z Francji do sędziny w Polsce a ta jej powiedziałą ze ma za dużo mięśnia na bikini. Teraz sie dziwię czy wtedy figure nie było popularne?
Dobra - idę do roboty.
Madzia - o dramatach zdrowotnych w tym co słuchałam nie było, raczej o tym że ludzie którzy zaczynąją i pierwszy raz wychodzą nie zdają sobie sprawy z tego jak będą musieli walczyć z głodem i jak to zmienia osobowość. Niektórzy wychodzą tylko raz,. a potem odbijają jedzeniowo i w ogóle na siłkę nie wracają.
Przy mądrym trenerze i odpowiednim czasie przygotowywania (nie pół roku) pewnie idzie ogarnąć, minimalizując straty. Zresztą trzeba być też dojrzałym człowiekiem z ukształtowaną psyche - takiej pannie lat 18-20 może szybciej "odstrzelić":)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12209 Napisanych postów 22064 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627771
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12977 Napisanych postów 20737 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607888
Paatik pamiętam że kiedyś było napewno mniej kategorii. Oprócz bikini było chyba fitness sylwetkowe, gdzie przepaść w ilości mięśni i bf była spora i wiele dziewczyn robiło masę na wspomaganiu. Do tego kulturystka kobiet i tyle. A później dodali jeszcze inne, np. wellnes, sylwetkę plażową dla facetów itp. Bo i sam wzorzec bikini zmieniał się z roku na rok, dodatkowo każdy sędzia miał swój ulubiony typ sylwetki i wg własnego uznania oceniał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Szacuny 24273 Napisanych postów 25224 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020316
Paatik

@Fighter - teraz słuchałam faceta z naturalnej federacji i kurczę też nie lepiej. Za to fajnie powiedzieli (on i trener), ze ciało ma nie tylko pamięć mięśniową ale i pamięć "redukcyjną" - ze u niego każda kolejna redukcja jest łatwiejsza (ale startuje od 10 lat z górką) i albo to jest fizjologiczne,albo psychologiczne - ze on uczy się zarządzać tym głodem i napadami złości....A wszytsko po to żeby mieć żyły na tyłku. A te kwadratowe tyłki kulturystów to najbrzydsze zawsze są:)



Każdy stres w organizmie pozwala przesunąć "granicę" organizmu. Dlatego z każdą kolejną redukcją/masą jest łatwiej, wiesz czego się spodziewać i organizm jest przygotowany. Mimo wszystko jeden z naturalnych zawodników się wypowiadał, że każdy tydzień z BF poniżej 7-8% to 2 tygodnie regeneracji później. Wiadomo, że przy wspomaganiu egzogennym hormonami pewne czynniki można wykluczyć, jednak dalej jest to bardzo ciężkie dla organizmu i wymaga przygotowania mentalnego, bo niestety sygnały z organizmu dalej docierają do głowy i mogą spowodować mentlik.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
Viki
Kiedyś tu na forum był nabór zawodniczek do bikini, gdzie dziewczyny miały zapewnią współpracę z trenerami i sędziami i prowadziły dzienniki. Jedna z dziewczyn w trakcie zrezygnowała, bo uznała że proponowane przez trenera metody są dla niej nie do zaakceptowania. Z tego co pisała poza forum chodziło o jakieś wspomaganie. Były też tematy do oceny sylwetki i predyspozycji. Nie wiem czy te dzienniki jeszcze są, jakby ktoś był ciekawy trzeba by szukać, chyba w dziale Przygotowanie do zawodów. W każdym razie był czas, że bikini było bardzo popularne na forum i większość dziewczyn chciała wystartować i przygotowywały się na różne sposoby.


Był czas, kiedy dziewczyny przed pokazaniem efektów treningów robiły odwadnianie, chociaż nie planowały żadnych startów. Były nawet dymy o to, jedna dziewczyna po odwadnianiu wyglądała świetnie, ale pomstowała potem, jakie to bez sensu, bo wszystko wróciło po paru dniach, i że zdjęcia zafałszowane, bo po lewej normalna sylwetka przed, a po prawej odwodniona, więc murowany efekt wow


Zmieniony przez - Hesia w dniu 2022-01-26 11:31:46
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3381 Napisanych postów 4388 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 108545
Zeby moze juz zakonczyc ten lekki spam w dzienniku Paatik napisze jeszcze, ze podejscie do calego przygotowania do zawodow zmienila sie w ostatnich latach, wiedza jest inna, inne metody teraz niz 5-6 lat temu, wydaje sie to niby nieduzo, ale akurat w tej dziedzinie to sporo czasu wg mnie.

Mnie nigdy bikini nie fascynowalo, mnie zawsze podobaly sie wyzsze kategorie i meskie i kobiece. Ale jak juz piszemy o bikini, to wiele dziewczyn uwaza ze to nobilitujace wystapic, chca za wszelka cene, a czesto nie maja po prostu predyspozycji, warunkow fizycznych ani mentalnych, i ida w to a nie powinny, ja wiem ze dobry trener odradzi dziewczynie startowanie jak sie nie nadaje, albo doradzi inna kategorie np wellness jak ewidentnie sa predyspozycje, z pewnych dziewczyn zeby sie zajezdzily i zaglodzily nie zrobi sie smuklych bikiniar, ale moga z nich byc piekne wellneski :) Dziewczyna z dobrymi warunkami nie potrzebuje zadnego wspomagania w bikini, bo masy nie musi miec duzo, a poziom dociecia tez nie jest ekstremalny i jak dobrze poprowadzona to zdrowotnie sie nie rozsypie.

Poziom w wyzszych kategoriach jest w ostatnich latach coraz wyzszy, jak sie ma dobry gen, konsekwentnie ciezko zapierdziela, kocha sie tez zapieprz to naturalnie na poziomie amatorskim mozna sie w to bawic, ale wiadomo jak jest, chcesz przejsc na wyzszy poziom to naturalnie moze to byc niemozliwe.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12209 Napisanych postów 22064 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627771
Madzia, u mnie all spam is welcome. Taki juz ten dziennik jest. Tępię tylko ewentualnie niegrzeczne i zaczepne posty, które się czasami jakimś nowicjuszom raz na ruski rok zdarzają.
Fakt, bardzo dużo się zmieniło.
Hesia, też pamiętam to odwadnianie, mimo że celem było tylko zakończenie wyzwania trenowania i jedzenia przez 3 miesiące jak do bikini. Ale pamiętam, ze patrzyłam na to i wydawało mi się, ze to jakaś magiczna wiedza tajemna... A chłopaków wtedy były ciągłe ryż i kura, płatki owsiane z whey. Teraz ciekawsze miski mają.
Ja sobie ostatnio jadam ponad dwa tysie, pilnując aby chociaż 135g białca było. I nie wiem jak Madzia wciąga te 200g:) Próbuję trochę miskę w kierunku węgli przesunąć, ale wszystkie ulubione jedzonka od razu tłuszcz nabijają. Chciałabym nauczyć się 2500kcal jeść z białkiem ok 150g. I ciekawa jestem czy to się na cos przełoży. Siła? Masa? Brzuchol?



Zmieniony przez - Paatik w dniu 2022-01-26 12:25:19
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

T3

Następny temat

Redukcja, zdrowie

WHEY premium